[E34] Swap M20 na M52

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Świru
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-31, 18:08
Lokalizacja: Sławków

[E34] Swap M20 na M52

Post autor: Świru »

Witam mam kilka pytań związanych z tematem...
Chce zrobić swapa w e34 z M20b20 na M52b25 bo mam juz w zasadzie taki silnik + skrzynia...
Ale mam kilka wątków których nie jestem pewien a mianowicie...
Może ktoś już robił przekładkę podobnej konfiguracji silników...
Chodzi mi o to co powinienem mieć by silnik m52 pochodzący z e36 z 96' podszedł mi do e34 z 89' :?:

Wiem ze na pewno:

* łapy silnika z m50
* miska i smok z m50
* obudowa filtra powietrza i guma od przepustnicy do przepływki

Mam wątpliwości co do:

* Jaki wał :?: od M20 podejdzie czy tez musi być z m50 :?: Na początek chce zostawić krótki dyfer z m20
* czy różni się mocowanie skrzyni biegów od e34 i e36 :?:

Największy problem jaki zachodzi to EWS II :570:
Mam niby wszystko wyjęte po bożemu z e36 tzn cała wiązka , komputer, moduł EWS, pętla ze stacyjką kluczyki...

Czy posiada ktoś konkretny opis do podłączenia EWSa w aucie w którym tego nie było :?:
Bo nie chce doktoryzować metodą prób i błędów bo mogę bardziej namieszać albo coś zfajczyć :634: i wtedy będzie płacz... względnie namiar na konkretną osobę która to już robiła i będzie w stanie pomóc (dodam że budżet trochę ograniczony)
Prosiłbym o jakieś podpowiedzi w tej sprawie albo tu - na forum albo na gg 4997669

Pozdro :bmw:
Ostatnio zmieniony 2010-06-02, 08:35 przez Świru, łącznie zmieniany 1 raz.
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Damian_e30 »

Jak wkladalem do E30 M52 to potrzebowalem miske z E34 M50 miala po drugiej stronie garb wiec nie wiem czy Ci wejdzie z miska z e36
Awatar użytkownika
Świru
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-31, 18:08
Lokalizacja: Sławków

Post autor: Świru »

Damian a powiedz mi jedna rzecz dotyczącą instalacji elektrycznej tego silnika jak to wyglądało w e30? Jak przeskoczyłeś EWS i całą resztę podpięcia "nowej" kostki z m50 z kostką od m20 która była w aucie. Gdybyś posiadał jakiś konkretny schemat jak to zrobić lub zdradził jakieś info , które mogło by mi pomóc to byłbym wdzięczny.
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Damian_e30 »

Ja silnik wlozylem sobie sam i wszystko co trzeba bylo po za elektryka bo z elektryki to rozowy jestem :) Troche sie naczekalem zanim to odpalilo! Dalem to do elektryka ktory twierdzil ze gdzies wysle kompa i bedzie bez ews ale na koniec wyszlo ze kupilem za okolo 300zl calego kompa z ews i petelka z pestka od stacyjki i mi to wlozyl i dziala mam wszystko kolo kompa petelke pestke biore odlanczam kompa i biore do domu hehe
Z ta miska to mysle ze moze bedziesz potrzebowal z e34 M50 zeby byl garb po drugiej stronie tej miski tez sie troche naszukalem ciezko ja dostac a jak ktos ma to cena okolo 300zl razem ze smokiem!

Ps
Silnik kupilem kapletny ze wszystkim kompem itp w dobrej cenie Ale koles byl cfany i nie dal mi tej petelki i pestki z kluczyka tylko dal mi kompa! Zadzwonilem o petelke i pestke a on 300zl hehe cfaniak sie wnerwilem i kupilem caly kaplet cos za 300zl a on ta petelke i pestke raczej juz mogl sobie wywalic!

Ja to robilem z hmm rok dwa temu teraz pewnie sa osoby ktore sobie radza z omijaniem EWS
Awatar użytkownika
korona
Zaawansowany forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 2007-10-20, 07:18
Lokalizacja: SRB

Post autor: korona »

Mam miskę odpowiednią do sprzedania, tak jak i zresztą całą masę części która może być ci potrzebna, pisz na priv
Awatar użytkownika
krzysiu134
Małopiszący
Posty: 39
Rejestracja: 2010-04-29, 18:23
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: krzysiu134 »

tu opisałem jak zrobić swap ale do e36 w temacie jest opisany ews
http://www.bmw-klub.pl//viewtopic.php?f=15&t=128821
Awatar użytkownika
Świru
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-31, 18:08
Lokalizacja: Sławków

Post autor: Świru »

Panowie i Panie... Moje e34 już jeździ z m52b25 :bmw:
zrobiłem w zasadzie wszystko sam...od elektryki po mechanikę z niewielka pomocą kilku znajomych ... lecz pomoc była na zasadzie np włożenia silnika czy elementów wymagających użycia większej siły :razz:
Tu jest filmik który po części pokazuje jak to wyglądało.... :568:

http://www.youtube.com/watch?v=4Rkj2zeuQLI

Ciekawi mnie co o tym myście :?:
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Sam jestem w posiadaniu E34 ale nie wiem czy miał bym tyle chęci na takie zmiany.
Na prawdę duże gratulacja za wysiłek jaki włożyłeś w autko, może uda się zobaczyć w realu w końcu to autko.
WilQ

Post autor: WilQ »

Gratulacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Świru
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-31, 18:08
Lokalizacja: Sławków

Post autor: Świru »

Soki pisze:Sam jestem w posiadaniu E34 ale nie wiem czy miał bym tyle chęci na takie zmiany.
Na prawdę duże gratulacja za wysiłek jaki włożyłeś w autko, może uda się zobaczyć w realu w końcu to autko.
Dzięki za gratulacje :) wysiłku dużego nie było by to poskładac do kupy ... wszystko jest do zrobienia... Jedyna rzeczą co trzeba dosłownie przerobic jest łapa pod skrzynie... i dopasowanie długości wodzika biegów... resze idzie dopasowac od innych modeli lub wersji silnikowch...
Ps Do Sławkowa masz nie daleko z SOSnowca :P wiec zobaczyć zawsze mozna :p

[ Dodano: 3 Sierpień 2010, 23:25 ]
WilQ pisze:Gratulacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dziękuję ;-)
ODPOWIEDZ