[E34] Urwanie śruby z koła - śruba z blokadą

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
baniol

Post autor: baniol »

No nie będę. Nie mam zamiaru bawić się w to jeszcze raz. Zobaczy się jutro.
RangerDN
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2010-04-13, 11:57
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: RangerDN »

Ja osobiscie nioekupywałbym zestawu do odkręcenia 3 srób... Zwłaszcza ze niewiadomo kiedy sie to jeszcze przyda jak sie wogole przyda... Ja bym kombinował domowymi sposobami...
Ale fajnie ze temat sie tak rozwinął:)
pozdro
baniol

Post autor: baniol »

No i dzisiaj zabrałem się za koła. Dwie śruby jednak dało się jakoś gładko odkręcić bez większych problemów. Z kolejnymi nie jest łatwo. Co za porypany sposób stworzenia takich śrub. Są zalane jakby do środka śruby że nie łatwo wiertarka się wwierca. Muszę kupić dobre wiertło bo zwykła nie bardzo się wwiercały. Sprawa odłożona na jutro. No i będą foty.
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

Zwykłe z tesco na pewno nie ;p.
Wiertła kobaltowe powinny wystarczyć, nie są drogie, a dosyć twarde
Kilka rozmiarów kupisz na sztuki i dasz radę :)
baniol

Post autor: baniol »

No i koledzy nie dało rady zrobić tym ustrojstwem co kupiłem na allegro. Śruba była tak zapieczona że nawet one nie pomogły. Nie pomogło nawet spawanie klucza do śruby. Skończyło się szlifierką, majzlem i kopami z obuwia w nerwach w koło. Obcięta śruba już potem dała radę się odkręcić , prawdopodobnie rozgrzana przez spawanie i szlifierkę popuściła. Roboty w trzy dupy. Foty dodam potem, przynajmniej śrub w jakim były stanie. A ustrojstwo pewnie się kiedyś przyda, nie kosztowało majątek. Nawet ekipa z warsztatu też o tym myślała jednak nie mieli takich lewo wkrętów więc sprawdzili na moich. Dobre, ale mój problem był jednak większy niż się spodziewała ekipa mechaników.
Dobra a to foty: śruba która poszła jako pierwsza z lewej strony - dało się odkręcić francuzem
Obrazek
ta najgorsza siedzi w kole
Obrazek
a tu jak widać spawanie do większej śruby, nic nie dało jak się okazało
Obrazek
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

odrobina smaru na stare śruby nie zaszkodzi, a można uniknąć takich problemów :)
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

pazura87 pisze:odrobina smaru na stare śruby nie zaszkodzi, a można uniknąć takich problemów :)
Jak to mój dziadek mówi: "nie posmarujesz, nie pojedziesz" :DDD
baniol

Post autor: baniol »

Zgadzam się. Właśnie zabieram się za wymianę kółek na letnie. Nie zapomnę już nasmarować śrubek.
ODPOWIEDZ