[E34] Car Audio bmw e34 520

Problemy, porady oraz projekty sprzętu car-audio, PC-car.
Porady związane z alarmami, nawigacją i T V w samochodzie.
Sebek84
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-30, 17:32
Lokalizacja: Łaziska Górne

[E34] Car Audio bmw e34 520

Post autor: Sebek84 »

Witam wszystkich. Mam taki problem odnośnie wyciszenia miejsc pod głośnikami.
Nie chcę profesjonalnie tego robić jednak nieco poprawić jakość dźwięku...
Głośniki przednie znajdują się w panelach bocznych ( koło nóg ) co mogę zrobić żeby poprawić jakość dźwięku (próbowałem wyłożyć te miejsca twardą gąbką ale widzę ze gąbka pochłania ten dźwięk) proszę o wszystkie propozycje i rozwiązania - podkreślam że nie chcę wydawać za wiele pieniędzy.. Zastanawiałem się nad matami bolla które mogę zastosować na większych powierzchniach ale co z zakamarkami? sprey sinuslive es-500?
To samo dotyczy tylnej półki. chcę zamontować głośniki na tylnej półce czyli parę cm wyżej od blachy. Czym to podłożyć? Z czego zrobić dystanse? Bardzo proszę o porady.
Sebastian
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

przy nogam mialem wsadzone glosniki 16cm na panelach z mdf-u wszystko naokolo wygluszone matami bolla a tam gdzie byly za twarde matami dekarskimi z folia aluminiowa i bylo git słupek robil idealna komore pod te glosniki ktore mialem.
Co do tyłu to za duzo nie zwojujesz ja mialem wsadzone glosniki 6x9 przez poprzedniego wlasciciela. Grały dosyc fajnie ale wiaze sie toi z rzezba tylnej polki i srednim wygladem lepiej zrobic panele w orginalne mijsca z mdf-u i wsadzic albo dobre 13cm albo jak juz chcesz sie wiecej bawic to dobre 16 pod wzmacniaczem i na dobra sprawe nawet zadnego suba nie trzeba
:)
Sebek84
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-30, 17:32
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Sebek84 »

Dzięki za odpowiedz... Jeśli chodzi o przód to tak planuje zrobić tylko co z tymi zakamarkami które lecą pod błotnik? zatkać je czymś? i wyłożyć mata? czy nic nie zatykać i starać się położyć matę na blaszy tyle ile idzie?
Jeśli chodzi o tył to niestety mam już dziury w środkowej części 16x9.
Muszę tylko zastosować coś pomiędzy blachą a pólka...

[ Dodano: 27 Kwiecień 2011, 12:52 ]
Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
Na chwilę jestem w trakcie obszywania półki tylnej więc mam jeszcze trochę czasu..
Sebastian
ODPOWIEDZ