Jakie świece bmw e46 316ti

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Orzeszek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2013-06-04, 20:43
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Jakie świece bmw e46 316ti

Post autor: Orzeszek »

Witam pomożecie mi wybrać świece zapłonowe do mojego kompota 316ti .
Jaką firmę wybrać ?? bo mam dylemat ;)
:m:Zawsze wierni
Moja Bunia ;))
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Takie jak zaleca producent.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Ngk mogą być 2 lub 4 elektrodowe to zależy ile chcesz kasy wydąć.
Awatar użytkownika
Orzeszek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2013-06-04, 20:43
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Orzeszek »

mam lpg i niby zalecane swiece są 1 lektrodowe mogą takie być czy kupić 4 elektrodowe bosch??

a jaka jest różnica miedzy 4 czy 2 elektrodowe czuć podczas jazdy??
_________________
Ostatnio zmieniony 2015-05-18, 21:49 przez Orzeszek, łącznie zmieniany 1 raz.
:m:Zawsze wierni
Moja Bunia ;))
iparts
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-22, 11:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: iparts »

Ja bym polecał NGK
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Orzeszek pisze:a jaka jest różnica miedzy 4 czy 2 elektrodowe czuć podczas jazdy?
nie ma absolutnie zadnej roznicy :) swiece z wieksza iloscia elektrod sa trwalsze w czasie bo dluzej sie wypalaja - gadanie ze do lpg jedno elektrodowe ...to jakies glupie gadanie bez pokrycia w faktach - pakuj takie swiece na ile starczy Ci kasy - 4 elektrodowe wytrzymaja wiecej km ( ale i kosztuja wiecej ) dwu elektrodowe polowe z tego czasu itd
...tak znowu sie czepiam...
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

W czasie jazdy pewnie nie odczujesz jakiejś specjalnej różnicy.
2 elektodowe ngk do gazu powodzenia :)

Nie ma znaczenia oczywiście dla układu zapłonowego, który nie jest specjalnie wytrzymały w bmw, że na gaz potrzebuje dodatkowe 7000V więcej z instalacji zapłonowej do tego dodajmy grube elektrody w świecach 2 i 4 elektrodowych i możemy szukać ile woltów zabraknie.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

co maja swiece do napiecia ktore jest potrzebne z instalacji ?? 7000V wiecej zeby auto chodzilo na gazie...czyli co...przy zakladaniu instalacji gazowej ktos przerabial u mnie tez instalacje zaplonowa ?

stan cewek ( kabli jak ktos ma ) to sie zgodze...ale swieca na ktorej strata jest chyba najmniejsza ze wzgledu na to ze jest najczesciej wymienianym elementem ukladu...
bardziej mozna sie kablem masowym przy akusiu zainteresowac bo tam bedzie wiekszy skutek

druga sprawa...grube elektrody...tak sie sklada ze im wiekszy przekroj tym mniejszy opor wiec wychodzi na to...ze lepiej miec 4 grube elektrody niz np 1 elektroda ktora wypali sie szybciej w czasie

4 elektrodowa swiece mozna porownac do 4 rezystorow polaczonych rownolegle - gdzie rezystancja wzrasta za kazdym razem gdy poplynie przez nie prad....jak masz jedna elektrode to masz jeden taki rezystor...a teraz policzyc liczbe cykli dla swiecy 4 elektrodowej i jedno elektrodowej np na 5000 cykli...gdzie bedize wiekszy opor ? na 4 elektrodach czy na pojedynczej ( pamietac trzeba ze prad zawsze wybiera najmniejszy opor ) duzo sie tutaj naliczyc nie trzeba ze po 5000 cykli 4 elektrodowa swieca bedzie miala mniejszy opor niz pojedyncza ktora zrobi 4x wiecej cykli niz kazda pojedyncza elektroda na czteroelektrodowej swiecy

ja swego czasu mialem 4 elektrodowe swiece...teraz zakladam dwu i wymieniam czesciej...pojedyncze elektrody musial bym wyciagac co wymiane oleju...a tak robie to co druga zmiane i wszystko jest ok - jak mialem 4 elektrody to wymienilem je dopiero po 3 zmianach oleju

a tutaj ile mozna przejechac na swiecach w zaleznosci...ile jestes w stanie za nie zaplacic:

http://www.ngk.com.au/spark-plugs/produ ... plug-types
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ