[e36] zawieszenie

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

[e36] zawieszenie

Post autor: daro »

Witam. Mam problem z tylnymi amortyzatorami. Do seryjnych sprężyn są założone amortyzatory mts, mają dwa lata, przebieg ok 35 tys. i jeden z nich jest mokry. Chodzi ciężko ale nie wypycha go do góry. Wymienić jeden na mts czy lepiej założyć oba nowe? Jeśli nowe to zwykłe czy mts? Dodam że z przodu jest -40 i amortyzatory mts. Jeszcze jedno pytanko. Co może być przyczyną tego że po skrecie i puszczeniu kierownicy nie odkręca się sama tylko zostaje w tej pozycji? Zawieszenie i geometria według mechanika są ok.
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

Amortyzatory wymienia się parami, wiec musiałbyś wymienić oba tylne. A jak jeździło Ci się na MTS ? Ja osobiście założyłbym zwykłe.
Geometria kół a dokładniej kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy odpowiada za powrót kół do jazdy na wprost. więc może jednak to jest coś nie rak ?

Pozdro! :bmw:
;)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

A jak to sprawdzić, bo zadnych luzów nie widać a kątów z przodu nie ma jak ustawić. Jakie amortyzatory byś mi polecił? W rozsądnej cenie oczywiście :mrgreen: Na mts jeździło się całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

Musiałbyś podjechać gdzieś gdzie dobrze, na dobrym sprzęcie robią całą geometrię. Czemu nie ma jak ustawić ?
Co do amorów, to już jak chcesz, jeśli mts był ok, to bież. A możesz również zajrzeć tu http://www.aso-bmw.pl/category/view/poj ... oria_id/26 :wink:
;)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

Z tego co wiem to z przodu jest tylko regulacja zbieżności a kątów się nie ustawia. Ale mogę się mylić. Gdzie szukać tej regulacji? Zawiozę auto i uświadomię mechaników o co mi chodzi i gdzie mają tego szukać. Całą geometrię robili mi w serwisie premio z tego co mówią to na bardzo dobrym sprzęcie, ale kto ich tam wie
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

skrecie i puszczeniu kierownicy nie odkręca się sama tylko zostaje w tej pozycji
A nic ci nie wyje podczas skręcania? Sprawdz ile masz oleju w przekładni kierowniczej..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

Masz tu tak na szybko.. Może się przyda ;) Ja u siebie robiłem według tego.
Obrazek
A tak z ciekawości jeszcze.. jaką szerokość opony masz na przodzie ?

Tak jak mówi whucrew, Sprawdź też przekładnie.

Pozdro! :bmw:
;)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

Olej jest pompy nie słychać. Dzięki za parametry. Umówiłem się na jutro z fachowcami i pokarze im to i poproszę o wydruk żeby sprawdzić. Zobaczymy jak się postarają. Kazien sam u siebie ustawiałeś?


Opony z przodu 205/60/15
Ostatnio zmieniony 2014-07-01, 23:07 przez daro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

OK, to daj znać co Ci powiedzą, i jak to będzie wyglądało.
Tak sam robiłem to w moim, tylko ze kątów nie ruszałem bo były ok tylko zbieżność robiłem.
;)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

Masz taki sprzęt? Zrobił mi zbieżność ale chciał przestawić kąt i urwała się śruba :cry: Teraz muszę szukać takiej śruby i robimy dalej.
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

Tak, miałem dostęp do sprzętu ;) No to szukajcie śruby i działajcie :D
Powodzenia! :bmw:
;)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

Wszystko ustawione :mrgreen: teraz to nie to auto. Zostały mi tylko tylne amory i wszystko będzie gitara. Kazien dziki za pomoc
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

I co to w końcu było ? zła geometria ?
;)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

zła geometria to była główna przyczyna, amorki taż już zmieniłem i teraz jeździ się super jeszcze raz wielkie dzięki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

Rozumiem.. nie ma za co! cieszę się, ze jeździ dobrze :D

Pozdro! ;)
;)
ODPOWIEDZ