[E36] Głośna pompa paliwa

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
MałaMi
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2017-03-28, 20:07
Lokalizacja: Katowice

[E36] Głośna pompa paliwa

Post autor: MałaMi »

Szukajka nie wypluła tego co chciałam.

Po godzinie/dwóch jazdy bardzo głośno piszczy pompa paliwa. Poza tym, że wyje niemiłosiernie to nic się z autem nie dzieje. Ciężko mi określić zależność, bo nie dzieje się to zawsze, tylko zwłaszcza jak jest taki upał, silnik jest moooocno rozgrzany, po dość ostrej jeździe, wyprzedzanie, hamowanie, autostrada itd. Normalnie też jeżdżę dynamicznie, zawsze silnik normalnie osiąga temperaturę i jest ok. Parę dni temu ją przepalałam w nocy, zrobiłam ponad 160km bez gaszenia auta z prędkością średnią 140km/h i nic nie było słychać jak wróciłam.. Nie ma znaczenia raczej ilość paliwa, bo działo się tak jak miała 15l, teraz ma ponad 30l. Po ostygnięciu normalnie cisza na kolejne parę dni czy paręnaście.

Macie jakiś pomysł? Pompa umiera? Chodziła w 2.0, jest 2.8, może ją wykończyłam :566:

Pozdrowionka :)
Kamil35
Zaawansowany forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: 2012-02-01, 18:45
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kamil35 »

Reguły na to nie ma,może buczeć i 2 lata i jeżdzić dalej.
Może nie buczeć i jutro paść.

Dla pewności kup sobie ori sprawną używke z koszem za 50zł,jak siądzie ta pare minut i wymienione.
Shamanek
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2016-11-30, 00:39
Lokalizacja: Btm

Post autor: Shamanek »

To że głośno piszczy to wydaje mi sie ze jeszcze o niczym nie swiadczy. Jesli nie masz problemów z odpalaniem, a osiagi auta sa przyzwoite bez szarpania itp. to znak ze jest sprawna.

A kiedy wymieniałaś filtr paliwa ?

Możesz oczywiscie tak jak Kamil napisał zaopatrzyć się na wszelki wypadek w druga pompe.
ODPOWIEDZ