Jak wymienić szczotki w alternatorze E36 318IS

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Jak wymienić szczotki w alternatorze E36 318IS

Post autor: Moloch »

Mam drobny problem, zjechane szczotki z alternatora robią mi zakłócenia w CB więc czas na ich wymianę, i tu do Was pytanie czy da się je wymienić bez wyciągania alternatora i czy w ogóle da się tą operację wykonać samemu? Robił ktoś z was to już? Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
tommybiker6
Zaawansowany forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2010-12-25, 18:38
Lokalizacja: Bielsko Biala
Kontakt:

Post autor: tommybiker6 »

Da sie ale alternator musisz wyciągnąć
BMW E36 320i Mauritiusblau Metallic
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Jest to jakieś skomplikowane? i jaki jest mniej więcej koszt? Robiłeś już to może?
Awatar użytkownika
tommybiker6
Zaawansowany forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2010-12-25, 18:38
Lokalizacja: Bielsko Biala
Kontakt:

Post autor: tommybiker6 »

Robiłem w innym aucie ale zakładałem ostatnio sobie nowy alternator i rolke. Wiem ile tam jest miejsca i jaki dostęp. nie dasz rady tego zrobic bez wyciągniecia. Rób to z wyczuciem i na spokojnie. Koszt ?? 5 - 10zł :) Tyle co szczoty
Dasz rade :bmw:
BMW E36 320i Mauritiusblau Metallic
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

ook mam do ciebie jeszcze pytanie, wyczytałem na innych forach że nbie wymienia sie samych szczotek tylko cały szczotkotrzymacz razem z nimi, to prawda czy wystarczy tylko same szczotki? :razz:
RobiMpower
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-08, 16:20
Lokalizacja: KaToWiTz

Post autor: RobiMpower »

Nie kombinuj w wymiane szczotek bo to gra nie warta świeczki...Kup regulator napiecia , podejrzewam ze koszt około 30zł. 2 srubki do wykrecenia i skrecenia i altek ładuje jak trzeba.
Obrazek
Awatar użytkownika
kisol
Zaawansowany forumowicz
Posty: 666
Rejestracja: 2007-03-22, 23:59
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Post autor: kisol »

idzie wymienic same szczotki koszt to 4zl + dobry elektronic bo trzeba dobrze lutowac ja tak zrobilem w M50 i hula juz 2 lata
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

RobiMpower pisze:Nie kombinuj w wymiane szczotek bo to gra nie warta świeczki...Kup regulator napiecia , podejrzewam ze koszt około 30zł. 2 srubki do wykrecenia i skrecenia i altek ładuje jak trzeba.
Z tym że mi alternator ładuje dobrze, tylko mam zakłócenia na radiu cb przez szczotki, dziś to wymienie i dam znać jak poszlo :bmw:

[ Dodano: 28 Maj 2011, 16:48 ]
szczotki wymienione z całym regulatorem niestety nie pomogło to w zniwelowaniu szumów:(
ODPOWIEDZ