[E36] Napięcie ładowania akumulatora

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Awatar użytkownika
Kons18
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-25, 14:45
Lokalizacja: Czernica

[E36] Napięcie ładowania akumulatora

Post autor: Kons18 »

Cześć wszystkim.Tej zimy padł mi akumulator-ze starości już,wysłużył się.Zakupiłem nowy i postanowiłem od razu sprawdzić napięcie.Akumulator 14,1V,ale kiedy sprawdziłem napięcie ładowania wyszło 16 V.Nie myslicie że ciut za wysokie?Próbuje odszukać się kilku przyczyn takiego pomiaru:
1. Zbyt słaba bateria miernika i złe wskazania
2. "Zimne" auto.
3. Najgorsza z opcji-regulator napięcia?

Niestety nie posiadam miernika wskazówkowego,którym pomiar byłby najdokładniejszy.Jakie Wy macie napięcie ładowania?
Przedni napęd jet dla...dziewczynek...
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

muszę to sprawdzić, teoretycznie ładowanie nie powinno przekraczać 15V w sumie nawet niecałe 15V. Po długiej jeździe sprawdź czy się nie gotuje :D hehe Jesli masz silnik benzynowy to przy ok 2000rpm i WŁ¡CZONYCH ŚWIATŁACH (niektórzy zaczną się czepiać dlaczego przy włączonych to dlatego ze na nich caly czas jezdzimy i ladowanie musi byc wystarczające) powinno byc 14,4V ładowania, ale to tylko teoria.
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

16V to o ok 2V za duzo. Powinno byc w granicach 14,5V max. Sprawdz lepiej miernik, albo zmierz innym miernikiem. Czy auto zimne czy cieple nie powinno byc roznicy.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
Uru
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-02, 13:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Uru »

Witam wszystkich . ja zaś mam problem tego typu , napiecie ładowania jest o wiele za małe bo 11 V akumulatora nie chce doładować i auto gaśnie odrazu po zapaleniu świateł
błagam pomóżcie , co to może być autem się nie da jeżdzić bo przejechaniu 400m akumulator pada jak kawka [/list]
Awatar użytkownika
Adaś E36
Zaawansowany forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: 2010-09-18, 09:37
Lokalizacja: Gorzyczki / Wodzisław Śl.

Post autor: Adaś E36 »

Uru, sprwadz czy alternator laduje dobrze za pomoca miernika

[ Dodano: 1 Marzec 2011, 23:05 ]
Być moze alternator za malo laduje i nie umi naladowac akumulatora jest to latwe do sprawdzenia wiec dasz rade a jak dodasz gazu to ladowanie oczywiscie powinno wzrastac do 14,5 V mniej wiecej :bmw:
Awatar użytkownika
Uru
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-02, 13:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Uru »

Kapa cały czas 11 pogazowałem i tym sposobem szybciej padł akumulator
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

A ja Ci powiem, że masz całkowity brak ładowania. Wymień/napraw alternator.

Napięcie na zaciskach akumulatora przy uruchomionym silniku powinno być w miare stałe niezależnie od dodania gazu, czy włączenia świateł ok 14-14,5 V !!
Ostatnio zmieniony 2011-03-04, 00:41 przez Kubok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

U mnie na OBC w teście 9 pokazuje w granicach 14,4 V. Miernikiem także ok 14,4 -14,6 V
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

No i pokazuje prawidłowo :)
Awatar użytkownika
Wuipe
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2008-11-03, 20:36
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Wuipe »

może to być wina samego regulatora napięcia, ale jak już się będziesz bawił z wymontowywaniem, to warto by też wymienić szczotki w alternatorze
jest tylko jedna SILESIA, a jej granica jest na Przemszy

www.katarzyna-kaczmarczyk.pl - fotografia ¶lubna, dzieciêca, portretowa... z pasją

o2o Yamaha XJ600N
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Podepnę się pod temat aby nie otwierać nowego.

Problem tkwi w BMW E36 silnik m43, rok 1995

Szwagier po wyjeździe do Włoszech zostawił auto nie odpalane na dwa miesiące, co się okazało padł rozrusznik uszkodzony bendiks koszt naprawy 130zł. po zdemontowaniu i zamontowaniu całego kolektora ssącego przyszedł czas na próbę po naładowaniu prostownikiem akumulatora odpalił od na dotyk. Ku naszemu zdziwieniu okazało się że nie ma ładowania więc skończyło się na wymianie regulatora napięcia wraz ze szczotkami. W jednym i drugim przypadku częćci były oddawane do serwisu gdzie zajmują się tym profesjonalnie.

Po zamontowaniu alternatora okazało się że dalej brak ładowania około 11V sprawdzałem miernikiem i świeci czerwona kontrolka od ładownia. I teraz moje pytanie czy może mieć to coś wspólnego z regeneracją rozrusznika i gdzie szukać przyczyny. Dodam że akumulator jest sprawny był sprawdzany testerem do aku, kable prądowe oraz masowe zostały wyczyszczone i zabezpieczone od śniedzi.
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Temat rozwiązany połączenie między rozrusznikiem a alternatorem było nie poprawne.

Pomógł mi w tym Długi(gabryś) dawny kolega z Vabika, po raz kolejny się sprawdził jak ktoś ma jakieś podobne problemy z elektryką to polecam.

Numer kontaktowy do długiego 535287637 pracuje na warsztacie w sosnowcu.
Mówicie że od Sokiego macie kontakt to możecie liczyć na rabat za usługę.
Zablokowany