[E46] BMW e46 2.0D Kontrolka Poduszki Powietrznej

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Borys1991
Małopiszący
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-19, 19:07
Lokalizacja: Katowice

[E46] BMW e46 2.0D Kontrolka Poduszki Powietrznej

Post autor: Borys1991 »

Witam Panowie nie dawno zakupiłem BMW E46 2.0 D 2002r po lifcie

ogólnie jest wszystko super ale mam z nią 3 problemy

-Zapala sie na kilka sekund kontrolka oleju na pomarańczowo - a stan oleju oczywiście jest ok patrząc po Bagnecie i oil serwis jest za jakies 7k
-Sa głuche stuki dochodzące z tyłu samochodu w momencie przerzucania biegów z 1na2 słychać to najgłosniej

i problem 3 - zapaliła mi się dzisiaj kontrolka poduszek powietrznych, poczytałem juz troche o jakichś matach taśmach itp itd, no i o jakimś emulatorze ?
zaraz poleciałem do Beci pod siedzenie zerknąć jak tam to wszystko wygląda i mianowicie pod siedzeniem pasażera jest właśnie wpięty taki jakby "czunik" na którym pisze emulator , a pod siedzeniem kierowcy nie ma tego czujnika , czy jest możliwość ze to tylko emulator sie spalił czy jakoś tak ? i wystaczyło by go wymienić i skasować błąd ?

pozdrawiam i licze na pomoc jestem nowym zielonym użytkownikiem BMW

a i czy jest może jakiś życzliwy forumowicz z okolic Katowic u którego można by podpiąć kompa i po sprawdzać co i jak ?

ps, gdzieś wyczytałem że zapalona kontrolka poduszki może być przez wystrzelone napinacze, ale posprawdzałem je z kolega i maja po 2,2 om czyli tyle ile ktoś pisał że mają jeśli sa sprawne nie wystrzelone , to teoretycznie napinacze odpadają / zostaję mata i emulator - który też rozebralismy kolega wymienił diode poskładali my do kupy, a lampka nadal się świeci, co dalej ? może to wadliwa ta puszka do której wtyka sie emulator ?? czy może błąd zniknie po resecie kompa??, ale gdzieś czytałem że jak sie emulator maty wepnie , to kontrolka ponoć sama gaśnie , jak to w końcu jest ?

pomoże ktoś ?
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Kolego, każdy nowy posiadacz e46
zadaje dokładnie to samo pytanie ;)
Na tym forum jest tego ze 30 postów :lol:
na innych pewnie więcej ;)

Poczytaj trochę różne tematy - przy okazji dowiesz się jeszcze więcej
niż zamierzałeś ;)


Natkniesz się na pewno takie rzeczy jak:
-brudny czujnik poziomu oleju
-za mało oleju
-poduszka pod dyfrem
-allegro i emulator za 50zł
-skasowanie błędów
-... wiele, wiele innych ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Borys1991
Małopiszący
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-19, 19:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Borys1991 »

Marcin

Dzięki bardzo za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ