[E36] Problem z szybą

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
xx05xx
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-29, 19:56
Lokalizacja: Sląsk

[E36] Problem z szybą

Post autor: xx05xx »

Witam

Mam problem w mojej e36 sedan z szybą od strony kierowcy (elektrka), a mianowicie kiedyś na mrozie się zapomniałem i otworzyłem szybę i odsunęła się troche w dół a potem już tylko od strony lusteka poszłą w dół a z drugiej strony wyszła z uszczelek i trzeba było ręcznie ją naprowadzać żeby zamknąć okno teraz tak jakb wogóle wypadła tych uchwytów co ją trzymają bo słychać silniczek ale szyba nie reaguje można ją rękami do góry i na dół podnosić.

Proszę o radę jak mogę to naprawić i co mi będzie potrzebne.

Pozdrawiam
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

jak to rozbierzesz to raczej będziesz wszystko widział
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

nie można powiedzieć co się zepsuło bez rozkopania drzwi może wyskoczyła szyba z listwy może urwały się prowadzenia w ślizgu może objeżdża ślimak na silniku
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

No musisz zdjąć tapicerkę drzwi, wtedy powinno wszystko już widać, jeśli masz szczęście, to ramiona mechanizmu uruchamiającego szyby wyskoczyły ze ślizgów, albo same ślizgi pękły, jeśli masz mało szczęścia, to listwa prowadząca odkleiła się od dolnej krawędzi szyby, sam przerabiałem ten temat, trzeba wyjmować szybę i na nowo kleić listę np na kleju do szyb..
xx05xx
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-29, 19:56
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: xx05xx »

Ok, Panowie jutro rozbiorę i zobaczę co się tam stało, ale zapewne muszę kupić spinki do tapicerki bo pewnie stare popękają...

Aha i jeszcze jedno możecie mi napisać operację ściągania tapicerki ?? mam el. lusterka, el. szybe, chodzi o to żeby to pościagać i nic nie pourywać.
ODPOWIEDZ