[E36] zmiana silnika 1,6 na 1,8is potrzebne informacje

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
sewer1987
Małopiszący
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-07, 23:11
Lokalizacja: rzeszów

[E36] zmiana silnika 1,6 na 1,8is potrzebne informacje

Post autor: sewer1987 »

witam mam bmw e36 316 z sekwencja i klimatyzacja i niestetey silnik mi pada chcialbym go zamienic na cos mocniejszego np na 1,8is powiem szczerze jestem zielony co do mechaniki jak i rodzajow silnikow tego typu w bmw moje bmw ma imobilizer. znalazlem rozbite3 bmw za dobre pieniadze i tez ma imobilizer i sekwencje a takze klime. prodsze mi powiedziec jak wyglada przekladka takiego silnika co trzeba wymienic oprocz silnika kompa i sterownika poniewaz nie wierze ze wszystko pasuje i jak bedzie z ta klima i z gazem czy to wszystko zgoli bo na zwykle 1,8 to szkoda czasu i pieniedzy poniewaz zadnej roznicy nie bedzie :mrgreen: prosze o konkretne odpowiedzi poniewaz goni mnie czas i nie interesuje mnie nic mocniejszego poza 1,8 is bo za duzo roboty i kasy pozdrawiam i dziekuje ze odpowiedzi
Awatar użytkownika
Adio
Zaawansowany forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-10-06, 18:23
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Adio »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie... Jak kupujesz rozbite auto chyba masz wszystko do niego tak ? Komputer , Wiązka , Silnik... Co do gazu to nie widze też żadnego problemu. Isy mają już mocniejsze zawieszenie bodajże i tarcze z tyłu niewiem jak jest u ciebie. Ale tak to wszystko pasi
rapanu
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-05, 19:24
Lokalizacja: sierakowice

Post autor: rapanu »

Witam,tak jak ci kolega Adio napisal jak kupujesz rozbitka na organy to raczej wszystko bedziesz mial co ci jest potrzebne,w zasadzie to czeka cie wymiana silnika skrzyni calego osprzetu silnika chlodnica do is jest chyba ta sama dopiero 2.0 mialy wieksza zmieniasz tez wydech i tylna zawiech bo 1.6 chyba sa na bebnach.Mozesz z tym jezdzic ale jak silnik mocniejszy to i chamulce by sie lepsze przydaly pozatym z przodu zmieniasz jazmo i zacisk oraz tarcze chamulcowa ale to kwestja gustu.
ODPOWIEDZ