[e46] ACS3 Touring -> daily car by MERO

Tutaj przedstawiamy galerie byłych autek użytkowników forum BTS
Awatar użytkownika
Adamos
Zaawansowany forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2008-12-07, 17:27
Lokalizacja: Świerklany

Post autor: Adamos »

M E R O pisze:Potrzebuje odnowic kolka czyli piasek i proszek - zna ktos w okolicy dobrego ( taniego ) magika kto mi ogarnie 19tki ??

PS: kolor gunmetal , ewentualnie braz ( ale nie mam pojecia czy to sie wogole da zrobic w proszku )
Mero pochwal się co zakupiłeś za felunek ??
DAS IS DAS ...B M W
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

klka stron wczesniej sa.
19tki s67 z emki , musialem cos wkleslego kupic bo mi hamulec nie wejdzie. Potrzebuje jeszcze jednej sztuki , ale czekam az sie cos trafi w normalnych pieniadzach.

Co do renowacji , zawiozlem jedna fele na próbę jutro do odbioru zobaczymy jak wyjdzie . Paleta kolorow uboga ceny jak na mój skromny budżet nie sa jakies rewelacyjne .

Co do hamulca Brembo to sprawa ma sie nastepujaco :

Tarcza juz gotowa 345x30 Mahle (cena jak za oem 325x25 zimmermana )
Pod tą tarcze nie podejdzie zacisk 6pot 18Z z prosiaka ( za dużo rzeźby może przy 360 da rade to poskladac , 365mm jest do ogarniecia w e46 za polowe ceny 345x28 z CSL ;) )
Na taka du......żną tarcze siada juz wszystko nawet 8 tloczkow z lambo :D

Ostatnio znalazlem fajne zaciski 4ro tloczkowe w kasie powiedzmy bardzo mocno budzetowej :mrgreen:. Czekam , az przyjda jak spasuja to pozniej juz z gorki adapter i montaz

PS:Na tył najprawdopodobniej bede próbował założyc zaciski z alfy/evo na tarcze 330mm ,sa sporo mniejsze od przodow wiec myśle, że nie bedzie problemu

Edit:

Pierwsza przymiarka


Obrazek
Obrazek
Obrazek
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

2 miesiace szukalem , ale jest 4ta sztuka s67 w normalnej kasie ( czyli +/-500 i cos tam jeszcze ugralem na malowanie ).
Oczywiscie kto by szukal w
Allegro ›Motoryzacja Części samochodowe›Koła, felgi›Felgi›17"›Aluminiowe :D

ale najwazniejsze ,ze jest i mozna spokojnie zawiezc reszte do malowania i montowac gumy
Obrazek
Awatar użytkownika
SebaE36
Maniak forumowy
Posty: 1405
Rejestracja: 2010-05-18, 19:21
Lokalizacja: Radlin

Post autor: SebaE36 »

Jakie parametry tych felg i jakie opony zakladasz? :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Kurde :sex: nie liczyłem, że na tym kole tak się mi się będzie podobać :zdziwko: Ruchałbym !

Zostawiasz je w takim kolorze ? Ja bym zostawił :twisted: fajna szerokość koła :bmw:
Obrazek
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Kolor sam wybieralem , na razie jedna sztuke na próbę prysnieta proszkiem , ale jak tylko w pon dojdzie ostatnia sztuka reszta zawioze do piaskowania .

Co do rozmiarow to 4x19x9,5 opony 225/35
Obrazek
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Ty, M E R O jakie Ty tam masz ET? :)

Kolor jest OK! :) Ja mam grafit... I czarne auto :D Będzie w sam raz! :)

A tarcze już masz? :) Bo muszę to zobaczyć... :P
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

ET 27 co do hamulca to wycinaja sie adaptery
Obrazek
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Dystans będziesz jeszcze zakładał czy zostaje tak jak jest? :) Bo tyłu nie ma więc pytam o przód... :P :bmw:
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Zobaczymy na co zacisk pozwoli z tylu bankowo 10mm albo wiecej
Obrazek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

koła fajne :) kolor ten co na zdjeciu robi robote z reszta... 19 cali 9,5J porzadny rozmiar :) później fajnie jakbyś po sezonie napisal ile zrobiłeś km i czy zawiecha obstała na tak dużych kolach i pewnie "skromnej" oponce...
To co piszesz o tych heblach,plany wporzo ale niewiem po co tyle $ pieniazkow ladowac w hamulce z nie za mocnym motorem... Jak chcesz wypelnic kolo to juz z 330 by bylo nieźle jakiś porządny zestaw z EBC poprawił by pewnie efektywnosc hamowania jeszcze, a Ty lecisz grubbbiej z tematem... :zdziwko:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

PRIMO tyle że ten zestaw co montuje M E R O jest skuteczniejszy niż tarcze z 330 a cenowo są tańsze :) Bo BMW się ceni jak widać... :) Dlatego i ja chyba zrobię ten ruch co Przemek, bo po co przepłacać za małe tarcze do 330 jak można mieć większe, grubsze z większymi zaciskami za taką samą kase :)
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Zaciski podfrezowane ,tarcze zrobione, klocki kupione , material na adapter jest , teraz tylko wyciac adapter , przewody i mozna wyslac zaciski do malowania .


Spy foto
Obrazek


Obrazek

Jakis tam foto pogladowe co do wielkosci
Od lewej 4pot z alfy/evo ,6tlokow z prosiaka 18Z , znowu 4ry tloki z alfy i moje Brembo 4ry tloki

Obrazek


Co do tarcz 345mm nie jest to jakas oszalamiajaca srednica, ale na razie z tym setupem mieszcze sie w kosztach seryjnego hamulca e46 3.0 325mm . Moje 300mm sie konczy i chcialem isc w 325mm , ale przy 19' bedzie to wygladac biednie wiec czemu nie pokombinowac i miec 345 w prawie tej samej kasie :wink: .
Dodatkowym kosztem sa adaptery i przewody w oplocie .

Mozna zbudowac jeszcze wiekszy hamulec na tarczy 365mm ( nawet latwiej ), ale wtedy koszta rosna kilkukrotnie ( bo cena samych tarcz jest juz zblizona do tych z M3 )
Obrazek
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

dobre te zaciski sam mysle nad czyms mocniejszym do siebie
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Awatar użytkownika
Pako320td
Małopiszący
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-13, 15:31
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Pako320td »

Mero kiedy zakladasz lato ?? chyba juz czas, chociaz zimaaa cos jakby miala wrocic ;)
My BMW E46 ** COMPACT ** Gwint FK - 18" AC Schnitzer - Mpakiet ...
Zablokowany