[E36] gdzie znajduje się przekażnik wycieraczek??

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
tomik_beta
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-25, 19:54
Lokalizacja: Andrychów

[E36] gdzie znajduje się przekażnik wycieraczek??

Post autor: tomik_beta »

Witam temat nie działających wycieraczek w e36 sedan poruszyłem już nie dawno, jednak do dzis nie mogę uzyskac pomocy. Sprawdziłem już silniczek jest ok, bezpieczniki, oraz manetke to włączania. Jednak dalej nic, wycieraczki ak nie dzialały tak nie działaja;/ Czy wie ktoś może gdzie znajduje sie jakiś przekaźnik odpowiadający za ich prace , i czy wogóle coś takiego tam jest??
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

za schowkiem bedacym na przeciwko miejsca pasazera
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
tomik_beta
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-25, 19:54
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: tomik_beta »

dzieki jutro bede szukac;/
Artur330d

Post autor: Artur330d »

Obszukałem różne fora i znalazłem coś takiego:

Moduł wycieraczek E36

Może się przyda.
tomik_beta
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-25, 19:54
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: tomik_beta »

sprawdzałem pod deską i lipa;/ dzięki Artur będe obczajał jutro ...
Artur330d

Post autor: Artur330d »

Napisz potem gdzie był :D.
tomik_beta
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-25, 19:54
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: tomik_beta »

Artur miałeś racje dzięki wielkie... Pozdro
Artur330d

Post autor: Artur330d »

To dobrze :D
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

dobrze że znalazłem ten temat.bo mam podobną sytuacje co opisana w tym co wrzucił "Artur330d" działają mi wycieraczki tylko na jednym biegu...:/:/więc ide pokombinować do autka z tymi wycieraczkami:D:D:D:) dzięki

[ Dodano: 28 Marzec 2010, 17:41 ]
hmmm....pisze bo coś robie nie tak...przekaźnik wycieraczek znajduje się albo koło głośnika od strony kierowcy albo pod schowkiem str.pasażera!!tak wyczytałem na forum i w opisiej który dał Artur330d...i NIC!! są jakieś przekaźniki ale żaden nie odpowiada za wycieraczki...bo po odłączeniu każdego z osobna dalej to samo...wycieraczki działały tylko na najszybszym biegu...i co teraz gdzie można jeszcze znaleźć ten przekaźnik-moduł??
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
Artur330d

Post autor: Artur330d »

Wprowadź tu swój VIN i tam poszukaj po elektryce:

Real OEM

Warto próbować.
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

będę musiał popróbować.... wczoraj próbowałem odnaleźć kable od samej manetki wycieraczek i jedyne do czego doszedłem to tyle że wchodzą wprost do skrzynki bezpieczników pod maską...najprawdopodobniej...bo tam się gdzieś ślad urwał)a raczej nie chciało mi się już tego szukać bo zrobiło się ciemno);P
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
Awatar użytkownika
pr0sty
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2007-08-18, 21:51
Lokalizacja: SO

Post autor: pr0sty »

Przekaźniki i bezpieczniki są przede wszystkim w E36 w skrzynce pod maską. NAtomiast sterowanie MODUŁ odpowiadający za prace wycieraczek jest po lewej stronie w nogach u kierowcy trzeba ściągnąć osłonę głośnika razem z tym plastikiem, który jest pod kątem i przeznaczony na lewą stopę w aby ją tam oprzeć kiedy nie używamy sprzęgła. Trzeba się trochę nagimnastykować żeby to wyjąć. UWAGA! W e36 występują różne moduły - nie jest to przekaźnik tylko większe taka puszka. Teraz możesz kliknąć mi POMÓGŁ :bmw:
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

to niewiem o co chodzi ale naprawde u mnie tego nie ma...jedyne co jest to coś w stylu przekaźnika jak w skrzynce bezpieczników tyle że nieco wyższy...i pisze na nim window washer(czy jakoś tak nie pamiętam teraz) i jest niebieski...tylko tyle tam jest no i cała masa kabli....
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
Awatar użytkownika
pr0sty
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2007-08-18, 21:51
Lokalizacja: SO

Post autor: pr0sty »

no to jest właśnie to bo jest kilka rodzajów: wish washer raczej tam pisze z tego co pamiętam na niebieskim.
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

no dokładnie.... cały niebieski itd różne jakieś numerki na nim są...ale teraz kolejne pytanie...bo teoretycznie jak wyciągnę ten"przekaźnik","moduł" nie wiem już jak to nazwać....to wycieraczki nie powinny wtedy działać?? chyba że się mylę...bo u mnie po wyciągnięciu tego "przekaźnika","modułu" wycieraczki dalej działały i nadal tylko na tym najwyższym biegu....co chyba nie powinno mieć miejsca skoro nie było tego "przekaźnika","modułu"...jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu....:):)

jedyne co u mnie pod nogą kierowcy(osłona plastikowa na głośnik i nogę) to taki "przekaźnik" i wiązka kabli...nic więcej dodatkowo nie ma( jest jeszcze sterownik alarmu)

Obrazek

a od strony pasażera pod schowkiem i osłoną głośnika znajduje się (sterownik centralnego ) i to

Obrazek

jak dla mnie wygląda to na dwa jakieś przekaźniki połączone szkotem...więc już nie wiem co może odpowiadać za te wycieraczki u mnie w samochodzie:/:/
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
ODPOWIEDZ