E83 nie działa pokrętło nawigacji

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

E83 nie działa pokrętło nawigacji

Post autor: szczepciu »

Może miał ktoś podobny problem (niekoniecznie w X3) mianowicie pokrętło MENU nie reaguje na kręcenie natomiast sam przycisk działa :/ jakieś pomysły koledzy.

Przy okazji żeby nie zakładać drugiego tematu, menu jest w języku angielskim. Żeby go zmienić trzeba wgrać na CD nowy soft, czy problem rozwiązuje sie w inny sposób???
aaddriannooo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 2012-06-13, 09:01
Lokalizacja: Rybnik / Wawelska

Post autor: aaddriannooo »

Może miał ktoś podobny problem (niekoniecznie w X3) mianowicie pokrętło MENU nie reaguje na kręcenie natomiast sam przycisk działa :/ jakieś pomysły koledzy.
pokrętło do wymiany / przeczyszczenia
szczepciu pisze:Przy okazji żeby nie zakładać drugiego tematu, menu jest w języku angielskim. Żeby go zmienić trzeba wgrać na CD nowy soft, czy problem rozwiązuje sie w inny sposób???


trzeba wgrac nowy soft (mam taki)
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

edeck pisze:pokrętło do wymiany / przeczyszczenia
jakieś instrukcje co do demontażu pokrętła? Wystarczy podważyć czy jest jakiś inny sposób zdjęcia? No i kurka ską wziąść takie pokrętło, na alledrogo nic nie znalazłem :/
edeck pisze:trzeba wgrac nowy soft (mam taki)
jaka cena?
aaddriannooo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 2012-06-13, 09:01
Lokalizacja: Rybnik / Wawelska

Post autor: aaddriannooo »

szczepciu pisze:jakieś instrukcje co do demontażu pokrętła? Wystarczy podważyć czy jest jakiś inny sposób zdjęcia? No i kurka ską wziąść takie pokrętło, na alledrogo nic nie znalazłem :/

Jest trochę rozbierania , ciężko mi to przerzucić na tekst. Potencjometra nie kupisz. Trzeba szukać z używanego radia czy nawigacji.

Obrazek
szczepciu pisze:jaka cena?
poszło PW
ODPOWIEDZ