e36 coupe a sedan

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
matist
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-09, 10:21
Lokalizacja: SWD

e36 coupe a sedan

Post autor: matist »

Witam jest jakas roznica w zawieszeniu pomiedzy e36 coupe(cabrio) a e36 sedan?
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

siemka, porownaj sobie części na bmwfans.info albo realoem.com tych dwoch modeli, z e30 wiem ze te roznice wynikaja z pojemności silnika, tego czy jest wspomaganie czy klima wszystko zalezy która część zawieszenia Ciebie interesuje
matist
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-09, 10:21
Lokalizacja: SWD

Post autor: matist »

chodzi mi o gwint i maglownice
Darkshine

Post autor: Darkshine »

maglownica sie chyba niczym nie rózni, gwint jest taki sam ,ewentualna roznica moze byc miedzy lacznikami stabilizatora ale to w zaleznosci od roku produkcji pojazdu
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Darkshine pisze:maglownica sie chyba niczym nie rózni, gwint jest taki sam ,ewentualna roznica moze byc miedzy lacznikami stabilizatora ale to w zaleznosci od roku produkcji pojazdu
A twardość zawieszenia nie jest zależna od pojemności silnika??? R4 i R6 ??? :wink:
Obrazek
Zychu.
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-18, 19:16
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Zychu. »

Ksawer pisze:
Darkshine pisze:maglownica sie chyba niczym nie rózni, gwint jest taki sam ,ewentualna roznica moze byc miedzy lacznikami stabilizatora ale to w zaleznosci od roku produkcji pojazdu
A twardość zawieszenia nie jest zależna od pojemności silnika??? R4 i R6 ??? :wink:
różnica jest chyba tylko w twardości sprężyn, ale ręki uciąć sobie nie dam
Darkshine

Post autor: Darkshine »

W seri twardosc zawieszenia jest różna tak jak wyzej kolega napisal , sprezyny sa twardsze, ale jesli chodzi o gwint to nie ma różnicy , chyba ze kupujesz jakis mega gwint dedykowany do danej pojemnosci ale z tym sie nie spotkałem jeszcze
ODPOWIEDZ