Download Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci Album Chat
Strona g│ˇwna Szukaj Grupy U┐ytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[E46] sedan by marcin020799
Autor WiadomoŠ
marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Moje BMW: e46 sedan
Imiŕ: Marcin
Do│▒czy│: 16 Lip 2017
Sk▒d: Rybnik
Wys│any: 20 Marzec 2020, 20:39   

Kolejny update tematu ;)
W mi─Ödzyczasie do┼Ť─ç sporo si─Ö dzia┼éo, jak zwykle ostatnie zostawiam na koniec.
Na pierwszy ogie┼ä poszed┼é akumulator. Po prostu pewnego dnia po 20 minutach postoju z w┼é─ůczonym radiem rozrusznik ju┼╝ nie obr├│ci┼é. Bardzo kiepsko. Nawet nie mia┼éem ┼Ťwiadomo┼Ťci, ┼╝e jest tak ┼║le, bo auto stoi ci─ůgle w ogrzewanym gara┼╝u. Wlecia┼é Centra Plus 62Ah 540A.
Nast─Öpnie ogarni─Öcie dw├│ch strasznie irytuj─ůcych ┼Ťwierszczy. Chyba wi─Ökszo┼Ťci znany terkotaj─ůcy wentylator nawiewu poni┼╝ej 10 stopni, zosta┼é rozebrany i nasmarowany towotem. Nast─ůpi┼éa cisza. Oraz kolejna rzecz ujawniona przez radio Business CD - rezonans tylnej p├│┼éki przy nisko schodz─ůcym basie, nawet przy cichym ods┼éuchu. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e po prostu spinka s┼éupka nie by┼éa "wbita" i wpada┼éa w rezonans na styku z tyln─ů p├│┼ék─ů.
Zabezpieczy┼éem r├│wnie┼╝ przednie i tylne lampy pow┼éok─ů ceramiczn─ů. T─ů sam─ů, kt├│r─ů zabezpieczy┼éem swoje felgi. S─ů one w bardzo ┼éadnym stanie, ponadto oryginalne, wi─Öc warto im pom├│c utrzyma─ç ten stan.
Z rob├│tek we wn─Ötrzu od┼Ťwie┼╝y┼éem dekory, kt├│re po ostatnim odnowieniu niestety w paru miejscach zosta┼éy ju┼╝ zarysowane. Przykry┼éem je twardszym ni┼╝ poprzednio lakierem bezbarwnym, wi─Öksz─ů ilo┼Ťci─ů warstw, gdy┼╝ wcze┼Ťniej okaza┼éy si─Ö by─ç mimo wszystko delikatne.
Ju┼╝ w okresie kwarantanny (zgodnie z has┼éem #zostanwgarazu :grin: ) pobawi┼éem sie nieco NCSem i zakodowa┼éem awaryjne stroboskopowe. Dlaczego? W sumie sam nie wiem ;) Lubi─Ö mie─ç co┼Ť innego ni┼╝ wszyscy.

Z ciekawszych rzeczy wok├│┼é mojej Beemki - Dosta┼éa si─Ö do programu BMW Koneser. Oznacza to dla mnie nic innego, jak ┼Ťwietny dost─Öp do cz─Ö┼Ťci i us┼éug z ASO w lepszej cenie ;)

No i najlepsze na koniec. Wisieńka na torcie.
Zawieszenie poskładane.

Spr─Ö┼╝yny Eibach Pro Kit [-35/-25mm]
Łożyska amortyzatora Febi od BMW E36 [kolejne -7mm z przodu]
Amortyzatory gazowe Meyle do aut ze sportowym dostosowaniem podwozia.
Siadło to tak:

Co tu du┼╝o m├│wi─ç. Zaraz zmieni┼éem ko┼éa na letnie S68, po czym jakie┼Ť 20 minut obchodzi┼éem auto dooko┼éa i cieszy┼éem si─Ö jak ma┼éy ch┼éopiec :br:
Prz├│d siad┼é pi─Öknie, o 45mm. Ty┼é p├│ki co o mo┼╝e jakie┼Ť 15mm, ale to zawieszenie ma si─Ö jeszcze przez jakie┼Ť 500km u┼éo┼╝y─ç.
Jak je┼║dzi? Re-we-la-cyj-nie. Komfort? Praktycznie r├│┼╝nica znikoma w por├│wnaniu z seri─ů. T┼éumienie nier├│wno┼Ťci na du┼╝y plus. Auto jest du┼╝o stabilniejsze. Niemal zupe┼énie si─Ö nie przechyla, podczas przyspieszania i hamowania, na zakr─Ötach trzyma "poziom". Jedyne, co bardziej przenosi na nadwozie, to nier├│wno┼Ťci poprzeczne.

No i dosłownie podczas pisania tego posta przyszedł kurier z kolejnym fantem:

Postanowi┼éem za┼éo┼╝y─ç rozp├│rk─Ö na przednie kielichy, bo jednak te 45mm to troch─Ö ni┼╝ej jest, do tego amor sportowy, a karoseria swoje lata ma. Szkoda j─ů nadwyr─Ö┼╝a─ç i zmusza─ç podszybie do przenoszenia niepotrzebnych si┼é.

Najbli┼╝sze plany:
-Dystanse 15mm przód, 20mm tył
-Wymiana czujnika poziomu oleju (zacz─ů┼é g┼éupie─ç przez zim─Ö, pali si─Ö kontrolka niskiego stanu oleju przez par─Ö sekund po odpaleniu)
-No i dalej te obiecywane sobie Sportsitze

To by było na tyle,
Trzymajcie si─Ö, a ja zmykam do gara┼╝u montowa─ç rozp├│rk─Ö :grin:

Kleszcz 
Zaawansowany forumowicz

Moje BMW: e39 3.0d Touring
Imiŕ: Wojtek
Do│▒czy│: 22 Lip 2015
Sk▒d: Tarnowskie Gˇry
Wys│any: 21 Marzec 2020, 08:47   

marcin020799, z ka┼╝d─ů aktualizacj─ů, z ka┼╝d─ů ods┼éon─ů kolejnych zmian jest coraz lepiej i lepiej :br:
Fajnie że działasz sukcesywnie, tzn. element układanki kupiony i zamontowany :cool:
A nie jak u mnie ┼╝e milion rzeczy kupionych i zero monta┼╝u :mrgreen:
Lubi─Ö tu zagl─ůda─ç bo dobr─ů robot─Ö robisz :bmw:
Jakie nast─Öpne plany?

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 21 Marzec 2020, 10:11   

Kleszcz, dzi─Ökuj─Ö :wink:
Po prostu jestem tak niecierpliwy, że wszystko bym chciał na już, tu i teraz :razz:
Co do plan├│w to opr├│cz wspomnianych dystans├│w, czujnika poziomu oleju i sportsitze, wci─ů┼╝ gdzie┼Ť tam chodzi mi po g┼éowie dwururka (celuj─Ö w Proex, g┼éo┼Ťno┼Ť─ç w ich skali 2/5) i shadowline. Z pewno┼Ťci─ů wpadnie nowe OEM podszybie, bo obecne ma sp─Ökan─ů ju┼╝ uszczelk─Ö. Od strony mechanicznej za jaki┼Ť czas trzeba b─Ödzie si─Ö r├│wnie┼╝ zaj─ů─ç przednimi wahaczami, kt├│rych co prawda jeszcze nie s┼éycha─ç, ale tuleje zaczynaj─ů mie─ç lekki luz, wi─Öc kwestia czasu a┼╝ zaczn─ů by─ç odczuwalne.
Generalnie temat rzeka :wink:

Edit: Wra┼╝enia z rozp├│rki - jest bardzo odczuwalna, wyra┼║nie odci─ů┼╝a karoseri─Ö. Co mnie najbardziej zaskoczy┼éo - na nier├│wno┼Ťciach nie ha┼éasuj─ů szyby w drzwiach. Nigdy bym nie pomy┼Ťla┼é, ┼╝e belka pod mask─ů odci─ů┼╝y tak bardzo karoseri─Ö :zdziwko:
Sama rozp├│rka do┼Ť─ç chwili cierpliwo┼Ťci wymaga┼éa (do poskr─Öcania, regulacja ┼Ťrub─ů rzymsk─ů). Pod mask─ů si─Ö mie┼Ťci dos┼éownie na styk - mimo ┼╝e zamyka si─Ö bezproblemowo, dotyka wyg┼éuszenia, ale nie wypycha, nie wybrzusza maski (o co pierwszego dnia si─Ö ba┼éem).

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 15 Kwiecie˝ 2020, 16:44   

Jaka sytuacja jest ka┼╝dy wie, wi─Öc mam wi─Öcej czasu na siedzenie w gara┼╝u i zajmowanie si─Ö drobnostkami ;)

W pierwszej kolejno┼Ťci zaj─ů┼éem si─Ö halogenami, kt├│re a┼╝ si─Ö prosi┼éy, ┼╝eby z nimi co┼Ť zrobi─ç:

Pierwotnie chciałem je wymienić na nowe, ale stwierdziłem, że spróbuję je zregenerować. I wyszło tak:

Sam by┼éem w szoku :grin: Gdyby kto┼Ť mi je pokaza┼é, stwierdzi┼é bym, ┼╝e w mi─Ödzyczasie za┼éatwi┼é nowe.

Nast─Öpnie pojawi┼éo si─Ö szarpanie przy ruszaniu z niskich obrot├│w (my┼Ťla┼éem, ┼╝e to podpora, albo ┼é─ůcznik elastyczny wa┼éu, ale nie pasowa┼é mi brak dziwnych d┼║wi─Ök├│w). Z czasem do tego dosz┼éo falowanie obrot├│w po wci┼Ťni─Öciu sprz─Ög┼éa przy hamowaniu - sprawa jasna, lewe powietrze. Winowajca si─Ö znalaz┼é:

I został wymieniony na nowy SKV.

Do całej komory silnika nie pasował mi zbiornik płynu spryskiwacza, więc wpadł czarny poliftowy.
W┼éa┼Ťnie zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e praktycznie nie da┼éem tu ┼╝adnego zdj─Öcia komory silnika, wi─Öc nadrabiam ;)

No i drobny update dotycz─ůcy zawieszenia:
Ty┼é ju┼╝ usiad┼é o brakuj─ůcy centymetr. Stoi ┼éadnie, r├│wno, ko┼äczy si─Ö opona, zaczyna ┼éuk b┼éotnika.

Wci─ů┼╝ jeszcze nie za┼éatwi┼éem sobie niestety dystans├│w, ale to kwestia czasu :D

Trzymajcie si─Ö i mam nadziej─Ö, ┼╝e jak najszybciej si─Ö to wszystko sko┼äczy i b─Ödzie mo┼╝na pojawi─ç si─Ö w ko┼äcu na jakim┼Ť spocie :bmw:

Ksawer 
Moderator

Moje BMW: E39/ E61 touring ON.
Imiŕ: Mariusz
Pomˇg│: 2 razy
Do│▒czy│: 31 Pa╝ 2011
Sk▒d: D▒browa Gˇrnicza/Gda˝sk
Wys│any: 18 Kwiecie˝ 2020, 02:25   

Naprawd─Ö uwielbiam t─ů galeri─Ö. Wszystko tak jak powinno by─ç. Ze smakiem ale do┼Ť─ç wyg├│rowane.... Jest bardzo grubo. Naprawd─Ö lubi─Ö tu zagl─ůda─ç. Wielki szacunek za w┼éo┼╝ony czas i wysi┼éek. Znam Ci─Ö osobi┼Ťcie i mi┼éo mi ┼╝e dbasz i jeste┼Ť prawdziwym mamiakiem tej marki i tego modelu :br: :br: :br: :one: :one: :one:
Nie liczy si─Ö moc....Wa┼╝ne ┼╝e zdrowe mega zadbane...
Szacun :bmw: :bmw: :bmw:

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 18 Kwiecie˝ 2020, 17:56   

Ksawer, bardzo mi mi┼éo. Dobre s┼éowo mnie jeszcze nap─Ödza do dalszego dzia┼éania :wink: Od strony technicznej wyznaj─Ö zasad─Ö "je┼Ťli b─Ödziesz dba┼é o swoje auto, ono b─Ödzie dba┼éo o ciebie" :grin:

Ksawer 
Moderator

Moje BMW: E39/ E61 touring ON.
Imiŕ: Mariusz
Pomˇg│: 2 razy
Do│▒czy│: 31 Pa╝ 2011
Sk▒d: D▒browa Gˇrnicza/Gda˝sk
Wys│any: 20 Kwiecie˝ 2020, 04:08   

marcin020799 napisa│/a:
Ksawer, bardzo mi mi┼éo. Dobre s┼éowo mnie jeszcze nap─Ödza do dalszego dzia┼éania :wink: Od strony technicznej wyznaj─Ö zasad─Ö "je┼Ťli b─Ödziesz dba┼é o swoje auto, ono b─Ödzie dba┼éo o ciebie" :grin:

I to jest bardzo dobre i zdrowe podej┼Ťcie. Napewno Ci si─Ö odwdzi─Öczy i da wiele frajdy i przyjemno┼Ťci z jazdy :bmw:

whucrew 
Maniak forumowy
CHESTER

Moje BMW: Seniorita sedanita
Imiŕ: Kuba
Do│▒czy│: 04 Gru 2009
Sk▒d: Drogomy´┐Żl
Wys│any: 21 Kwiecie˝ 2020, 10:26   

Cytat:
I to jest bardzo dobre i zdrowe podej┼Ťcie. Napewno Ci si─Ö odwdzi─Öczy i da wiele frajdy i przyjemno┼Ťci z jazdy

2x!

Bardzo podoba mi si─Ö podej┼Ťcie , tak zadbane autko to sama rado┼Ť─ç podczas ka┼╝dej jazdy i dla oka . Fajnie , ┼╝e wpadn─ů dystanse , ko┼éo jak dla mnie idealne do e46 w sedanie :bmw:

Kleszcz 
Zaawansowany forumowicz

Wys│any: 17 Maj 2020, 20:33   

marcin020799, gdzie aktualizacja ? :mrgreen:

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 18 Maj 2020, 00:56   

Kleszcz, na razie troch─Ö zwolni┼éo i nic konkretniejszego si─Ö nie dzia┼éo. Wpad┼éo par─Ö drobnych cz─Ö┼Ťci, kt├│re b─Öd─ů zamontowane przy okazji wymiany oleju. Od┼Ťwie┼╝y┼éem te┼╝ lakier po zimie, czyli konkretna dekontaminacja, delikatna polerka nowego b┼éotnika (mia┼é hologramy pod s┼éo┼äce) oraz paru miejsc, gdzie kto┼Ť dotkn─ů┼é przykurzone auto i zrobi┼éy si─Ö "smugi" rysek widoczne pod s┼éo┼äce. Zamiast pow┼éoki polimerowej zosta┼é na┼éo┼╝ony m├│j ulubiony letni wosk - Dodo Juice Purple Haze. Daje on bardzo ┼éadny po┼éysk, g┼é─Öbi─Ö i podbija ziarno w lakierze. Du┼╝o bardziej podoba mi si─Ö efekt po tym wosku, ni┼╝ polimerze. Wyci─ůga z lakieru dok┼éadnie to, co w nim najbardziej lubi─Ö. Zale┼╝nie od ┼Ťwiat┼éa od niemal czerni, przez wszystkie odcienie zieleni, a┼╝ po turkus. Najlepiej poka┼╝e to par─Ö zdj─Ö─ç z telefonu, a tych po ka┼╝dym myciu robi─Ö pod wp┼éywem zachwytu z 10 ;)

Po wspomnianym myciu na auto za ka┼╝dym razem k┼éad─Ö tak┼╝e Quick Detailer, aktualnie najbardziej przypasowa┼é mi Finish Kare Extra Slick. Ma w┼éa┼Ťciwo┼Ťci antystatyczne i nie przyci─ůga kurzu i py┼ék├│w, co przy obecnym pyleniu wszystkiego wok├│┼é bardzo du┼╝o daje. No i ta konkretna kombinacja wosk + QD da┼éa mi to, czego bardzo d┼éugo szuka┼éem. Jak auto jest przykurzone, lub delikatnie ubrudzone po deszczu, wystarczy sp┼éukanie na myjni bezdotykowej. Zanim dojad─Ö do domu, auto jest suche i czyste.

Z drobnych zmian, tak tymczasowo oklei┼éem foli─ů czarny po┼éysk s┼éupki drzwi... Mia┼éo by─ç pogl─ůdowo jak by siad┼é shadowline. Folia wygl─ůda jednak jak ┼éadnie nadressingowane s┼éupki, wi─Öc na ten czas zosta┼éa :razz: W mi─Ödzyczasie mia┼éem jeden wypad na nocne zdj─Öcia w deszczu na Ignacym, wi─Öc par─Ö tu zostawi─Ö ;)

Licz─Ö, ┼╝e ju┼╝ w przysz┼éym miesi─ůcu co┼Ť tam ruszy ze zmianami

Si─Ö rozpisa┼éem :roll: Niby nic takiego si─Ö nie dzia┼éo, a jednak post jaki┼Ť taki d┼éugi :wink:

Kleszcz 
Zaawansowany forumowicz

Wys│any: 18 Maj 2020, 18:53   

marcin020799, nie mog─Ö wyj┼Ť─ç z podziwu jak dbasz o lakier :br:
A┼╝ mi wstyd ,bo tak zapu┼Ťci┼éem auto :mrgreen:
Co tu du┼╝o pisa─ç ,nie mog─Ö oderwa─ç wzroku od niej :cool:
Zdj─Ö─ç nigdy za wiele .
Czekam na kolejne odsłony i już wiem że będzie dobrze :bmw:

whucrew 
Maniak forumowy
CHESTER

Wys│any: 20 Maj 2020, 15:04   

Fajne autko bardzo , zdj─Öcia te┼╝ spoko . Nie my┼Ťla┼ée┼Ť mo┼╝e nad delikatnym dystansem na ty┼é ?

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 1 Czerwiec 2020, 12:01   

whucrew, postanowi┼éem troch─Ö zwlec z odpowiedzi─ů (wysz┼éo troch─Ö d┼éu┼╝ej ni┼╝ my┼Ťla┼éem ;) ), w ka┼╝dym razie dzi┼Ť przyszed┼é akurat na dzie┼ä dziecka oczekiwany prezent :razz:

15mm na przód, 20mm na tył

I małe porównanie:

Oraz ju┼╝ wszystko na zewn─ůtrz:

Drobna rzecz, a jednak zmienia du┼╝o w odbiorze auta ;)

Drobny edit: Uda┼éo si─Ö zmieni─ç samodzielnie pasek osprz─Ötu (alternatora) :lol: Mia┼éem pierwotnie niema┼éy problem ze zluzowaniem napinacza, bo jest na "dziwnym du┼╝ym torxie". Po┼╝yczy┼éem jednak od kumpla zestaw kluczy i znalaz┼é si─Ö taki Torx. Gdyby kto┼Ť mia┼é kiedy┼Ť podobny problem - jest to Torx T50. Wstyd troch─Ö by by┼éo robi─ç do┼Ť─ç troch─Ö samemu przy aucie, a polec na zmianie paska i odda─ç to mechanikowi :oops:

whucrew 
Maniak forumowy
CHESTER

Wys│any: 2 Czerwiec 2020, 12:44   

marcin020799 napisa│/a:
Drobna rzecz, a jednak zmienia du┼╝o w odbiorze auta

O kurcze nie spodziewa┼éem si─Ö takiej reakcji :bmw: No ja osobi┼Ťcie uwa┼╝am , ┼╝e to klucz do og├│lnego odbioru auta, bardzo mi pasuj─Ö felga kt├│r─ů masz do projektu typu OEM/OEM+ , teraz jak wysz┼éa z budy za spraw─ů dystans├│w od razu wida─ç ,┼╝e nie znalaz┼éa si─Ö w aucie przypadkowo :wink: Dla mnie :sex:

Kleszcz 
Zaawansowany forumowicz

Wys│any: 3 Czerwiec 2020, 09:25   

marcin020799, tak niewiele a jak zmienia wygl─ůd samochodu :bmw:

whucrew 
Maniak forumowy
CHESTER

Wys│any: 4 Czerwiec 2020, 12:02   

No to teraz prosimy o gar┼Ť─ç nowych foto jak si─Ö 3er prezentuje :razz:

Kleszcz 
Zaawansowany forumowicz

Wys│any: 8 Czerwiec 2020, 04:59   

marcin020799, fajnie było Cię poznać i pogadać :cool:
Auto na ┼╝ywo robi mega robot─Ö :br:
Do zobaczenia na kolejnym spocie :bmw:

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 15 Czerwiec 2020, 14:46   

Kleszcz, Bardzo mi miło :grin: Bardzo chętnie będę się zjawiał na spotach w TG. To jest klimat i atmosfera, która mi całkowicie odpowiada :wink:
whucrew, No musz─Ö si─Ö wzi─ů─ç i porobi─ç zdj─Öcia, bo z tego co widz─Ö to ju┼╝ od bardzo d┼éugo zapowiadam, ┼╝e co┼Ť porobi─Ö, a tu tak ┼Ťrednio :razz: Musz─Ö znale┼║─ç fajne miejsce i porobi─Ö :wink:

Ze spraw przy aucie znowu drobnostki - Wymieni┼éem jednak czujnik temperatury parownika na nowy, bo potrafi┼é si─Ö zaci─ů─ç. W┼éo┼╝y┼éem czujnik z E90, bo numer cz─Ö┼Ťci jest taki sam, na og├│┼é kszta┼ét i wtyczka czujnika r├│wnie┼╝, a nie trafi┼éem na ┼╝aden temat, gdzie w┼éa┼Ťciciele E90 by si─Ö na niego uskar┼╝ali. Przy silniku - znowu pojawi┼éo si─Ö z dnia na dzie┼ä falowanie obrot├│w, za ka┼╝dym odpaleniem coraz bardziej niezno┼Ťne, zw┼éaszcza na zimnym silniku, gdzie po wci┼Ťni─Öciu sprz─Ög┼éa lata┼éy od praktycznie 500 do 900. Wymieni┼éem przep┼éywomierz na nowy, skasowa┼éem adaptacje i po kasowaniu wyruszy┼éem si─Ö przejecha─ç tak, aby komputer zaadaptowa┼é now─ů przep┼éywk─Ö. Po wymianie zamyka ekonomizer na 4 biegu, wi─Öc du┼╝o wcze┼Ťniej co┼Ť ju┼╝ by┼éo z przep┼éywomierzem na rzeczy. Przed wymian─ů dochodzi┼é do ~17l i my┼Ťla┼éem, ┼╝e przy tym silniku to normalne ;)

whucrew 
Maniak forumowy
CHESTER

Wys│any: 22 Czerwiec 2020, 14:51   

marcin020799 napisa│/a:
Kleszcz, Bardzo mi miło :grin: Bardzo chętnie będę się zjawiał na spotach w TG. To jest klimat i atmosfera, która mi całkowicie odpowiada

Ale Wam zazdroszczę :grin: Chętnie bym podjechał na takie liczne spocisko :wink:

marcin020799 napisa│/a:
Ze spraw przy aucie znowu drobnostki - Wymieni┼éem jednak czujnik temperatury parownika na nowy, bo potrafi┼é si─Ö zaci─ů─ç. W┼éo┼╝y┼éem czujnik z E90, bo numer cz─Ö┼Ťci jest taki sam, na og├│┼é kszta┼ét i wtyczka czujnika r├│wnie┼╝, a nie trafi┼éem na ┼╝aden temat, gdzie w┼éa┼Ťciciele E90 by si─Ö na niego uskar┼╝ali. Przy silniku - znowu pojawi┼éo si─Ö z dnia na dzie┼ä falowanie obrot├│w, za ka┼╝dym odpaleniem coraz bardziej niezno┼Ťne, zw┼éaszcza na zimnym silniku, gdzie po wci┼Ťni─Öciu sprz─Ög┼éa lata┼éy od praktycznie 500 do 900. Wymieni┼éem przep┼éywomierz na nowy, skasowa┼éem adaptacje i po kasowaniu wyruszy┼éem si─Ö przejecha─ç tak, aby komputer zaadaptowa┼é now─ů przep┼éywk─Ö. Po wymianie zamyka ekonomizer na 4 biegu, wi─Öc du┼╝o wcze┼Ťniej co┼Ť ju┼╝ by┼éo z przep┼éywomierzem na rzeczy. Przed wymian─ů dochodzi┼é do ~17l i my┼Ťla┼éem, ┼╝e przy tym silniku to normalne

Cieszy cz┼éowieka jak rozwi─ů┼╝e taki problem, faluj─ůcy silnik potrafi psu─ç frajd─Ö z jazdy.. O dziwo to , cz─Östa przypad┼éo┼Ť─ç bawarek :roll:

No i czekam na fotosy :br:

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 30 Czerwiec 2020, 16:20   

Dzi┼Ť w sumie z przypadku na parkingu zasta┼éem takie ┼Ťwiat┼éo, na jakie troch─Ö czasu czeka┼éem, ┼╝eby porobi─ç zdj─Öcia. Szkoda, ┼╝e mia┼éem przy sobie jedynie telefon, ale namiastka og├│lnego wygl─ůdu auta jaka┼Ť b─Ödzie :wink:
Na lakierze ca┼ékiem ┼Ťwie┼╝o po┼éo┼╝ony ponownie Dodo Juice Purple Haze tak, aby zawsze le┼╝a┼é ┼Ťwie┼╝y wosk i robi┼é, co ma robi─ç.
Z tyłu się dzieje najmniej aktualnie

Jednak im bardziej do przodu, tym bardziej ju┼╝ wszystko wygl─ůda tak, jakbym to widzia┼é

Co dalej:
- Wydech zdecydowa┼éem zrobi─ç custom Proex, RM jest jednak dla mnie zbyt g┼éo┼Ťny.
- Wci─ů┼╝ te Sportsitze. Nie chc─Ö zapesza─ç, lecz mam ju┼╝ na oku p├│┼ésk├│ry do sedana ze sk┼éadan─ů kanap─ů w bardzo ┼éadnym stanie. Niestety od tygodnia nie potrafi─Ö nawi─ůza─ç kontaktu ze sprzedaj─ůcym.
- Lepsze hamulce. Tu jednak bym szed┼é od razu w zestaw z 330i, jednak jak wiadomo wtedy felga minimum 17". Trzeba by wi─Öc wtedy rozejrze─ç si─Ö r├│wnie┼╝ za innym felunkiem na zim─Ö (my┼Ťl─Ö o Styling 97 w czarnym po┼éysku).
Na wszystko jednak daj─Ö sobie do┼Ť─ç rozleg┼ée ramy czasowe, wiadomo jak to z szukaniem rzeczy - musi si─Ö zgadza─ç stan. A opr├│cz stanu jeszcze musz─ů mi si─Ö zgadza─ç finanse :roll: Na pierwszym miejscu stawiam mechanik─Ö, wi─Öc wiele drobnostek, czujniczk├│w skutecznie potrafi mi plany poprzesuwa─ç ;) . Nied┼éugo szykuje si─Ö r├│wnie┼╝ ma┼ée zam├│wienie w ASO.

Kleszcz 
Zaawansowany forumowicz

Wys│any: 1 Lipiec 2020, 12:24   

marcin020799, to jak to auto wygl─ůda :sex:
Dla mnie mega sztos. Plany dobre i moim zdaniem dodadz─ů wi─Öcej charakteru.
Trzymam kciuki i czekam na efekty :bmw:

whucrew 
Maniak forumowy
CHESTER

Wys│any: 1 Lipiec 2020, 14:08   

Cytat:
Na lakierze ca┼ékiem ┼Ťwie┼╝o po┼éo┼╝ony ponownie Dodo Juice Purple Haze tak, aby zawsze le┼╝a┼é ┼Ťwie┼╝y wosk i robi┼é, co ma robi─ç.

Lakier wygl─ůda ┼Ťwietnie, ekstra g┼éebia ! Zazdro efektu!
marcin020799 napisa│/a:
- Wydech zdecydowa┼éem zrobi─ç custom Proex, RM jest jednak dla mnie zbyt g┼éo┼Ťny.

nie wiedzia┼éem , ┼╝e szukasz ko┼äcowego, co┼Ť bym poleci┼é ale skoro ju┼╝ decyzja zapad┼éa to czekam jak wyjdzie :wink: A ko┼äc├│wki jakie w planie ?

Plany co od wn─Ötrza te┼╝ fajne. Osobi┼Ťcie uwa┼╝am , ┼╝e bmw kt├│re nie ma m-paka powinno mie─ç sporty i sportow─ů kiere.. lubi─Ö taki setup :br:

marcin020799 napisa│/a:
- Lepsze hamulce. Tu jednak bym szedł od razu w zestaw z 330i, jednak jak wiadomo wtedy felga minimum 17".

Jest a┼╝ tak zle ? Z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia wiem,┼╝e serwo w e46 jest zdecydowanie mocniejsze ni┼╝ w e36 i na m├│j gust e46 hamuj─ů dobrze. Nie licz─ůc samego zestawu hebli z 330 plus felgi,opony zimowe to spory koszt.. No chyba ,┼╝e chodzi tez o stron─Ö wizualn─ů :wink: . Do twojego pieca jak nie jezdzisz ci─ůgle ostro to chyba wola┼ébym w┼éo┼╝y─ç jaki┼Ť dobry zestaw tarcza/klocek - nawiert i/lub naci─Öcia . Dobrze to wygl─ůda i zawsze co┼Ť lepiej odprowadzi ciep┼éo .. Jak s─ůdzisz ?

No i na deser dodam, ┼╝e auto na dystansach wygl─ůda lepiej :br: dobry ruch :cool:

Pozdrawiam :bmw:

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 2 Lipiec 2020, 15:43   

whucrew, Ko┼äc├│wka wydechu w planie podw├│jna, ┼Ťci─Öta, raczej nie wystaj─ůca specjalnie poza zderzak. Wci─ů┼╝ jednak jestem otwarty na ewentualne inne propozycje :wink:

Jak chodzi o hamulce - Samo hamowanie jest powiedzmy akceptowalne, jednak czasem mam wra┼╝enie, ┼╝e s─ů ci─Ö┼╝kie do wyczucia. Tarcze s─ů w porz─ůdku ATE (286mm), na klockach zrobione ani nie 5000km, zaciski maj─ů nowe t┼éoczki, p┼éyn hamulcowy nowy, dotarte jak nale┼╝y, a jak przyjdzie do mocnego hamowania, mam wra┼╝enie ┼╝e nie wyhamuj─Ö. Mimo ┼╝e jednak si─Ö w ko┼äcu zatrzymam odpowiednio wcze┼Ťnie. Lekkie hamowanie jest za to bardzo przewidywalne. Por├│wnuj─ůc z autem rodzic├│w (Mondeo MK4), Ford daje du┼╝o pewniejsze odczucie z mocnego hamowania. Trafi┼éem te┼╝ na inne fora, wed┼éug kt├│rych E46 do┼Ť─ç mocno hamuje ty┼éem (oko┼éo 60/40), podczas gdy inne auta hamuj─ů zdecydowanie na prz├│d (bli┼╝ej 70/30).
Zmiana felg by by┼éa podyktowana tylko i wy┼é─ůcznie tarcz─ů z 330i 325mm... Jednak jak szuka┼éem innych alternatyw zainteresowa┼éy mnie r├│wnie┼╝ hamulce z poliftowych R6. Tarcza 300mm, zacisk zostaje ten sam, zmienia si─Ö jedynie jarzmo. Wtedy obecne zimowe 16" wejdzie, a gdybym postawi┼é na tarcz─Ö nawiercan─ů/nacinan─ů na bank b─Ödzie co┼Ť lepiej. Jak je┼╝d┼╝─Ö? W sumie raczej spokojnie i p┼éynnie. Zw┼éaszcza maj─ůc na uwadze co jest pod mask─ů ;) Wszystko sprowadza si─Ö w┼éa┼Ťnie do nieprzewidzianych, mocniejszych hamowa┼ä.

marcin020799 
Zaawansowany forumowicz
SR 7988H

Wys│any: 8 Lipiec 2020, 23:40   

Otrzymałem swoje pierwsze zamówienie z Bawaria Motors z programu BMW Koneser ;)
No więc podszybie i uszczelka silnika krokowego (pękła przy demontażu krokowca do czyszczenia). Nie mogłem też sobie darować sprawienia sobie oryginalnego szamponu BMW Care na testy :razz:
Podszybie było już konkretnie spróchniałe i bardzo szpeciło.

Sportsitze były niestety bez boczków drzwi, boczków kanapy i zagłówków, więc szukam dalej. Bez specjalnego nacisku. Następne planuję hamulce. Po przeanalizowaniu sobie sprawy i wzięciu pod uwagę co sugeruje whucrew, będę szedł w tarcze nawiercane 300mm + klocki ceramiczne na przód.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: