Bmw e39 m52b20 tiptronic problem z rozrusznikiem

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Grzegorz95
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2016-02-11, 19:05
Lokalizacja: Pszów

Bmw e39 m52b20 tiptronic problem z rozrusznikiem

Post autor: Grzegorz95 »

Witam potrzebuje pilnej pomocy kupiłem samochód 2 dni temu bmw e39 rok 1998 silnik 2.0 150 koni skrzynia automat
Samochód jest po wypadku poprzedni właściciel dostał się lewym przodem na krawężnik i barierkę Ogólnie nie ma tragedii ale zacznę go konkretnie naprawiać dopiero gdy zapalne silnik. Samochód stał 3 miesiące. Dziś zmieniłem filtry olej wymieniłem kilka uszkodzonych elementów niezbędnych aby odpalić silnik.
Próba zapalenia i nic. Rozrusznik słychać że wybija ale nie kręci.
Silnik chodzi luźno (krecilem wałem) akumulator naładowany przy próbie odpalenia nie przygasaja kontrolki, a napięcie na akumulatorze podczas próby odpalenia wynosi 11.5v
Chcialbym go zapalić aby mieć pewność że silnik jest sprawny.
Mam jedno pytanie czy może się tak zdarzyć ze skrzynia automatyczna zblokuje rozrusznik?
Nie ma rzeczy niemożliwych...
Są tylko trudne do zrobienia. :)
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Najlepiej było by jak byś wezwał kogoś z komputerem. Może faktycznie coś ze skrzynia jest.
Obrazek
Grzegorz95
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2016-02-11, 19:05
Lokalizacja: Pszów

Post autor: Grzegorz95 »

Problem rozwiązany klema pirotechniczna byłą wystrzelona. Kompletnie o tym zapomniałem. Na szczęście z silniczkiem wszystko w porządku wystarczy poskładać w całość ;D
Nie ma rzeczy niemożliwych...
Są tylko trudne do zrobienia. :)
ODPOWIEDZ