Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Marcin
4 Październik 2015, 00:23
blackfly
Autor Wiadomość
Dante182 
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: 320td
Imię: Damian
Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 13:53   blackfly

Przestrzegam kazdego kto chce kupic od tego użytkownika. Po opisaniu swojego problemu z dociskiem, zaproponowal mi swoj zestaw, ktory wyciagnal z compacta 2.0d 115km. Mialem watpliwosci czy taki zestaw bedzie pasowal do 2.0d 150km. Z racji tego ze nie mialem czasu na sprawdzenie ori numerów a auto bylo na podnosniku zdecydowalem sie na drugi dzien przyjechac po zestaw. Kilka razy pytalem czy bedzie to pasowac do mojego silnika. Oczywiscie wszystko mialo pieknie pasować. Stan mial byc dobry. Po przyjezdzie widzialem juz calkiem inna budowe, ale skoro juz przyjechalem to wziałem. Zestaw oczywiscie nie pasowal.
Moj błąd, że nie sprawdziłem numerow na realoem i że wziałem ten zestaw jak widziałem różnice. Miałem nadzieje ze osoba ktora naprawia BMW i jakos zbytnio sie z tym nie kryje na forum wie o czym mowi i co sprzedaje... Tarcza sprzeglowa to praktycznie listek, docisk tez byl słaby.
Zestaw musialem tez na swoj koszt pozniej dostarczyc. Skoro taka osoba włozyłą dziesiatki takich zestawow i pozniej sprzedaje mi taki shit to nie wiem jaki cel miala? Wpuszczenie w maliny i szybki zarobek? Jak dla mnie krętacz.
Nie pozdrawiam ;)

Gość

Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 20:00   

To mu to oddaj spowrotem jak myślał że sie zna,

Kamil35 
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: 320i
Imię: Kamil
Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 20:01   

Ja to napisałem

Ciapek540
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: e39 540iA
Imię: Marcin "Ciapek"
Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 20:40   

Oddaj to dziadostwo na jego koszt, niech zwraca kasę za paliwo... Uwielbiam takich Januszy :)

Mystic888 
Maniak forumowy
www.bmw5er.pl

Moje BMW: E61 535D, E39 TDS
Imię: Dżon Maupka
Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 20:52   

To [na forum nie przeklinamy].

Dante182 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 22:06   

marcin94, oddalem, ale niestety na swoj koszt. Stare dobre powiedzenie "glupszemu sie ustepuje"
Nadkladalem drogi, czekalem specjalnie 2h w Jastrzębiu zeby pozniej na drugi dzien znów bujać sie z tym zelastwem do Jastrzebia...
Wydawalo mi sie ze 50zl w ramach rekompensaty to uczciwa propozycja bo zrobilem wtedy ponad 200km! Ale dostalem odpowiedz ze nie robi mi problemu ze zwrotem wiec mam nie przeginac z jakas doplata ;)

Ciapek540
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: e39 540iA
Imię: Marcin "Ciapek"
Wysłany: 30 Wrzesień 2015, 19:16   

Ha, mi by musiał powiedzieć że mam nie przeginać z dopłatą. Odechciałoby się gościowi ludziom badziewie wciskać...

blackfly
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: 320cd+++
Imię: czolgista
Wysłany: 1 Październik 2015, 15:49   

po prostu rozkladam rece na takich ludzi...

przyjechał odebrał osobiscie, pytałem czy skrzynia 5b wiec wieloklin musi byc taki sam. kolejna sprawa skoro auto było na podnosniku a coś wzbudziło jego wątpliwości mógł sprawidzić po numerach oem czy na pewno pasuje. Nowe czesci nie zawsze pasują bo w różnych rocznikach były różne montowane a tu w przypadku używki tym bardzeij nie musi.

zadzwonił mi ze mu nie pasuje to sprzegło wiec powiedziałem ze bez najmniejszego problemu moze zwrócic. zaczął mi ustalać godziny w jakich mam byc w domu bo przeciez on musi miec te 200zl na juz (nowe sprzeglo to 800).

nie mam zamiaru sie tu z nikim klocic ale jak widze temat ze ktos jest naciagaczem bo sprzedal cos co nie pasuje do jakiegos auta, po czym zaproponowal calkowity zwrot kosztow to po prostu chce mi sie smiac. to co jak zamawiam czesci w intercarsie i cos mi nie pasuje to mam sie z nimi klocic ze maja mi oddac kase za paliwo bo musialem do nich dwa razy jechac?

kolejna sprawa chybie jastrzebie to z 20- moze 30km do tego wracal z katowic wiec majac "po drodze" jakoś nie widze tych 200km nadrobionych.

tarcza sprzeglowa listek? to po co w ogole to kupowac? zreszta biorac pod uwage cene 1/4 wartosci tarczy powinno byc 1/4 a jakos bylo zdecydowanie wiecej.

Dante182 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 1 Październik 2015, 22:40   

blackfly, tak wracalem z Katowic ale nie jechalem do Chybia tylko do Bielska. I zrobilem trase Bielsko - Jastrzebie-Bielsko. Nie istotne!
Pytalem kilka razy czy zestaw bedzie pasowal. Robisz z tym wiec chyba znasz sie na tyle ze tarcza z 318td ma bodaj 228mm a nie 240mm. Jesli przez moje rece przeszly by dziesiatki takich zestawow to raczej nie mialbym problemu z ocenieniem stanu sprzegla i tego czy bedzie pasowac. Pisalem ze nie mialem czasu sprawdzic numerow OEM, ale czulem ze ten zestaw moze sie roznic dlatego pytalem o opinie Ciebie, osoby ktora takie naprawy wykonuje! Jesli tak wykonujesz naprawy to balbym sie zostawiac u Ciebie samochod. Jak masz watpliwosci ze cos moze nie pasowac to moglbys o tym poinformowac a nie idziesz w zaparte. ze pasuje na 100%. Wtedy zdecydowanie sklonilo by mnie to do sprawdzenia numerow. Ale jak widac "Bedziesz Pan zadowolony" Jedz i nie wracaj...
Mam zapisane rozmowy z Toba wiec moge pokazac screeny co pisales ;)
"jak bys jednak chcial zostac przy 5b to mam caly zestaw docisk, tarcze, lozysko i dwumas w idealnym stanie z mojego kompota."
STAN IDEALNY :572: To byl żart? Okladzina tarczy praktycznie na rowno z nitami...
Zaluje ze nie zrobilem zdjec tego zestawu... Takie sprzeglo jest w cenie zlomu.
Gdybys mnie nie zapewnial o tym, ze wszystko PASUJE to nie siedzialbym prawie 2h w Jastrzebiu jak kołek a potem sobie jeszcze raz robil tam wycieczke.
Szkoda ze nie miales odwagi wyjsc z domu gdy przywiozlem twoj zestaw. Mialem swoj stary w bagazniku i z mila checia pokazalbym Ci roznice w budowie i stanie jakim bylo.
Zaluje ze nie pojechalem jeszcze w ten sam dzien z powrotem z mechanikami i bratem, bo moze udalo by mi sie Ciebie zastac :)

Piet 
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: E46
Imię: Piotrek
Wysłany: 1 Październik 2015, 23:13   

Dante182, sorry ale od kiedy kupujemy używany zestaw sprzęgła ? Czy klocki, tarcze hamulcowe oleje i filtry też kupujesz używane ? Sprzęgło jest takim samym elementem jak inne podzespoły które wymienia się na nowe a nie na używane, chybą że kupisz je używane po regeneracji :)

blackfly, sorry ale jak pisze kolega Dante182 jeśli sprzedałeś sprzęgło w "idealnym" stanie a był to szrot to nie dziw się że ktoś Cię hejtuje i odradza innym kupującym Twoich towarów i usłyg tym bardziej podobno "znasz się na tym"

Dante182 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 1 Październik 2015, 23:39   

Piet, nie zalezalo mi na nowym zestawie, bo mam pewne plany co do skrzyni ;)
Ale znow nie przesadzajmy z tym olejem czy filtrami.
Tak samo nie kupuj uzywanych felg bo cholera wie co z nimi kiedys bylo. Moze wystapilo juz zmeczenie materialu i pęknie w najmniej odpowiedniej chwili? Regenerowanie nie znaczy nowe i dobre... Bo czesto jest gorsze niz dobra uzywka np. turbo.
Wolisz kupic nowe tarcze firmy kogucik bo sa NOWE czy kupic np. uzywane tarcze zimmermann sport o grubosci 23,6mm gdzie nowe maja 24mm? Nie popadajmy w skrajnosci ;) Ale rozumiem Cie. Gdy kupuje sie towar od takich ludzi jak tytułowy Pan to mozna miec rozne doswiadczenia.
DaMer Garage - nazwa warsztatu. Tu nic nie jest podobno...

Piet 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 2 Październik 2015, 00:15   

Dante182, rozumiem jeśli kupimy używaną rzecz w dobrym stanie ale nie rozumiem po co kupować szrot, sorry ale to że kupiłeś szrot jesteś sam sobie winny bo powinnienieś sprawdzić stan części tym bardziej że odbierałeś ją osobiście. blackfly, nie powinnien oferować szmelcu tym bardziej pisać że jest w stanie bdb i że pasuje do modelu którego nie pasuje, tym bardziej że ma w tym doświadczenie "podobno". Dante182 jeśli nie wiedziałeś w jakim to może być stanie bo nie widziałeś wcześniej tarczy sprzęgłowej to też powinnieneś zabrać ze sobą mechanika bądz kogoś kto by ocenił w jakim jest stanie. Bo nie każdy zna się na mechanice i nie każdy jest wszechwiedzący. A tak jak blackfly, pisze że nawet w dużym sklepie typu inter cars potrafia się pomylić. Fakt faktem pomijając to że był to szrot blackfly, nie powinnien mówić że będzie pasować tylko żebyś podwiózł też stary docisk i tarcze żeby porównac obie części

M E R O 
Maniak forumowy

Moje BMW: us335xi
Imię: Przem
Wysłany: 2 Październik 2015, 07:44   

A skąd mamy pewność , ze nie pasowala? Koleś naprawde dziwny i nieogar jakiś. Chyba zaczne praktykować tę myśl bede kupował rzeczy , które ''niepasuja'' a pożniej będę z tego czerpał profity :razz: . Jakbym miał policzyć ile razy musiałem sie wrócić do IC bo coś nie pasowało to chyba by mi paliwo na rok za free zasponsorowac musieli :razz: . Sprzęgło 70% okładziny więc spokojnie jeszcze kilka wymian oleju na tym mozna zrobić ściagnięte z 5b na gruby wieloklin, śr. ta sama wiec co mogło nie pasować ?
Nie dowiesz się bo ani zdjęć starego nie zrobił ani nr nie spisał . Szkoda słów i czasu na takich ludzi . Blackfly trzeba bylo mu zwrotów nie robić przynajmniej jakby ci dupe obrabiał wiedziałbyś czemu :roll:

Mystic888 
Maniak forumowy
www.bmw5er.pl

Wysłany: 2 Październik 2015, 10:03   

Widziały gały co brały.

PS. Sprzedam 8 litrow uzywanego oleju. Nalatane 8000km, ale spokojnie nastepne tyle zrobi.

Piet 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 2 Październik 2015, 10:23   

Mystic888, ile za ten olej ? bo ja już mam na swoim nalatane 30k i by się przydało zmienić :D

BeleX 
Maniak forumowy
Naczelny czepialski

Moje BMW: E39
Imię: Dawid
Wysłany: 2 Październik 2015, 10:30   

olej z drugiej reki...ja pier...szkoda ze nie zbieracie plynu do spryskiwaczy

Dante182 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 2 Październik 2015, 12:49   

M E R O, dzialasz razem z blackfly i pytasz sie skad masz pewnosc ze nie pasowala? Lol... Skoro tyle tych zestawow wlozyliscie to myslalem ze macie o tym jakies pojecie? 70% okladziny? To chyba bylo 200tys temu...
Prosze bardzo :) Tarcza ma 228mm. Cos jeszcze?
Wkladaliscie do tego kompota 6b z silnika 150km. Wiec chyba bylo widac roznice prawda? Juz nie mowie o wieloklinie ale srednicy tarczy!
http://www.realoem.com/bm...&diagId=21_0093

Piet, przyznalem sie, ze moglem tego nie brac jesli widzialem ze docisk sie rozni i calosc jest w slabym stanie. Niestety nie mialem w oczach suwmiarki a bardzo mi sie spieszylo... Wiem ze pod tym wzgledem zawalilem. Nawet na miejscu jak to ogladalem mowilem ze sie rozni i moj wyglada inaczej. Wiec takie samo pytanie - Masz 5b? Tak. - Wiec bedzie pasowac. Dziekuje ;)

Ale sens tego tematu byl raczej w tym, że ktoś kto z tym robił wiele razy i miał z tym do czynienia sprzedaje lipny towar i zapewnia do samego konca ze wszystko pasuje! Dodatkowo pisząc, że calość jest w idealnym stanie. No bez przesady...
To sie nazywa rzetelność mechanika? Tym bardziej ze nie kupuje to od jakiegos Pana Józka z OLX tylko od osoby z forum, która sie zajmuje BMW i ma niby w tym doswiadczenie. Okladzina tarczy byla praktycznie rowno z nitami wiec gdzie stan idealny??
Podsumowujac ja NIE POLECAM. Moze bedzie to nauczka dla blackfly i innych potencjalnych klientow.

blackfly
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: 320cd+++
Imię: czolgista
Wysłany: 3 Październik 2015, 00:33   

Problem w tym ze wszyscy którzy u nas wymieniali sprzęgło jeżdżą i nie zmieniają go po 20kkm a ty masz już 3zestaw:) to chyba mówi samo za siebie.

Kolejna sprawa tarcza 240mm - taka średnice miała ta która Ci dałem.

I po trzecie na zakończenie gdybym chciał Ci wcisnąć coś to zwyczajnie bym ci powiedział ze widziałeś co bierzesz i nara. Ciekawe jakbyś mi udowodnił ze ze to ode mnie kupiłeś. A co ci napisałem? Ze bez najmniejszego problemu możesz oddać. To jeszcze zacząłeś mi dyktować warunki kiedy mam być w domu bo chcesz oddać cześć. Najlepiej mojej matce tak żeby mnie nie spotkać. Ostatecznie miałeś być o 16 czekałem na ciebie z pół godziny jak nie dłużej i oczywiście przyjechałeś tak żeby mnie nie było w domu...

Dante182 
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: 3 Październik 2015, 09:01   

blackfly, dalem pare postow wyzej link do realoem gdzie jest widoczne sprzeglo z modelu 318td. Specjalnie wszedlem w twoj temat i sprawdzilem z ktorego roku i miesiaca masz Compacta. Jest napisane jak byk 228mm. Widocznie tam sie pomylili jak wpisywali dane :lol: To widocznie moje 240mm jest troche wieksze niz te twoje 240mm :)
Pisalem Ci ze nie moglem odebrac po 16 wiec chcialem to zalatwic do poludnia. Sam powiedziales ze zostawisz pieniadze komus w domu wiec nie wiem o jakim ty ustawianiu mowisz i odbieraniu u mamy? Przyjechalem w okolicach 16:30.
Bardzo sie ciesze ze dalej jezdzą, bo gdyby bylo inaczej to pewnie bys sie nawet na forum nie rejestrowal. Nie wiesz co bylo u mnie przyczyną uszkodzenia docisku wiec hamuj piętą :) A ja juz mam potwierdzone info i to nie u jednego mechanika tylko kilku, ktorzy w przeciwienstwie do Ciebie mają doswiadczenie w tym fachu.

Mystic888 
Maniak forumowy
www.bmw5er.pl

Wysłany: 3 Październik 2015, 09:14   

Sprzedam uzywana uszczelke pod glowice. Stan bardzo dobry.

Kamil35 
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: 320i
Imię: Kamil
Wysłany: 3 Październik 2015, 10:46   

Mystic z 316i? podejdzie do 3.0d?

Mystic888 
Maniak forumowy
www.bmw5er.pl

Wysłany: 3 Październik 2015, 14:17   

Owszem.

W ofercie posiadam rowniez uzywane 1400gram czynnika klimatyzacji. Prosto z niemiec, chlodzil sie pan rocznik 1932. Oferty na PW.

Marcin 
Site Admin

Moje BMW: Titansilber metallic
Zaproszone osoby: 12
Imię: takie jak nick
Wysłany: 4 Październik 2015, 00:21   

Zamykam.
Po co te idiotyzmy ?

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi