Czujniki cofania [e46]

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
DaveMikolow
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-19, 17:14
Lokalizacja: Mikołów

Czujniki cofania [e46]

Post autor: DaveMikolow »

Siema, mam problem. Po wrzuceniu biegu wstecznego slychać tylko synał "piiiiiiiiiiiiiip" po chwili ucichnie i to by bylo na tyle. Czujniki cofania nie działają. Miał ktoś może taki sam problem? :) BMW E46 1998r. :wink:
mlody_90
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2012-12-03, 20:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: mlody_90 »

Może tylko jeden czujnik padł. Daj na zapłon wrzuć wsteczny i idź posłuchać który czujnik nie działa. Jak przyłożysz ucho do czujnika to każdy powinien "cykać" jak któryś nie cyka to sprawdź kostki wyczyść itp. jak nie pomorze to wymień wadliwy.
DaveMikolow
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-19, 17:14
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: DaveMikolow »

Jak jeden padł to reszta też nie będzie działać? Czy jak? Bo wynikałoby z tego, że wszystkie padły :D
Awatar użytkownika
Zbyszekm
Małopiszący
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-14, 18:11
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Zbyszekm »

strona 71 http://instrukcja.pl/i/instrukcja_bmw_e46
jezeli jeden czujnik ci padnie to nie działa ci całe PDC.
Tak jak napisał mlody_90 przekrec kluczyk w 2 pozycje, wrzuć wsteczny i idz posłuchać czujników lub przyłoż palec do każdego po kolei.
Te które tyrkaja są sprawne :)
DaveMikolow
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-19, 17:14
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: DaveMikolow »

W takim razie wychodzi, że trzy mam uszkodzone i jeden działa ;) Dzieki chopy ;) :bmw: :bmw:
Robert
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2014-03-13, 19:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: Robert »

nie koniecznie musi byc tak ze wszystkie nie beda dzialac..ja tez tak jak i u Ciebie mam takie objawy przy wrzuceniu wstecznego ze sluchac przez 2-3 sekundy takie ciagle "piiiiip" a potem ucichnie i przy dojezdzaniu do przeszkody czujniki normalnie pikaja :) wiec tez moze jeden bedzie do wymiany :)
DaveMikolow
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-19, 17:14
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: DaveMikolow »

Sprawdzałem i na 4 czujniki tyka tylko jeden ;) takze 3 musze wymienic :))
AMI E46
Zaawansowany forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: 2013-06-16, 16:19
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: AMI E46 »

spróbuj jeszcze zamienić tego dobrego miejscami , możesz mieć przerwę w instalacji i temu ci 3 nie tykają, bo nie maja napięcia , ja tak miałem
Awatar użytkownika
Zbyszekm
Małopiszący
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-14, 18:11
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Zbyszekm »

mi co jakis czas jeden odmawia posłuszeństwa ale po dwoch/trzech miesiacach cudownie sie sam naprawia i dziala bez zarzutu przez pol roku, zeby pozniej znowu nie działać przez jakiś czas ;)
ODPOWIEDZ