Klima w e36

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
rapanu
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-05, 19:24
Lokalizacja: sierakowice

Klima w e36

Post autor: rapanu »

Witamwszystkich wlasnie zakonczylem instalacje klimy w mojej staruszce e36 1.8is.Poniewaz niejestem wymagajacy to zakladalem klime manualna od strony mechanicznej jakos poszlo od strony elektrycznej troche gorzej ale dalem rade.Ogrzewanie dziala klapy w nagrzewnicy trybia wentylator klimy podpiety wszystkie przekaznuki na miejscu ale jest problemik :( niestartuje sprerzarka klimy moze to byc wina braku czynnika?klima jest jeszcze nienabita,albo braku jednego kabelka.Mam pytanie czy ktos z was zakladal sam klime?Czy do sterownika silnika czyli do DME musza isc wszystkie 4 kable?bo umnie w wiazce brakuje jednego kabelka fioletowo zielonego i niewiem czy mam go dokladac czy i bez niego klima ruszy?
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

napewno brak czynnika poki co jest winny za niezalaczenie sie sprezarki. POzniej mozesz dalej dochodzic.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
rapanu
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-05, 19:24
Lokalizacja: sierakowice

Post autor: rapanu »

DZiendoberek:) obiek klimy napelniony wszystko posprawdzane ale lipa :( klima niestartuje,po solidnym przeoraniu instalacji z schematem w reku wyszlo na uszkodzenie sterownika klimy brak stanu niskiego na pinie 22 kostki B czyli niema masy na przekaznik wlączający spręzarke a co do kabelkow ktore ida da sterownika dme to ich zadanie polega miedzyinnymi na podniesieniu obrotow silnika po wlączeniu klimy jak autko stoi.Mam pytanko czy w klimie manualnej jak ustawimy jakąs okresloną temperature to kompresor sie wylancza gdy ja osiągnie i wlancza sie cyklicznie czy pracuje przez caly czas?
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

sprezarka chodzi zawsze jak wlaczasz klime.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

sprężarka się włącza i wyłącza.. W przypadku zbyt dużego ciśnienia (np. kiedy gaz nie jest rozprężony) wyłącza ją czujnik ciśnienia.
Podczas normalnej pracy tez się włącza i wyłącza
rapanu
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-05, 19:24
Lokalizacja: sierakowice

Post autor: rapanu »

A to spoko,ze spreężarka sie wylancza w czasie gdy w ukladzie wytworzy sie zbyt wysokie cisnienie to wiedzialem i wtedy musi zadzialac tez wiatrak na pelnej mocy,chodzilo mi tylko czy w czasie normalnej pracy sie wlancza i wylancza ale teraz juz wiem wiec oki.pozdrawiam
ODPOWIEDZ