[E46] Codzienne wozidło

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
wafel
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2017-08-29, 17:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wafel »

Cześć,

Podmieniłem linki w poprzednich postach, bo poprzednie wygasły. Jeśli dalej coś nie bangla, to dajcie znać.

Zainteresowanie tematem nikłe, ale i tak Was pomęczę ;)

Na początek nieco historii, do której udało mi się dorwać. Tak wyglądał samochód, zanim trafił w moje ręce:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





A obecnie samochód jest po kilku kolejnych zmianach mechaniczno-estetycznych.
Z rzeczy mechanicznych- samochód wylądował na sprężynach EIBACH prokit. Dalej stoi wysoko jak koza, ale nadkola są trochę przyjemniej wypełnione. Przy okazji wymienione zostały tuleje wahaczy i stabilizatorów, co wyeliminowało dziwne zachowanie i stuki z przodu. Oprócz wyglądu zmieniło się również prowadzenie samochodu- oczywiście mocno na plus! Nie pływa już na winklach, tylko elegancko trzyma się drogi. Zmienione zostały również dystanse z przodu z 20mm na 12.


Obrazek

Obrazek




Niestety poległa przednia szyba. Stałem na światłach jako pierwszy i zostałem pocelowany kamieniami spod skręcającego tira... Pęknięcia nie nadawały się do regeneracji, więc szyba została wymieniona. Wybór padł oczywiście na Pilkingtona- akurat mieli promocję i w cenie zwykłej szyby dawali pasek przeciwsłoneczny ;) Wymiana miała miejsce w ich "warsztacie własnym" w Piekarach, a do szyby oczywiście nowa uszczelka.

Obrazek

Obrazek




Kolejną większą zmianą to wyczekiwany montaż multifunkcji. Kierownica dodatkowo odwiedziła tapicera. Jest na nowo wymodelowana i obszyta. Skóra, po bokach alcantara i przeszycia nitkami w kolorze :m: Przy okazji dokodowałem światła dzienne. Całą robotę z montażem (full wypas- montaż kiery, pociągnięcie kabli do sterowania, uruchomienie tempomatu, sterowania radiem i podświetlenie przycisków) i kodowaniem wykonał nasz kolega z forum, za co mu serdecznie dziękuję i polecam :bmw:
Żeby kiera nie prezentowała się smutno w tandetnej drewnianej otoczce, wszystkie dekory poszły na hydrografikę. Wzór miał być czymś w stylu szczotkowanego metalu. Wyszło całkiem znośnie. Na pewno lepiej niż było (fotki w poprzednich postach). Oprócz tego wymienione zostały mieszki ręcznego i skrzyni, oraz gałka- na skórzaną. Podmieniłem też roletkę w tunelu, bo poprzednia cała się połamała.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Następnie przyszła pora na zegary. Wstawione zostały metalowe (metalowe, nie plastikowe metalizowane) ramki w wersji mat. Do tego pomalowałem wskazówki na czerwono. Ramki dały bardzo fajny efekt w nocy, bo podświetlenie lekko się w nich odbija, przez co zegary wydają się takie jakby... głębokie ;) Na zdjęciach słabo widać, ale w rzeczywistości wygląda to kozacko! Przy błyszczących ramkach ten efekt były lepszy, ale raczej nie jestem fanem chromu czy błyszczącego alu w aucie. Poniżej zdjecia przed, po i po w nocy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek




A już z totalnych drobnostek, to wywaliłem ksenony z soczewek, bo jeden zaczął mi co chwila szwankować i gasił się w najmniej oczekiwanych momentach. W miejsce żarników wpadły jakieś amerykańskie żarówki, które miały być mega białe- no ale wiadomo, że do bieli ksenonu wiele im brakuje. Tak czy inaczej efekt nie jest najgorszy, a przynajmniej nie zaskoczy mnie brak swiatła w środku nocy.
Wpadły też nowe znaczki na przód i tył.

Obrazek

Obrazek


Próbowałem też nagrać wydech, ale niestety nie za dużo z tego wyszło- dźwięk na żywo (a jeszcze pod obciążeniem!) dużo lepszy. Mam teraz trochę czasu w Polsce, więc postaram się w końcu dotrzeć na jakiś zlot, to będzie można zweryfikować ;) Tak czy inaczej poniżej filmik.

https://vimeo.com/284227696
Ostatnio zmieniony 2018-08-10, 06:34 przez wafel, łącznie zmieniany 1 raz.
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Czy tylko mi się fotki nie wyświetlają
Obrazek
wafel
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2017-08-29, 17:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wafel »

Teraz działa? Jeśli tak, to podmienię też te starsze posty, bo dla testu podmieniłem tylko jeden wcześniejszy i najnowszy... nie wiem co poszło nie tak, bo u mnie było widać, ale sprawdziłem na innym kompie i faktycznie brak zdjęć.
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Teraz jest :br:
Obrazek
Kleszcz
Przyjaciel klubu
Posty: 569
Rejestracja: 2015-07-22, 14:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Kleszcz »

wafel, gratuluję,fajna przemiana i kawał dobrej roboty. Podoba mnie się to, brawo :br:
Wydech fajnie gada :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomash
Zaawansowany forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 2008-04-04, 22:56
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: tomash »

Gdzie robiłeś kierownicę i jaki koszt?
wafel
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2017-08-29, 17:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wafel »

Kierownica robiona w Gliwicach na koperniku, http://www.inter-gramar.pl

Ja za swoją dałem 550zł, ale z tego co zrozumiałem normalnie w tej cenie nie ma alcantary i "celownika". Co ciekawe operacja trwała... 40 minut. Przyszedłem ze swoją kierą multifunkcyjną, ziomeczek wyjął tą, przełożył bebechy i po sprawie. Do BMW miał bardzo duży wybór na poczekaniu. Jak ktoś dużo jeździ, to sugerowałbym zmianę alcantary na normalną perforowaną skórę, z uwagi na wytrzymałość.


W moim przypadku doszedł jeszcze koszt samej multifunkcji oraz montażu. Wszystko zamknęło się lekko poniżej 1300, co za wygląd + funkcje (tempomat, sterowanie radiem) jest jak dla mnie akceptowalne.
Awatar użytkownika
tomash
Zaawansowany forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 2008-04-04, 22:56
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: tomash »

wafel, jesteś zadowolony z jakości?
Muszę się w końcu do nich przejść - mieszkam na tym osiedlu :P
wafel
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2017-08-29, 17:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wafel »

Pierwsze wrażenie na plus. Szwy równe, skóra fajnie ułożona, nie ma się czego czepić. Wrażenia z jazdy też jak najbardziej pozytywne. Kiera jest grubsza, super leży w ręce.

O trwałości będę się mógł wypowiedzieć dopiero za jakiś czas ;)
Awatar użytkownika
tomash
Zaawansowany forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 2008-04-04, 22:56
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: tomash »

Dzięki!

P.s. da radę kiedyś oblukać na żywo? ;)
wafel
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2017-08-29, 17:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wafel »

No jasne, że da radę, tylko niestety ostatnio z czasem krucho.

Jeżeli nie wyskoczy mi nic niespodziewanego, to jutro postaram się zjawić w Rybniku na spocie. A jeżeli wolisz w tygodniu, to się jakoś dogadamy ;)
ODPOWIEDZ