E30 316 i swap na M52B28? SWD

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
BoloBenio
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2012-08-28, 09:29
Lokalizacja: Wodzisław śląski, Rybnik

E30 316 i swap na M52B28? SWD

Post autor: BoloBenio »

Witam!

Jako że mam okazję nabyć w Dojczach E30 Coupe w miarę dobrym stanie z silnikiem 1.6 73 kW, dolatuję na forum by zaczerpnąć sporo informacji :o Wiem że silnik który siedzi teraz w E30 M40 jest awaryjny, ale nie o to chodzi. Dodam że nigdy nie miałem E30 a od małego te autko marzy mi się w głowie a zwłaszcza coupe.
Z góry wiem że silnik który ma 100 KM długo ze mną nie pociągnie ze względów na zbyt niską moc, po prostu za słaby do mnie. W przyszłości gdy bym nabył autko planował bym swap silnika na M50B25 lub z E36 2.8.
Tylko problem jest tego typu że nigdy nie robiłem swapu silnika i nie wiem dokładnie z czym to się "je" a więc pytam was wszystkich. Na pewno nie jest to na zasadzie Plug & Play :razz: Nie chciałbym zrobić z E30 żadnego wieś tuningu tylko w miarę trzymać pion BMW, plus jakaś fela i parę drobnostek.
Jest ktoś na forum kto miał już do czynienia z podobnym swapem z okolic Wodzisławia, Rybnika, Raciborza?
Pomoc mile widziana z każdej strony :wink:

Pzdr z SWD
wrazle
Zaawansowany forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 2012-11-16, 13:02
Lokalizacja: Żory

Post autor: wrazle »

siema podjedz do darexa z zor właśnie mi swapuje 1.6 na 2,8 :)
WrazleR ------->
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

swap to nie tylko silnik auto musisz potem tez zatrzymac ja u siebie wymienialem na poczatku na te z 325 wentylowane i zamiast bebnow tarcze na tyl
bo kazdy facet z widlami to posejdon
wrazle
Zaawansowany forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 2012-11-16, 13:02
Lokalizacja: Żory

Post autor: wrazle »

wymieniasz wszystko prawie ;) nie tylko hamulce
WrazleR ------->
ODPOWIEDZ