Zapalanie diesla z gazem czy szkodzi ?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Alek
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2012-10-05, 21:24
Lokalizacja: Czeladź

Zapalanie diesla z gazem czy szkodzi ?

Post autor: Alek »

Mam 2,4td i praktycznie za każdym razem(jak jest około zero stopni) muszę odpalać go z gazem bo inaczej ma problemy, czy takie coś szkodzi silnikowi ? Zaznaczam że wymieniłem już w tym aucie świece, filtr paliwa, do paliwa dodaje dodatek zimowy. Odpala zawsze, z tym problemów nie ma ale pod warunkiem, że wciskam gaz.
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

nie jest dobrze dodawania gazu przy zimnym silniku z powodu nie rozprowadzenia oleju po silniku ale jak nie idzie inaczej to odpalaj z gazem byle po odpaleniu od razu silnik chodził na wolnych obrotach przez kilkanaście sekund .
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Odpalanie silnika z delikatnie wciśniętym gazem nie powoduje uszkodzeń mechanicznych pod warunkiem puszczenia go po odpaleniu bo tak jak MIRAS, wspomniał :wink: W starszych dyszlach częsta przyczyna takiego rozruchu jest bardzo ubogie paliwo bo mało inwazyjne potencjalne przyczyny wyeliminowałeś.
Powiedz jeszcze czy po odpaleniu oraz poruszaniu się masz jeszcze jakieś niepokojące objawy ?
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Alek
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2012-10-05, 21:24
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Alek »

Zaraz jak odpalę to puszczam gaz od razu. Potem już chodzi idealnie. Paliwo głównie na Statoil pod domem, żadnych lewych paliw nie tankuje.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Poczekamy kilka miesięcy, aż napiszesz, mój diesel ciężko pali na ciepłym :>
Powiem Ci tak... nie powinno się tego polecać, ale wlej do paliwa preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla. Przyczyną takiego odpalania może być już wymęczona pompa wtryskowa.
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

pazura pisze:Poczekamy kilka miesięcy, aż napiszesz, mój diesel ciężko pali na ciepłym :>
Powiem Ci tak... Przyczyną takiego odpalania może być już wymęczona pompa wtryskowa.
Albo super dobre paliwo :razz: ....Jeśli chodzi o stacje to trzeba brać też dużą poprawkę :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Zacznijmy od tego to 2,4 masz na pompie elektronicznej czy mechanicznej? Jak auto odpala na ciepłym normalnie czy kręci długo? Dymi na czarno pod obciążeniem czy nie? Jak już odpali zimna to chodzi normalnie czy twardo metalicznie tak delikatnie klepie? Wg mnie masz źle ustawiony kąt wtrysku. Przesmarowanie tłokorozdzielacza i nastawnika (pompa elektroniczna) też nie zaszkodzi, ja dolewam raz na jakiś czas na pełny bak około 0,5 l mixolu :)
ODPOWIEDZ