Silniczek krokowy a obroty .....

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
RobiMpower
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-08, 16:20
Lokalizacja: KaToWiTz

Silniczek krokowy a obroty .....

Post autor: RobiMpower »

Sprawa dotyczy silnika krokowego i obrotów. Na silniczku krokowy jest zalakowana srubke.
Obrazek

Srubka ta wchodzi do środka silniczka i utrzymuje ona pewien dystans tej ruchonej zapadki. Fabrycznie jest pewna szczelina w krokowcu. Czy wkrecajać tą srubke aby szczelina sie powiekszyła lub na odwrót wykręcajac aby szczelina sie zmniejszyła uzyskam zmiane obrotów biegu jałowego :?: Regulacja na przepustnicy nic nie daje bo po pewnym czasie auto wraca do swoich wcześniejszy obrotów. A chodzi mi o podniesienie obrotów.
Pacjent bmw 2.0 24V
Obrazek
Awatar użytkownika
kisol
Zaawansowany forumowicz
Posty: 666
Rejestracja: 2007-03-22, 23:59
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Post autor: kisol »

mysle ze regolacja nic nie da bo na wolnych krokowy pracuje caly czas ustalajac wolne obroty a jak juz pokreciles w przepustnicy to teraz trzeba na nowo ustawic i znales przyczyne dlaczego sa takie male obroty
RobiMpower
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-08, 16:20
Lokalizacja: KaToWiTz

Post autor: RobiMpower »

Kisol a powiedz mi czy obroty ustawia sie recznie czy trzeba sie podpiac kompem? Bo mam wrazenie ze jak podniose na przepustnicy to za jakis czas i tak mu schodzą, jakby komp se je ustawiał.
Obrazek
Awatar użytkownika
kisol
Zaawansowany forumowicz
Posty: 666
Rejestracja: 2007-03-22, 23:59
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Post autor: kisol »

beda probowac sie stabilizowac tak jak zakres krokowego na to pozwoli .Mogles nie ruszac przepustnicy a szukac gdzies indziej .Moze przeplywka juz daje za male napiecie na wolnych i to masz to samo jak bys ja reka przyslonil obroty spadaja
RobiMpower
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-08, 16:20
Lokalizacja: KaToWiTz

Post autor: RobiMpower »

kisol pisze:beda probowac sie stabilizowac tak jak zakres krokowego na to pozwoli .Mogles nie ruszac przepustnicy a szukac gdzies indziej .Moze przeplywka juz daje za male napiecie na wolnych i to masz to samo jak bys ja reka przyslonil obroty spadaja
wiem że mozna przepływke sprawdzic czy jest dobra ale jak sie ja mierzy ?
Obrazek
ODPOWIEDZ