[E36] Olej na ziorniczku

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Maro19
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-07, 16:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[E36] Olej na ziorniczku

Post autor: Maro19 »

Witam ponieważ Baware mam od całych 24 dni nie wiem o niej praktycznie nic, co, gdzie, jak zauważyłem jednak wczoraj, że na małym zbiorniczku nie mam pojęcia od czego on jest z prawej strony silnika (320i) jest olej właściwie cała ''bańka'' - ten zbiorniczek jest zalany olejem, nie mam pojęcia co to jest i co z tym zrobić oraz czy jest to niebezpieczne dla silnika. Obrazek

przy okazji chciałbym się również zapytać ile płynu ma być w zbiorniczku chłodnicy ponieważ stan mojego zbiornika jest tak niski ze prawie niewidoczny a zbiornik jest jak by nie patrzeć dość wysoki stad moje pytanie na jakim poziomie i gdzie znajduje się jakieś oznaczenie by dolać odpowiednią ilość płynu
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Ten czarny zbiorniczek jest od płynu ze wspomagania i nie przejmuj się że jest zapocony olejem w BMK-ach te zbiorniczki się pocą jak diabli szczerze nie widziałem jeszcze ani jednej która by nie miała zapoconego tego zbiornika lub wężyków z niego wychodzących :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Maro19
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-07, 16:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Maro19 »

Dzięki wielkie w takim razie uspokoiłeś mnie bardzo :grin: a jesteś w stanie mi jeszcze powiedzieć co z płynem w chłodnicy mam go dramatycznie mało na zbiorniku jest oznaczenie na którym jest kreska nad nią pisze jakieś słowo i zaraz pod nią pisze COLD czy to jest wskaźnik ile powinno się płynu znajdować bo oznaczenie cold na to nie wskazuje ale nie widzę nic innego i nie wiem ile mam dolać nie mam też płynu więc jaki był by najlepszy do tego samochodu
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

jedz do ASO i kup sobie nowa uszczelke za 7 i pol zeta...i nie bedzie sie pocic.......albo to olej jak my wszyscy ;]
...tak znowu sie czepiam...
Maro19
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-07, 16:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Maro19 »

posłucham się tych co na pewno wiedzą lepiej ode mnie :) dzięki w takim razie za odpowiedzi :) pozdrawiam
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Maro19 pisze:Dzięki wielkie w takim razie uspokoiłeś mnie bardzo :grin: a jesteś w stanie mi jeszcze powiedzieć co z płynem w chłodnicy mam go dramatycznie mało na zbiorniku jest oznaczenie na którym jest kreska nad nią pisze jakieś słowo i zaraz pod nią pisze COLD czy to jest wskaźnik ile powinno się płynu znajdować bo oznaczenie cold na to nie wskazuje ale nie widzę nic innego i nie wiem ile mam dolać nie mam też płynu więc jaki był by najlepszy do tego samochodu
Dolewasz do kreski Cold. Znaczy to, że do tej kreski ma być płynu gdy silnik jest zimny(cold=zimny)

Płyn do chłodnic kupisz na każdej stacji benzynowej. Są różne:borygo, dynagel - będą dobre. Kup raczej gotowy płyn niż koncentrat(koncentrat rozcieńczasz z wodą destylowaną w proporcji jaka jest na opakowaniu). Tobie wystarczy myślę 1-2 litry gotowego płynu.

Jak co to daj Pomógł :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

u mnie jest to samo (pocenie)
tak jak koledzy pisza albo ASO albo olej :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

i wystarczy, że nie będziesz kręcić kierownicą
gdy silnik nie pracuje ;)
Wtedy się nie upoci...
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDZ