Problem :/ regulacja ciśnienia doładowania

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Białuś92
Małopiszący
Posty: 21
Rejestracja: 2015-03-20, 11:57
Lokalizacja: Ruda Śląska

Problem :/ regulacja ciśnienia doładowania

Post autor: Białuś92 »

Witam wszystkich mam problem ostanio moje autko dostawało dziwne muły w moim 318d e46
potem jechałem w trasę 40 km i auto nie chciało przyspieszyć do wiecej niż 140km/h przy wcisnietym gazie w podłodze ale jak odpuszczałem to przyspieszał aż w drodze powrotnej całkowicie stacił moc wogóle nie chce już ruszyć jest taki słaby na luzie wchodzi tylko na 2tys obrotów i ani ruchu wiecej :/ jak podpiołem pod kompa to wyszło coś takiego "65 regulacja ciśnienia doładowania" panowie czy to turbo walło czy jakaś pierdoła ??
karpiu12345
Zaawansowany forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 2013-07-10, 14:18
Lokalizacja: SBL

Post autor: karpiu12345 »

sprawdz podcisnienia skoro masz dostep do komputera to powinienes znalezc przyczyne :)to tak na poczatek.
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,to klasa, to elegancja ...
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

być może padł zawór sterujący turbiną
Dzwoń do Marzoka powinien CI to ogarnąć :]
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

PRIMO pisze:być może padł zawór sterujący turbiną
Dzwoń do Marzoka powinien CI to ogarnąć :]
Potwierdzam - zawór podciśnienia, podmień np. z egr-a
Białuś92
Małopiszący
Posty: 21
Rejestracja: 2015-03-20, 11:57
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Białuś92 »

Jutro to sprawdze i dam znac :d ale w sumie gruszka chodzi jak dodaje się gazu.... ?
Awatar użytkownika
marzok
Zaawansowany forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2014-04-27, 13:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marzok »

Jak odpalisz auto to na wolnych obrotach powinna być maksymalnie "zassana".
CHIPTUNING HAMOWNIA PODWOZIOWA BOSCH 698463776

https://www.facebook.com/gorillaelectronics/
Białuś92
Małopiszący
Posty: 21
Rejestracja: 2015-03-20, 11:57
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Białuś92 »

Dobra a więc tak podmieniłem zawory i to samo nawet już przekładałem przewody w podciśnienia w każde możliwe ustawienia , gruszka jak odpalę jest zassana do końca dalej niestety to samo kręci sie do 1,5 tys obrotów i nic zauważyłem że jak zaślepiłem wężyk od egr-a to kręci się do 2 tys ale jak się nagrzeje to znów spada do 1,5 tys :/ zaobserwowałem też że jak nigdy nie kopcił to teraz jak mam wcisnięty pedał gazu chodź ma tylko 1,5 tys obrotów to jest zanim szara chmura :/ jak zdjąłem rure doprowadzającą powietrze do turbiny to namacałem łopatki i się kręcą i nie są powykrzywiane czy coś więc turbo jest chyba ok ?? Pomoże ktoś czy szukać już warsztatu bo już nie mam pojęcia co to może być ;/
ODPOWIEDZ