[E39] czujnik/abs - prędkościomierz

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
BMW_boy
Małopiszący
Posty: 55
Rejestracja: 2009-11-29, 21:41
Lokalizacja: Orzech / Tarnowskie Góry
Kontakt:

[E39] czujnik/abs - prędkościomierz

Post autor: BMW_boy »

witam, mam problem, ostatnio podczas jazdy zauważyłem, że prędkościomierz i spalanie tymczasowe kłamią, dochodzi do 60km/h i później przyśpieszam i nie rośnie tylko faluje, wiem, że sygnał do licznika daje czujnik abs w tylnym lewym kole, jednak po wymianie na nowy dalej to samo. :sad: z czego ten czujnik bierze impuls ?
Obrazek
Uciekaj ile sił jeśli goni Cię śmierć, całą pizdę odkręć i przed siebie ziomek pędź !!!!!
firu1
Zaawansowany forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 2011-12-12, 23:37
Lokalizacja: Orlowiec - EIRE

Post autor: firu1 »

nie znam sie na tym ale znajomy w 530d po wymianie czujnikow skonczyl na wymienie pompy abs, bo na nowych czujnikach tez tak mial .... moze ktos konkretniej sie wypowie
"wszystkie pieniadze wydaje na BMW...
reszta to zmarnowane pieniadze..."
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

firu1 pisze:na wymienie pompy abs
to nie pompa tylko sterownik pompy ABSu...nie bede sciemnial ze to dosc spore koszty...ale zanim do tego dojdziemy...
BMW_boy pisze:po wymianie na nowy dalej to samo
jakiej firmy masz czujnik ? mam nadzieje ze kupiles oryginal ( z drugiej reki kosztuje 100 zl ) bo inne czujniki to zapomnij ze nie bedziesz mial cyrku...druga sprawa moze byc juz problem z piasta ( koronka magnetyczna )

czujnik na ori - nowa piasta i dopiero w ostatecznosci jezeli poprzednie zabiegi nie pomoga brac sie za sterownik pompy
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
BMW_boy
Małopiszący
Posty: 55
Rejestracja: 2009-11-29, 21:41
Lokalizacja: Orzech / Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: BMW_boy »

poprzedni właściciel powiedział mi, że jest do wymiany czujnik abs w prawym kole, i dodał go gratis do auta (nie wiem jakiej firmy), wymieniłem z prawej strony, kontrolka abs dalej świeci, rozebrałem lewą stronę i musiałem śrubokrętem wygrzebać stary czujnik, bo wtyczka się urwała ;/ przy tym zabiegu musiałem uszkodzić tą koronkę magnetyczną, bo poprzez kręcenie piastą czuję rysę/przerwe na koronce, i teraz jest błędny odczyt na liczniku, dodam, że przed rozebraniem lewej strony prędkościomierz wskazywał dobry odczyt. Wiec nie stawiam na sterownik ABS jako usterkę błędnego odczytu. Dobra... czas przygotować się do wymiany piasty, ktoś podpowie jak odpiąć hamulec ręczny od piasty, tzn. ten pancerz. ????
Obrazek
Uciekaj ile sił jeśli goni Cię śmierć, całą pizdę odkręć i przed siebie ziomek pędź !!!!!
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

BMW_boy pisze:przy tym zabiegu musiałem uszkodzić tą koronkę magnetyczną

czyli wszystko jasne... :)

pamietaj ze jak kupisz tania ujowa piaste to tez bedzie problem z ABSem...kup cos markowego Myele/Fag bo jak zaoszczedzisz to znowu beda cyrki
BMW_boy pisze:Dobra... czas przygotować się do wymiany piasty, ktoś podpowie jak odpiąć hamulec ręczny od piasty, tzn. ten pancerz. ????
recznego chyba nawet nie bedziesz musial ruszac do tego:

http://content.yudu.com/Library/A1pyv7/ ... es/735.htm

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/01/30/47

jak juz to bedziesz robil to radze od razu zrobic szczeki recznego plus zestaw naprawczy do tego...bo tam sie specjalnie nie zaglada do srodka ( zakladam ze tarcze masz ok z tylu i nei wymaga ona wymiany )
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
BMW_boy
Małopiszący
Posty: 55
Rejestracja: 2009-11-29, 21:41
Lokalizacja: Orzech / Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: BMW_boy »

na czym znajduje się ta koronka magnetyczna ? wystarczy wymienić samo łożysko z piastą ? czy ogólnie całą piaste trzeba wymienić ?
Obrazek
Uciekaj ile sił jeśli goni Cię śmierć, całą pizdę odkręć i przed siebie ziomek pędź !!!!!
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

nie wiem jak jest z tylu ale tam powinno sie dac wymienic same lozysko / bedziesz musial poszukac dokladnie sam bo tutaj nie mam za duzej wiedzy

http://www.bmw-klub.pl//viewtopic.php?f=72&t=152476

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=32212
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
BMW_boy
Małopiszący
Posty: 55
Rejestracja: 2009-11-29, 21:41
Lokalizacja: Orzech / Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: BMW_boy »

BeleX pisze:nie wiem jak jest z tylu ale tam powinno sie dac wymienic same lozysko / bedziesz musial poszukac dokladnie sam bo tutaj nie mam za duzej wiedzy

http://www.bmw-klub.pl//viewtopic.php?f=72&t=152476

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=32212
nie bardzo umiem się w tym połapać. wczoraj chciałem wyciągnąć całą piaste na stół w moim garażu, zbytnio nie miałem żadnych problemów z wybiciem przegubu, jednak został tylko pancerz z ręcznego, którego nie dało się wyciągnać. Więc spowrotem wszystko poskładałem. Martwi mnie tylko czy napewno wystarczy wymiana tego łożyska ;/
- Obrazek niby z tej magnetycznej otoczki na zdjęciu czyta prękość? jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Obrazek
Uciekaj ile sił jeśli goni Cię śmierć, całą pizdę odkręć i przed siebie ziomek pędź !!!!!
Awatar użytkownika
BMW_boy
Małopiszący
Posty: 55
Rejestracja: 2009-11-29, 21:41
Lokalizacja: Orzech / Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: BMW_boy »

Dobra stawiam na to łóżysko, na aukcji wyczytałem, że jest to ŁOŻYSKO KOŁA TYLNEGO Z CZUJNIKIEM MAGNETYCZNYM ABS.
Obrazek
Uciekaj ile sił jeśli goni Cię śmierć, całą pizdę odkręć i przed siebie ziomek pędź !!!!!
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

dokladnie z tej koronki to czyta predkosc :)

co do recznego to obstawiam ze trzeba go odpiac od szczeki pod tarczo-bebnem i dopiero wyciagnac z calosci
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
BMW_boy
Małopiszący
Posty: 55
Rejestracja: 2009-11-29, 21:41
Lokalizacja: Orzech / Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: BMW_boy »

BeleX pisze:dokladnie z tej koronki to czyta predkosc :)

co do recznego to obstawiam ze trzeba go odpiac od szczeki pod tarczo-bebnem i dopiero wyciagnac z calosci
tak tak masz rację, tylko, że pancerz nie chce wyjść z piasty ;/ dobra, zamówiłem konkretne łożysko, które było stosowane na pierwszy montaż - cena w sklepie 250zl :shock: ja to mam po hurtowej cenie - 150zł :cool: w pobliskim warsztacie magiki chcą za wymianę łożyska 100zł. Spróbuje użyć jakiegoś 'patentu' typu palnik, moze jakos da rade wyciągnać ten pancerz, a jak nie to magiki sie tym zaopiekują :mrgreen:
Obrazek
Uciekaj ile sił jeśli goni Cię śmierć, całą pizdę odkręć i przed siebie ziomek pędź !!!!!
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

BMW_boy pisze:100zł
za 100 to bym sie nawet nie meczyl z tym lozyskiem tylko oddal i patrzyl jak sie panowie bawia
BMW_boy pisze:Spróbuje użyć jakiegoś 'patentu' typu palnik
przy aluminiowym zawieszeniu w BMW stanowczo odradzam takie "patenty"
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ