[E46] Ringi do lamp przednich do E46 Coupe po Lifcie

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Eric
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-07-30, 22:26
Lokalizacja: BMW TEAM KALISZ

Post autor: Eric »

dołączę się do tematu.
Dzisiaj miałem przygodę z niebieskimi odnośnie Ringów CCFL i oświetlenia tablicy.
Mianowicie chcieli homologację na lampy :twisted: Mówię że są to seryjne lampy także w fabryce niehomologowanych by nie założyli ale się dalej sprzeczali ( no nie wiem kto wie lepiej co mam w aucie niż ja) dodałem że zamontowałem tylko ringi a oni że chcą homologację na te ringi :twisted: i że jak mnie jeszcze raz zobaczą na tych światlach to poleci dowód :evil:
Niech mi ktoś powie czy mają prawo tak zrobić czy raczej kazać im się odmeldować?
i czy te ringi mająjakąś homologacje?
jakby tego było mało doczepili się do białego diodowego oświetlania tablicy co wg mnie jest to absurd.
Co wy o tym wszystkim sądzisie?

P.S
Może trochę pomyliłem tematy w każdym bądz razie dotyczy ringów
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

A jechałeś na samych ringach czy miałeś włączone jeszcze światła mijania? Bo same ringi nie mogą służyć jako światła do jazdy dziennej
Obrazek
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

co do swietel jazdy dziennej ringi sie nie nadaja ( takie zakladane - bo w nowych bmw sa ale wlasnie z homologacja ) a co do swiatel postojowych to jest chyba tylko jedna zasada ( przyczepil mi sie facet ostatnio na diagnostycznej stacji - zakichany pedant ) ze swiatla postojowe musza byc widoczne ze 150 m......i tyle..co do oswietlania tablicy to glupie misie tylko straszyly...kodeks mowi jasno :

ROZPORZ¡DZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32 poz. 262 z dnia 26 lutego 2003 r. z późniejszymi zmianami)
- światła pozycyjne przednie nie mogą posiadać barwy innej niż biała (jednakże dopuszcza się barwę żółtą selektywną, jeżeli światła te są połączone ze światłami mijania lub światłem drogowym barwy żółtej selektywnej) natomiast,
- światła pozycyjne tylne nie mogą posiadać barwy innej niż czerwona.

-Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej:
Liczba świateł: liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Barwa świateł : tylko biała
Inne wymagania: w sposób zapewniający oświetlenie miejsca umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej
Własności świetlne: powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m
Inne warunki: nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m


wiec ringi mozesz miec i nie maja prawa za to zabrac dowodu..tablice mozesz sobie oswietlac nawet swietlowka byle byla biala...i nie swiecila do tylu jak np swiatla cofania
Ostatnio zmieniony 2010-08-15, 14:08 przez BeleX, łącznie zmieniany 1 raz.
...tak znowu sie czepiam...
Eric
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-07-30, 22:26
Lokalizacja: BMW TEAM KALISZ

Post autor: Eric »

miałem światła mijania bo w nocy jechałem. kazali zgasić auto i zostawiłam na postojówkach

czyli teoretycznie nie mają prawa się doczepić. A co można im odpowiedzieć na temat homologacji na ringi?
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ze nie jest wymagana...bo jest to zarowka wiec ma pobierac 5 W mocy i swiecic....tak samo jak nie ma homologacji na zarowki wsadzane do swiatel stopu ( jest tylko moc istotna zeby byla odpowiednia janosc ) ...jezeli ringi widac ze 150 m ( a widac ) to koniec tematu
...tak znowu sie czepiam...
Eric
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-07-30, 22:26
Lokalizacja: BMW TEAM KALISZ

Post autor: Eric »

Wielkie dzięki za za pomoc w walce z pezpodstawnym czepianiem się niebieskich aniołow sprawiedliwosci :grin: następnym razem będę wiedział co powiedzieć
ODPOWIEDZ