[E36] 320i M52 szarpanie na 1 i R biegu

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
K4mi1
Małopiszący
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-30, 18:32
Lokalizacja: Racibórz

[E36] 320i M52 szarpanie na 1 i R biegu

Post autor: K4mi1 »

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tutaj nowy i odrazu z problemem :567:

Samochod: e36 320i M52
rok produkcji: 1999
przebieg: 152xxx

Problem polega na szarpaniu tylko na 1 i wstecznym biegu przy ruszaniu na półsprzegle tylko gdy samochod jest rozgrzany po dłuższej jezdzie, gdy silnik jest zimny wszystko jest ok. Gdy puszczam powoli sprzeglo i dodaje troche gazu samochod wpada w drgania a po chwili z tyłu samochodu dobiega metaliczny klekot.

Ponizej zamieszczam filmik jak to wyglada:

http://www.youtube.com/watch?v=V1E5KDpk ... e=youtu.be


PS: Czy ktos z Raciborza mógłby polecic dobrego mechanika lub warsztat kto ogarnie ten problem? Jestem nowy w miescie takze nikogo nie znam. Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

masz urwana poduszke silnika

a ten metaliczy dzwiek to walenie tej poduszki w czasie drgan

zerknij jeszcze na mocowania skrzyni bo to tez moze sie urwac
...tak znowu sie czepiam...
K4mi1
Małopiszący
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-30, 18:32
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: K4mi1 »

Myślałem o poduszkach silnika, ale gdyby to byly poduszki silnika nie dzialoby sie to samo na zimnym silniku?
koksu
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-30, 10:34
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: koksu »

Miałem dokładnie to samo u siebie i mimo że wymieniłem poduszki pod silnikiem (obie były rozwalone) to szarpanie i stukanie dalej jest tyle że w dużo mniejszym stopniu. Teraz w weekend będe wymieniał podpore wału bo też jest już do wymiany i może przez nią szarpie, także dam znać czy pomogło.
K4mi1
Małopiszący
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-30, 18:32
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: K4mi1 »

Ja bym obstawiał na docisk sprzegła lub wysprzeglik albo łacznik elastyczny wału.
oczok
Małopiszący
Posty: 22
Rejestracja: 2013-01-28, 12:42
Lokalizacja: SRC

Re: 320i M52 szarpanie na 1 i R biegu

Post autor: oczok »

K4mi1 pisze:PS: Czy ktos z Raciborza mógłby polecic dobrego mechanika lub warsztat kto ogarnie ten problem? Jestem nowy w miescie takze nikogo nie znam. Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.
www.bmwluk.pl - sam oddawałem tam swoją bawarkę, wszystko jak najbardziej w porządku tylko cenią się :) ale generalnie nie mam zastrzeżeń
ODPOWIEDZ