Koło dwumasowe

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
melmax1984
Małopiszący
Posty: 28
Rejestracja: 2012-10-30, 22:01
Lokalizacja: Zabrze

Koło dwumasowe

Post autor: melmax1984 »

Witam. Pytanie czy BMW E36 318i M43 z 09.1994 roku ma koło dwumasowe? Pytam bo mam w swoim aucie identyczny objaw jak na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=vGbmFQPDcFg
Samochód jest bez klimatyzacji jeśli to ma jakieś znaczenie. Jeśli nie występowały dwumasy w tych silnikach to co może być przyczyną tego hałasu?

Może ktoś wie gdzie mogę sprawdzić czy moja Bunia ma dwumase czy nie?
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Tak wygląda kompletne sprzęgło w twoim samochodzie gdzie jasno widać dwumas i z przykrością stwierdzam że bmw pakowało dwumasy do benzyniaków nie wiem po jakiego grzyba to robili :wink:

Obrazek
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
melmax1984
Małopiszący
Posty: 28
Rejestracja: 2012-10-30, 22:01
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: melmax1984 »

To nie dobrze :( Słyszałem gdzieś ,że zamiast dwumasy wsadzają zwykłe koło zamachowe. Jest to prawda?

Patrząc teraz na allegro to są zwykłe koła zamachowe do mojego auta. Pytanie które się teraz rodzi to czy będzie ono pasowało Plug&Play? Jeśli tak to czy sprzęgło zostaje to samo , czy też znowu są dwie wersje do dwumasu i do zwykłego?
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Koło jednomas pasuje bez problemu,musisz tylko mieć też śruby od niego bo z dwumasu są inne długości.No i sprzęgło oczywiście jest inne :wink: A więc komplet sprzęgła pod jednomas :bmw:
Obrazek
melmax1984
Małopiszący
Posty: 28
Rejestracja: 2012-10-30, 22:01
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: melmax1984 »

Nie wiem, ale szukam i szukam i widzę tylko jeden rodzaj sprzęgła do mojej Buni. Dokładnie 215mm i 10 zębów.
ODPOWIEDZ