[E39] Mycie silnika 523 na gazolinie

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
klimas
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2010-04-18, 19:54
Lokalizacja: Katowice

[E39] Mycie silnika 523 na gazolinie

Post autor: klimas »

Rożne czytałem opinie na temat mycia motorka ale na mój nie idzie patrzeć bo jest cały z płynu do wspomagania (wina przewodu :mad: )

I pytanie myc woda lekkim strumieniem czy lepiej pędzel benzyna i potem jakiś środek do czyszczenia i szmatka?
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

myjemy silnik zimny detergentem a następnie płuczemy ciepłą wodą pamiętając żeby nie zlać za mocno elektryki .przy myciu za pomoc wózka do mycia podwozi mogą zalać się gniazda świec wtedy trzeba pozdejmować obudowy i wodę usunąć kable wysuszyć i wyczyscić fajki.
saneczek
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2013-02-27, 19:01
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: saneczek »

Z racji tego, że w moim samochodzie pojawił się wyciek oleju potrzebuję umyć "spód silnika" tzn, skrzynie biegów, miskę olejową...
Chciałbym to zrobić sam, za dużo się naczytałem o myciu silnika przez osoby trzecie np. że samochód nie odpala po umyciu i że siadają różne części elektryczne.
Z racji tego, że mieszkam w bloku i nie posiadam dostępu do węża ogrodowego lub innego dostępu do wody, musiałbym używać wiaderka i szmat..

Czy da radę coś wyczyścić aplikując K2 Akra K177M ?
Za aplikowałbym na dolną część silnika, miski olejowej oraz skrzyni biegów. Odczekałbym jakieś 2 minuty i powoli, delikatnie kilka razy namaczał gąbką, a potem przetarł szmatami, aby dowiedzieć się skąd wyciek się pojawia.

Robota, na pewno mozolna i nudna, ale miałbym pewność że samochód odpali, nie uszkodzę elektryki itp..
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

A gdybyś podjechał na jakiś warsztat i powiedział typkowi:
potrzebuję umyć silnik, żeby zlokalizować wyciek.
mam przy sobie tylko 20zł a muszę to zrobić dzisiaj :oops:
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
saneczek
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2013-02-27, 19:01
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: saneczek »

Pewnie by umył, ale nie chciałbym mieć nie miłych niespodzianek w mojej Bawarce...
marcov
Zaawansowany forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 2012-06-05, 19:41
Lokalizacja: Knurów

Post autor: marcov »

Podnies auto na lewarku i spsikaj wyciek zmywaczem do hamulcow- minuta roboty i po temacie.
AUTO DUŚ
44-193 Knurów ul. Rybnicka 57
kom: 790223971
NIP: 6312501318
www.autodus.pl, warsztat@autodus.pl
saneczek
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2013-02-27, 19:01
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: saneczek »

To jest też myśl, ale obecnie szukam jakiegoś kanału/podjazdu
Mamy gdzieś na Śląsku takie cudo ogólnodostępne ?

Obrazek

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ