[E36] Pomocy silnik gaśnie traci obroty!

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Derawen
Małopiszący
Posty: 29
Rejestracja: 2012-10-15, 11:49
Lokalizacja: Bytom

[E36] Pomocy silnik gaśnie traci obroty!

Post autor: Derawen »

Witam poprzednie moje posty były niestety niezbyt dobrze napisane, ponieważ miałem trochę grosza to chciałem porobić trochę przy samochodzie porobiłem, ale teraz mam problem wagi państwowej.. Niestety coś się dzieje niedobrego z autem.

Otóż nie ważne czy bieg czy nie, auto jakby nie dostawało benzyny. Nie mam żadnego gazu auto tylko jeździ na 95 Nestie.

Problem wygląda następująco, że autko mam na 3 tys obrotów nagle jakby silnik się zatrzymywał traci obroty tak do 1,5-1 tys obrotów i wracają mu. Silnik normalnie przestaje chodzić potem wraca. Podejrzewam następujące zdarzenie:
Silnik jedzie traci benzynę gaśnie a to że jest na biegu nie pozwoli mu zgasnąć i mam ruszanie na popych :( przez co benzyna wraca i jest ok.

Jeśli stoję na światłach i zdarzy się przerwa to niestety auto gaśnie. I trzeba go odpalić..

Moje podejrzenia to:
Pompa, czytałem też że sonda lambda albo przewody paliwowe. W ostateczności filtr. Świece wymienione około 3 tyg. temu NGK.

Proszę o podpowiedzi

Pozdrawiam
theebert94
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-15, 18:49
Lokalizacja: Imielin

Post autor: theebert94 »

mam podobne objawy w e36 316i i wszystko wskazuje na to że to silniczek krokowy lub dostaje gdzies lewe powietrze ... :bmw:
karpiu12345
Zaawansowany forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 2013-07-10, 14:18
Lokalizacja: SBL

Post autor: karpiu12345 »

witam. wiem ze jestem nowy ale troche siedze przy bmkach :) co chodzi o lewe powietrze aby to wykluczyc odnosnie silnika m50 mam taki w e34 tylko 2,5 :) poprsotu odpal silnik i rozpyl nad silnikiem samostart albo plak , jezeli obroty wzrosna znaczy ze ciagnie powietrze z zewnatrz (najprostsza metoda) , jest pewien kruciec pod kolektorem ssacym , mi on kiedys wypadl tzn. zlamal sie i wyskoczyl prosto piszac , wtedy auto wogole nie odpalalo , nastepnie gaslo , albo odpalilo i szarpalo silnikiem i gaslo , koszt w aso chyba 24 zl. pompa paliwa musisz sprawdzic cisnienie na niej (ale to bym raczej wykluczyl) zacznij od podstaw , pozniej przejdz dalej. moze byc tak samo czujnik walu korbowego , podobny objaw , mozesz zmierzyc jego rezystancje pomiedzy pinami , tez tak mialem w e34 ze auto chodzilo chodzilo pozniej gaslo , albo na obroty sie nie wkrecal itd. przerabialem mnostwo tematow a najlepsze bylo to ze komp nie widzial bledu bo czujnik pracowal na minmalnym zakresie dopuszczalnym :) wiec jak mowie zacznik od sprawdzenia tej szczelnosci , bo wpakujesz kasy a tak tego nie rozwiazesz sorki za brak polskich znakow ale pisze z tableta i niemam klawiatury do niego
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,to klasa, to elegancja ...
ODPOWIEDZ