BMW E36 Coupe by Xantin

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Szymon111
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-22, 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Szymon111 »

Kolejne smaczki, tym razem dużo proszku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmiana napędu na "gruby" krzyżak, dyfer duży 2,93 (328i), wał duży oraz półosie "pompowane", skrzynia ZF (328i)

Obrazek

Obrazek

Dyfer wymalowany w czarny "półmat", śruby półosi i całego zawiasu w złotym ocynku nadal czekam na powrót z ocynkowni :)
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: marcin020799 »

Jest grubo. Nie umiem się doczekać widoku podwozia, gdy wszystko będzie już poskładane :br: Praktycznie nowiutkie E36
Szymon111
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-22, 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Szymon111 »

Kolejny małe postęp prac przy zawieszeniu. Jak dobrze wiemy amortyzatory a raczej ich obudowa cierpi najbardziej podczas jazdy. MTS Technik Gold który w dniu zakupu był złoty a jeździł intensywnie przez dwa lata, trochę się utlenił i zmienił kolory. Trochę szlifowania, maszynami, ręcznie, małe malowanko i taki oto efekt. A jeśli chodzi o sprężyny, zostały wypiaskowane i malowane proszkowo.

Obrazek

Obrazek

Tak wiem trochę bajzel na warsztacie ale czego się nie robi by pochwalić się postępem prac :D
Kolor na obudowie to SP452 Anodyzowany Fiolet a sprężyny to RAL ( nie pamiętam numeru ) :D

Ale ale ale, amory zrobione a reszta zawiasu ?
Oczywiście też działam ;)

Obrazek

Obrazek

Wahacze uzupełnione w nowe łożyska Fag'a oraz przednie piasty nowe Fag'a.
Tuleje poliuretanowe długo się u mnie nie najeździły więc zostały, nie było na nich śladu zużycia.
Powoli zamykam temat z podłogą aktualnie mamy kilka warstw podkładu APP, na to poszła konserwacja APP ( coś jak Cobra ) i na koniec trochę Hamerita dla pewności :D
Chociaż i tak liczę się z tym że ma już 28 lat i tak zgnije czy tego chce czy nie, ale trochę jej to utrudnię :P
Wszystkie profile zamknięte, otwory nad wózkiem, progi zalewam Valvoline Tecty oraz uprzednio Wurth Corroplex by zareagował z ewentualną rdzą w profilach / częściach zamkniętych.

Obrazek

Wszystkie zakamarki jeśli noszą ślady korozji są czyszczone Dremelem ( mini szlifierką ), APP Rstop, epoxyd, hamerite lub inna konserwa i tak do ideału. Lepiej jak z fabryki :D

A tutaj mały wysyp ocynków, dosyć spory o tej porze roku :P

Obrazek

Nakrętki z gwintu które były seryjnie czarne jak na zdjęciu wyżej ( na początku ), poddałem wytrawianiu i ostały się eleganckie srebrne nakrętki ( zobaczymy jak długo ).

Obrazek

I na sam koniec garażowa fota :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Ksawer »

Szacunek za włożenie tyle pracy czasu i kasiory. Wytrwałości do dalszego pieszczenia bmk'ki .
Bardzo miło się tu zagląda. Z miłą chęcią będę tu wracał. :bmw: :bmw: :bmw:
Obrazek
Szymon111
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-22, 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Szymon111 »

Z powodu zbliżającego się mojego wesela posty dodaje trochę z opóźnieniem, wiadomo jak to z przygotowaniami i prace przy E36 często są wstrzymane. Po 25 września prace ruszą na bogato, złożę cały zawias i powoli przygotuję przewody hamulcowe. Wszystko już niedługo by zdążyć na przyszły sezon :D

Poniżej zdjęcie przyłożone na szybko dokładki Hamann ( Nie rieger look ), ciężki kawał tworzywa :D
Mam dla was dużo więcej smaczków ale to z czasem dodam, byście czytając pościki nie spali, trochę rozrywki i dobrej pracy :P

Obrazek

Ten syf dookoła już wysprzątany :D

Obrazek
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Glodek »

Przód wygląda kozacko
Obrazek
Stuki2
Małopiszący
Posty: 54
Rejestracja: 2013-11-14, 15:00
Lokalizacja: Sumina

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Stuki2 »

Gdzie robiłeś ocynk?
Obrazek
Szymon111
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-22, 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Szymon111 »

Jak obiecałem po weselu ruszam dalej :mrgreen:

Obrazek

Wlatuje :
- Wahacze meyle HD
- Końcówki drążków i drążki Lemforder
- Poduszki amortyzatora przód Lemforder
- Poduszki amora tył Sachs
- Osłony drążków Lemforder
- Łącznik stabilizatora Lemforder ale tutaj chyba zrobię nowe na obrabiarce CNC + poliuretan (info niebawem)
- Amortyzatory tył Koni gruba laga

Obrazek

Ocynkiem zajął się Dziubek Motors z Jaworzna, polecam.
Już niebawem zdj z montażu :br:
Szymon111
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-22, 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: BMW E36 Coupe by Xantin

Post autor: Szymon111 »

Małe postępy przy montażu, stoi na kołach ! :D

Jak to zawsze bywa i wychodzi w trakcie, będą potrzebne małe poprawki ale jest coraz lepiej :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stan obecny :

Złożone tylne i przednie zawieszenie wszystko nowe,
Nowe tuleje dyfra strong flex ( były oryginalne ),
Nowe tuleje stabilizatora strong flex,

Powoli wszystko czyszczone i smarowane gdzie trzeba, aktualnie e36 wyjechało na poprawki lakiernicze, jest szansa zrobić porządek w garażu i składać dalej :)
ODPOWIEDZ