REGULAMIN FORUM BMW TEAM ŚLĄSK

Koniecznie przeczytaj przed rejestracją!!!
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

REGULAMIN FORUM BMW TEAM ŚLĄSK

Post autor: Admin »

§ 1. Rejestracja na forum Bmw Team Śląsk (zwanego również dalej BTŚ)


1. Na forum pisać mogą tylko osoby zarejestrowane.
2. Rejestracja odbywa się przez wypełnienie formularza i podania przynajmniej niezbędnych informacji oznaczonych gwiazdką.
3. Forum jest bezpłatne, nowe konto wymaga akceptacji Administratora.
4. Wielokrotne rejestrowanie się na forum jest zabronione. W przypadku wykrycia usunięte zostają wszystkie konta oraz nałożona zostaje blokada na adres IP.
5. Rejestracja na forum jest jednoznaczna z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu.
6. Nowo zarejestrowany użytkownik powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem, przywitać się w dziale „Przywitaj się” oraz może zaprezentować swoje Bmw w dziale „Nasze BMW”. Nie tworzymy swoich tematów z powitaniem, a jedynie dopisujemy się do już istniejącego, podwieszonego w ww. dziale.
7. Osoby które nie będą wykazywały aktywności na forum będą automatycznie usuwane po czasie od 3miesiecy.
8. W dziale "Zaprzyjaźnione Kluby" w zamian za umieszczenie linka oczekujemy wzajemności.

Zalecenia:
1. Fotografie bądź obrazki które chcemy zaprezentować na forum wklejamy najlepiej z serwera www.imageshack.us bądź www.fotosik.pl.

§ 2. Osoby odpowiedzialne za forum.

1. Administrator – założyciel forum, osoba o największych uprawnieniach. Posiada decydujący głos w sprawach dotyczących strony www i forum Bmw Team Śląsk.
Administratorem forum Bmw Team Śląsk jest Krzyś, Kolebka, Marcin, djmario.
2. Moderatorzy – dbają o ład i porządek w przydzielonych im działach.

Uprawnienia administratorów/moderatorów:
-Administratorzy/moderatorzy decyzje podejmują nie podważalnie,
-wykonywanie czynności administracyjnych niezbędnych do realizacji postanowień,
-nadawanie uprawnień użytkownikom,
-blokowanie wątków, w których zostały naruszone zasady regulaminu,
-przenoszenie postów do odpowiedniego działu Forum, adekwatnego do ich zawartości,
-usuwanie postów zdublowanych oraz naruszających zasady regulaminu,
-blokowanie oraz/i usuwanie kont użytkowników, którzy nie stosują się do wymagań regulaminu pomimo wystawienia wcześniejszych ostrzeżeń.

Próśb i zaleceń wyżej wymienionych osób należy bezwzględnie przestrzegać. Nie wdajemy się z Nimi w dyskusje. Uzasadnione skargi i zażalenia na Moderatorów powinny być kierowane do Administratora z dokładnym opisem sytuacji.

Aktualna lista osób odpowiedzialnych za forum:

Krzyś-Administrator
Marcin-Administrator
Kolebka-Administrator
German-Administrator
djmario-Administrator
Ksawer-Moderator

§ 3. Prawa i obowiązki użytkowników forum Bmw Team Śląsk.


1. Użytkownik ma prawo do wyrażania swojej opinii oraz zakładania tematów w każdym z działów forum zgodnie z obowiązującym w nich regulaminem. Jeśli takowy nie istnieje stosujemy się do regulaminu ogólnego forum.
2. Nie piszemy nie na temat i nie wprowadzamy w błąd swoimi wypowiedziami innych użytkowników forum
3. Pisząc post w temacie na forum BTS użytkownik jednocześnie zgadza się na wykorzystanie i dalsze przetwarzanie tekstu przez BTS w celach
informacyjnych / reklamowych.
4. Jeśli w poście użytkownika znajduje się tekst lub część tekstu innego autora użytkownik musi umieścić pod tekstem nazwisko lub nick autora oraz źródło z którego tekst został skopiowany, do tego celu służy też przycisk „Cytuj” przy każdym poście .
5. Nie używamy wulgaryzmów i słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Do innych użytkowników odnosimy się z szacunkiem, nie obrażając ich w żaden sposób. Również nie kropkujemy i w żaden sposób nie insynuujemy przekleństwa. Każde wykroczenie będzie karane ostrzeżeniem lub w innych wypadkach tymczasowym banem czy nawet całkowitym w ekstremalnych przypadkach!
6. Nie należy naruszać zasad kultury wypowiedzi zarówno na Forum, Shout Boxie jak i w wiadomościach prywatnych(PW)
7. Zakazane jest umieszczanie na forum wszelkiego rodzaju zdjęć pornograficznych, ofiar wypadków samochodowych i innych łamiących ogólne prawa etyczne.
8. Nie umieszczamy linków do nielegalnych źródeł muzyki oraz oprogramowania.
9. Forum BTŚ nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane przez użytkowników.
10. Wszystkie posty piszemy kolorem czarnym. W wyjątkowych sytuacjach dla podkreślenia ważnej informacji dozwolone jest użycie innego koloru z wyjątkiem czerwonego, który zarezerwowany jest dla obsługi forum, lub zwiększamy czcionkę, oczywiście w granicach rozsądku.
11. Nie używamy CapsLock'a (nie piszemy dużymi literami, na forum nie "krzyczymy).
12. Nie wysyłamy postów nie wnoszących nic do tematu (typu "ok" , "aha" , „haha hihi” uśmieszek itp.)
13. Nie przesadzamy z emotami - nie trzeba umieszczać tej samej emotki 10 razy w tym samym poście.
14. Nie piszemy kilku postów z rzędu w danym temacie ( w razie potrzeby dopisania czegoś istnieje opcja "edytuj"), nie dublujemy postów.
15. Przed napisaniem nowej wiadomości należy upewnić się, czy temat nie został omówiony w innym wątku na forum. Używamy w tym opcji „szukaj” która znajduje się na górze forum.
§ 4. Warunki uzyskania statusu członka stowarzyszenia.

Członkiem stowarzyszenia może zostać osoba która zostanie zaakceptowana przez aktywnych członków.
Osoba taka musi odznaczac sie:
- aktywnościa na forum,
- uczestnictwem w życiu forum,
- uczeszczac na spoty aby zapoznać sie z aktywnymi forumowiczami
- kreatywnością

Taka osoba która zostanie zauważona i zaakceptowana przez członków stowarzyszenia jako,osoba godna zaufania dostanie od nas zaproszenie a po pozytywnej odpowiedzi, zostanie przyjęta w nasze szeregi.

Zmiana statusu na " Członek stowarzyszenia " bedzie wiązała sie z dodatkowymi punktami regulaminu które w momencie wysłania zaproszenia zostaną załączone do zaakceptowania.

§ 5. Kary i ograniczenia.


1. Tematy mogą być usuwane, modyfikowane, blokowane bez podawania dodatkowych wyjaśnień przez moderatorów i administratora, gdy temat/post będzie nie związany z danym działem/tematem lub łamią regulamin Forum BTŚ.
2. W przypadku niestosowania się do regulaminu użytkownik otrzymuje upomnienie ze strony administratora/moderatora.
3. w odniesieniu do pkt 6. § 3 użytkownik otrzyma ostrzeżenie jeśli,inny użytkownik forum poczuł sie dotknięty określeniami wystosowanymi do niego na PW i zgłosi naruszenie do Administratora/Moderatora wraz ze stosownym uzasadnieniem
4. Przy kolejnym upomnieniu użytkownik otrzymuje ostrzeżenie. Wygasa ono automatycznie po 60 dniach.
5. Dostanie ostrzeżenia może dodatkowo oznaczać zakaz wejścia na forum BTŚ. Zakazy takie są terminowe i przyznawane wg postawy użytkownika oraz rodzaju odstępstw od regulaminu.
6. W szczególnych przypadkach jedno ostrzeżenie może mieć wartość większą niż 1 lub może to być trwały zakaz wstępu na forum BTŚ z blokadą adresu IP.
7. Decyzje Administratora/Moderatorów są niepodważalne i nie podlegają dyskusji. Za wyjątkiem zapytania wystosowanego do użytkowników lub dyskusji zapoczątkowanej przez Administratora/Moderatora.

§ 6. Usunięcie użytkownika Forum

tryb zwyczajny:

1. Konto użytkownika, który nie wysłał żadnego postu zostanie skasowane nie wcześniej niż po upływie 2 miesiąca od daty ostatniego zalogowania.
2. Konto użytkownika, który wysłał, co najmniej jeden post zostanie skasowane nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy od daty ostatniego zalogowania.
3. Konto użytkownika, który jest nieaktywny, zostanie usunięte nie wcześniej niż po 3 miesiącach od daty ostatniego logowania.
5. Konto użytkownika może zostać usunięte na jego własną prośbę.

tryb szczególny:

1. Konto użytkownika, który nie przestrzega zasad ogólnej kultury, w szczególności obraża innych użytkowników forum może zostać usunięte:
- natychmiast, bez powiadomienia - dotyczy nowych użytkowników Forum,
- po niedostosowaniu się do pouczenia administratora/moderatora (dotyczy wszystkich zarejestrowanych użytkowników),

2. Konto użytkownika, które zostało stworzone w celu umieszczenia reklamy, spamu, treści niezgodnej z prawem lub czysto obraźliwej zostanie usunięte natychmiast.

§ 7. Regulamin spotkań BTS, dotyczy spotów organizowanych przez nas.

1. Nie palimy gum.
2. Nie kręcimy bączków, nie latamy bokami (robimy to tylko na terenie do tego przeznaczonym)
3. Nie zachowujemy się w sposób niestosowny czyli taki który mógłby zostać źle przyjęty przez osoby postronne nie uczestniczące w naszych spotach.
4. Na naszych spotach nie pijemy alkoholu.
5. Nie tolerujemy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
6. Spoty robimy po to aby pogadać, powymieniać doświadczenia i miło spędzić czas a także budować pozytywne opinie o naszej marce.
7. Jeżeli powyższe zasady spotu komuś nie odpowiadają nie musi na nie przyjeżdżać.Wszelkie propozycje oraz zauważone odstępstwa od regulaminu prosimy zgłaszać Administratorowi/Moderatorowi za pomocą prywatnej wiadomości „PW”.
Ostatnio zmieniony 2015-09-04, 16:14 przez Admin, łącznie zmieniany 34 razy.
Zablokowany