[e46] 325Ci Cabrio by Pawciu

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Pawciu
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-04-21, 09:03
Lokalizacja: Tychy

[e46] 325Ci Cabrio by Pawciu

Post autor: Pawciu »

Witam, chciałbym Wam przedstawic moje cabrio które mam już prawie rok:). Auto kupiłem w marcu 2014 z przebiegiem 161950 miało małe defekty jak niedziałające zamkniecie schowka, mrygające xenony i wyłączajacy sie abs pod wpływem nie równości :), wybita przekładnia kierownicza jak i nie sprawna do konca elektrycznie klimatyzacja. Na hamowni wyszło 185km i 220nm
Od zakupu zrobiłem już kilka rzeczy:
-Serwis olejowy motul x-clean 5w40 filtr oleju powietrza kabinowy, wycieraczki valeo, sruby zabezpieczające do felg, serwis klimatyzacji, emulator maty pasażera
-wymiana wahacza prawego i lewego febi wraz z tulejami i poduszki pod silnikiem z max gajvera :)
-Wymiana peknietej obudowy filtra powietrza, niesprawnego zamka tylniej klapy, naprawa cieknących sprysków reflektorów, malowanie wenwetrznego progu od strony kierowcy powodem były purchle, polerka nadwozia
-Xenon hb4 do halogenów
-Nowy akumulator cartechnic, nowa przetwornica ringów
-Regeneracja przekładni kierowniczej
-Płyn chłodniczy cartechnic
-wymiana automatycznego panelu klimy na manualny(przez co klima zaczeła wiać tam gdzie chce :)
-Wymiana ciegna otwierania maski od kabiny, malowanie dwóch zderzaków, przepływomierz magneti mareli(co było błędem)
-Wymiana łożyska koła lewy tył, nowe 2 szt opon uniroyal rainsport 3, klocki hamulcowe na przód jurid white, blaszki zacisku ate, i nowe czujniki przod tył zuzycia
-Nowa pompa wspomagania, nowy przepływomierz VDO, wymiana płynu hamulcowego, nowe klocki tył chyba mintex
-Rozbiorka kolektora ssacego w poszukiwaniach nieszczelnosći przy okazji nowe wszystkie odmy i separator(część oem i febi),oring bagnetu rozdzielacza powietrza, wymiana uszczelki pod podstawą filtra oleju
-Nowa uzywana przepustnica, aktualizacja softu silnika na 2004, aktywacja paru nowych funkcji: otwierania dachu z pilota, odprowadzenia halogenami, miganie przy zamykaniu, panik modus, awaryjne doppelimpuls, sidemarker, ryglowanie po ruszeniu, dwa klikniecia otwierania i pociągniecie klamki otwiera sie szyba kierowcy, selektywne otwieranie szyb, chwilowo drl.
-Nowa obudowa kluczyka huf+nowy akumulatorek vl2020
-prostowanie dwóch felg i polerka rantów

Auto po za serią ma dołożoną lotke na klapie oklejoną folią carbonową dzieki koledze Binker z forum :)
Hydrografika na pokrywach silnika
Czytnik usb do radia zamaist zmieniarki
Subwoofer z głosnikiem 8 calowym lanzar i wzmacniacz carpower
Lampy tył ledowe
Ringi ccfl
Xenon w halogenie
Podtlenek lpg Reduktor kme silver, stag 300, wtryski hana butla w kole wchodzi 37l (średnie spalanie na 100 14l)
Były oklejone tylnie światła na ala usa ale trzeba było zerwac pewnej nocy.
Wstawione rury eismanna x pipe zamiast srodkowych, koncowy seria.
Spręzyny obniżające eibach
Felgi 18 Styling 67
Dystanse przód 10mm tył 20mm
Oswietlenie wnetrzą ledowe

Podaje rozkodowany vin:
Model description: 325CI
Market: Europa
Type: BS31
E-Code: E46 (C)
Chassis: Cabriolet
Steering: links
Doors: 2
Engine: M54 - 2,50l (141kW)
Drive: Heckantrieb
Transmission: manuell
Body Color: Schwarz 2 (668)
Upholstery: Standardleder/schwarz (N6SW)
Production date: 20.01.2001
Assembled in: Regensburg


S255A
Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel
S293A
BMW LM Rad V-Speiche 54 BMW LA wheel, V spoke 54
S520A
Nebelscheinwerfer Fog lights
S530A
Klimaanlage Air conditioning
S548A
Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer
S550A
Bordcomputer On-board computer
S832A
Batterie im Kofferraum Battery in luggage compartment
S851A
Sprachversion deutsch Language version German


S249A
Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel
S320A
Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering
S380A
Hardtop-Vorbereitung Hardtop-preparation
S387A
Windschutz Wind deflector
S388A
Verdeck schwarz Softtop, black
S399A
Verdeck EM vollautomatisch Softtop, electromech. all-autom.
S423A
Fussmatten Velours Floor mats, velours
S428A
Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit
S439A
Interieurleisten Interior trim finishers, matt chrome
S441A
Raucherpaket Smoker package
S459A
Sitzverstellung elektrisch mit Memory Seat adjuster, electric, with memory
S473A
Armlehne vorne Armrest front
S481A
Sportsitz Sports seat
S494A
Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger
S502A
Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system
S522A
Xenon-Licht Xenon Light
S661A
Radio BMW Business (C43) Radio BMW Business (C43)
S672A
CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs
S674A
HiFi System Harman Kardon Hi-Fi System Harman Kardon
S785A
Blinkleuchten weiss White direction indicator lights
L801A
Länderausführung Deutschland National Version Germany
S863A
Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe
S879A
Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

Aktualnie walcze z falowaniem tego jakże pieknego silnika, i na dzien dzisiejszy wisi na podnosniku z wyjętym tylnim wózkiem w celu wymiany wszystkich prawie tulej łącznie 15 na 17 możliwych( stare zostają tylko w wahaczach podłuznych gdzie ustawiamy zbiezność.
Na bieżąco woskowane woskiem na mokro z sonaxa
Tutaj pare zdjęc z prac jak i wyglądu samochodu :)

Obrazek pare dni po kupnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek wujek z usa przyjechał prawie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek przymiarka kół od kolegi z e39 Binkera

Obrazek

Obrazek

Obrazek zimowy setup na 16"

Obrazek winter :)

Obrazek

Obrazek najlepszy pomocnik i główny doktor :D

Obrazek

Obrazek rury eisenmann

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek uszczelka podstawy przy okazji demontazu ssącego kolektora

Obrazek



Co do planów to obecnie złoże auto i zabiore się za siagnostyke porządną układu srs ponieważ po aktywacji drl zaswieciła sie kontrolka poduszek i pokazuje błąd poduszek dachowych.
Musze pomalowac tylni zderzak jeszcze raz ponieważ na parkingu mi go przetarto
Obrazek

A tak po za tym to dalej ją pielegnować :)
Pozdrawiam Paweł
Ostatnio zmieniony 2015-02-09, 14:00 przez Pawciu, łącznie zmieniany 1 raz.
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

Bardzo fajne podejscie do tematu, dużo już zrobiłeś, niech Ci służy :)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
binker
Małopiszący
Posty: 18
Rejestracja: 2014-04-28, 20:13
Lokalizacja: SBL TYCHY

Post autor: binker »

bardzo fajny samochód miałem możliwość obejrzenia na żywo :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łukasz222
Zaawansowany forumowicz
Posty: 265
Rejestracja: 2012-12-24, 22:29
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Łukasz222 »

Moglo by byc wiecej opisow a nie same foty :wink:
Ogolnie cabrio fajne :wink:
Pawciu
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-04-21, 09:03
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pawciu »

Auto poskładane udało sie bez urywania śrub, geometria przód tył zrobiona jezdzi elegancko i nic nie stuka z tyłu, wydech do poprawki bo sie tłucze przy okazji troche koncówke przepolerowałem

Obrazek

Obrazek


W tym tyg udało mi sie do konca doprowadzic sprawe nowych kluczyków, kupiłem dwie nowe obudowy z Huf'a jeden nowy akumulatorek panasonica vl2020 1vce, groty wyszlifowane wszystko poskładane przypisane i wkoncu moge otworzyc auto bedąc troche dalej od niego niż 2 m :D
Obrazek

Dziś odebrałem nowy zawór biegu jałowego na podmianke ząłozyłem i odrazu zauwazyłem ze auto nie faluje i chodzi lepiej jedynie jak schodzi obrotów spadnie na 500 i odrazu na 650 nie jest idealnie ale lepiej. Przy włączonej klimatyzacji podejrzewam ze spreżarka może sie juz konczyc i stawia za duze opory ponieważ na klimie po paru sekundach sie uspokoji z falowaniem. Narazie pojeżdze przez tydzien potestuje i zobacze czy go zostawie.

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieje ze juz zakonczy sie temat falowania bo wstyd jak nie wiem :yeah: Jeszcze musze rozkminic o co chodzi z kontrolką airbag bo zgłasza błąd poduszek dachowych których niema w tym aucie :lol: Kontrolka opaliła sie kiedy zakodowalismy drl. Macie jakiś pomysł co by z tym zrobić? Moduł sie uszkodził?
Pablow
Zaawansowany forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 2011-09-24, 16:27
Lokalizacja: Chorzów/Częstochowa

Post autor: Pablow »

podoba mi się że pracujesz mimo niefajnej pogody :) kluczyki kupiłeś porządne czy za 50 zł z TESCO? :) bo widziałem już takie, które wyglądały fajnie ale były jak zabawkowe.
Pawciu
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-04-21, 09:03
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pawciu »

Co do ich jakości nie są złe dobrze zrobione nigdzie niema jakis nadlewów i z tłu am wybite logo hufa a huf jest dla tych kluczyków pierwszo montażowym producentem :mrgreen:
Pawciu
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-04-21, 09:03
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pawciu »

Witam autko jeździ sprawuje sie dobrze porobiłem pare rzeczy przy nim od ostatniego czasu:
-letni setup
-przyciemnione halogeny z przodu czarną folią (brak foto narazie)
-Naprawiony moduł poduszek powietrznych (dostał nowe nastawy)
-Nowa koncówka drązka kier lewa ze swaga, nowy wahacz delphi zastąpił 10 miesięcznego febiego z wybitym zewnętrznym sworzniem + geometria na letnim setupie
W ten weekend mam nadzieje że przyjdzie folia czerwona do świateł to okleje z tyłu światła i pomaluje zaciski tarcze na czarno:)
Pare fotek z autem kolegi :br: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzuciłem film z dźwieku wydechu po przeróbce srodkowe rury eisenmann x pipe koncowy seria i tak to chodzi :D :

http://youtu.be/TZsXvARgWuE

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
zawias
Maniak forumowy
Posty: 907
Rejestracja: 2009-06-14, 00:08
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: zawias »

bardzo fajna sztuka Panie ;)
Awatar użytkownika
Cloudy69
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2015-01-04, 08:53
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Cloudy69 »

Eleganckooo ;) bardzo fajna :bmw: :bmw:
Było : e34 M20B20
e30 M10
e36 M50b20
e39 M51
e46 M43B19 przed FL
e46 M43B19 FL
Jest :
e46 Cabrio M54
Pawciu
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-04-21, 09:03
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pawciu »

zawias, Cloudy69, , Dziekuje panowie za opinie.Auto tydzien stało rozkopane zderzaki były u lakiernika obydwa, lampy okleiłem czerwoną folią w dwóch wersjach :D Jednak ostatecznie obkleiłem jedną całą (głowną i w klapie) drugą głowną i w klapie tez tylko ze wyciąłem otwór na wsteczny, kombinowałem z wstecznym bo to też był jeden z powodów keidy panowie chcieli mi zabrać dowód że jak wbijam wsteczny to zapala mi sie przeciwmgielne :yeah: Kupiłem żarówki ledowe niestety mocowanie zarówki w e46 nie jest punktowo przed szybką i strumien swiatła musiał sie rozchodzic wsrodku przez co nawet przez folie był efekt czerwonego wstecznego. Ostatecznie zostałem jeden wsteczny drugiego wyjąłem żarówke i tak zostanie takie cos innego :)
Dodatkowo wymieniłem łożysko które niestety jest razem z piastą na lewym przodzie, wpadł ruville, gwarancje wybitego wahacza marki febi po nie spełna 10 meisiacach uzytkowania uznano pozytywnie.
Dodatkowo nad zderzakiem z tyłu postanowiła pojawić sie ruda kolezanka wiec postanowiłem to ładnie zeszlifowac połozyć podkład antykorozyjny brunox i pomalowałem czarnym barankiem.
Po za tym odkryłem ze istnieje takie coś jak podswietlanie dywanika pasażera po otwarciu drzwi (kupiłem auto i było spalone) wiec dołozyłem diode led i juz jest ładnie.
Kupiłem wosk soft99 fusso coat efekt super połozyłem dwie warswty w dwugodzinnym odstępie zobaczymy jak długo sie utrzyma. Do ogarniecią zostały mi nakłądki progowe bo nei są w dobrym stanie i wymienic filtr paliwa bo już 2 miesiące zabieram sie by go kupić.
Dach zaimpregnowałem dziś, zaciski i atrcze pomalowane na czarno :)
Pare fotek z działan:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tablice przeniosłem na kratke ponieważ powodem malowania przedniego zderzaka było to że odkleiłem ją raz z lakierem i ręce mi opadły (taśma dwustronna do luster do łazienek super sie sprawdza i tablicy napewno nie zgubimy przy duzych predkosciach)

Obrazek

Obrazek

Obrazek made in japan :br:

Obrazek Pierwsza wersja swiateł

Obrazek poleryn

Obrazek led
Pawciu
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-04-21, 09:03
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pawciu »

Witam podrzucam pare fotek z rozpoczęcia sezonu na Europie Centralnej:)

Obrazek

Obrazek

i link bo za duże foto na fotosika:
https://www.flickr.com/ph...157651803625705

Co do auta to wymieniłem w zeszłym tygodniu filtr paliwa z regulatorem z boscha i w tą sobote mam nadzieje że uda mi sie znaleźć troche czasu to wymienie łożysko w prawym tyle, ruville już czeka :yeah:
W piątek bede kombinowac z nakładkami progowymi, mianowicie będe je ściągać i kleić do auta bo zaczepy są połamane na kleju do szyb, troszke rzeźba ale szkoda mi 500zł na inne które również mogą byc z połamanymi zaczepami
Na fotce widać ciemne haluksy z przodu co okleiłem folią ale pech chciał i jeden sobie pękł i musze kupic używke jakąś

Kupiłem filc polerski i bede poprawiał ranty na felgach bo troche sobie zaszły od tych anomali pogodowych :)

Pozdrawiam :)
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

lubie politfty z ta mordą w coupe albo cabrio :)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ