Pierwsze BMW i parę problemów

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
sebol
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-04, 09:18
Lokalizacja: wirek

Pierwsze BMW i parę problemów

Post autor: sebol »

Witam że jestem nowy i kupiłem sobie pierwsze bmw a więc jestem zielony z tematu mam parę pytań do was koledzy.pracuję jako kierowca i mam mało dostępu do neta tak że sorki że zakładam nowy temat a nie szukam ale liczę na waszą pomoc!
a więc tak mam następujące problemy z moją bunią e36 1.8tds:
1) nie działa mi klimatyzacja guzik po naciśnięciu nie zapala się dioda
2)nie działa mi obieg wewnętrzny powietrza tak samo po naciśnięciu nie zapala się dioda
3)nie działa mi centralne zamykanie drzwi pasażera z pilota(jeśli wcisnę guzik na tapicerce zamyka resztę ale z pilota nic)
4) nie świecą mi lampki nad słoneczkami kierowcy i pasażera
5)mam lusterko z automatycznym ściemnianiem jak nacisnę guzik auto nic się nie zapala żadna dioda a lusterko się nie ściemnia

na razie tyle przychodzi mi do głowy proszę was o każdą pomoc ewentualnie przekierowanie do odp działów. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

1,2-panel do wymiany
3- zamykanie z pilota masz ori czy dokladane?
4-zrzuc podsufitke i sprawdz kable
5-lusterko powinno miec 2 czujniki, z przodu i z tylu. zakryj ten od strony szyby i poswiec latarka w drugi, wtedy powinno sie sciemnic
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
sebol
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-04, 09:18
Lokalizacja: wirek

Post autor: sebol »

kolego mam ori central
Awatar użytkownika
Łatysz
Maniak forumowy
Posty: 1169
Rejestracja: 2009-08-18, 13:19
Lokalizacja: Rybnik/Popielów
Kontakt:

Post autor: Łatysz »

1 i 2 nie musi być to panel do wymiany może być to także przerwa gdzieś w elektryce najlepiej żeby elektryk to przemierzył możesz poszperać sam ale jak bardzo czasu nie masz to lepiej to zawieźć elektrykowi,

3,4,5 to też elektryk Ci od razu sprawdzi przy okazji i bez Twojego czasu będziesz wiedział wszystko hehe ;p
Mycie, Pranie samochodów, Nabijanie Klimatyzacji, Wymiana Opon//Wyważanie, usuwanie wgnieceń bez malowania itp. Pomoc Drogowa
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

A tak na marginesie,wcześniej ci to wszystko działało jak ją kupiłeś?
Obrazek
sebol
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-04, 09:18
Lokalizacja: wirek

Post autor: sebol »

Nie kolego nie dzialalo praktycznie o wszystkich usterkach wiedzialem ale chce ja doprowadzic do ladu tak jak ma dzialac. A na marginesie z tylu na boczne szyby sa nawiewy bo to tourag kiedy one dzialaja bo u mnie tak jak by nie dmuchaly.
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

sebol pisze:marginesie z tylu na boczne szyby sa nawiewy bo to tourag kiedy one dzialaja bo u mnie tak jak by nie dmuchaly.
Tam nie ma dmuchaw ,to są kratki by ci szyby nie parowały ,ja wyciągniesz boczki to na dole są kratki z gumami ,jest to odpowietrzenie środka
Obrazek
Awatar użytkownika
Łatysz
Maniak forumowy
Posty: 1169
Rejestracja: 2009-08-18, 13:19
Lokalizacja: Rybnik/Popielów
Kontakt:

Post autor: Łatysz »

Sorki ale musze :p
sebol pisze:bo to tourag
ŻE CO TO JEST!?
Sorka za OT
Mycie, Pranie samochodów, Nabijanie Klimatyzacji, Wymiana Opon//Wyważanie, usuwanie wgnieceń bez malowania itp. Pomoc Drogowa
sebol
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-04, 09:18
Lokalizacja: wirek

Post autor: sebol »

Touring oczywiście :mrgreen: z tel pisze w czasie jazdy sorki za błąd
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

A sprawdziłeś według vinu czy to auto to posiada fabrycznie,czy czasem ktoś sobie tego nie dołożył od tak sobie?Zmienić panel od klimy czy słoneczka lub lusterko na fotochrom to nie problem,ale podłączyć to...to już inna bajka.To tylko moje domysły. :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ