[E36] klimatyzacja

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
technolo
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2011-06-21, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: technolo »

nie koniecznie masz coś zatarte - takie objawy są też jeśli w układzie jest zbyt duża ilość czynnika chłodzącego i sprężarka ma wtedy problemy ze sprężaniem gazu
Nie wa¿ne gdzie, wa¿ne ¿e bokiem :)
psiorslawek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2011-07-11, 15:26
Lokalizacja: Gołkowice

Post autor: psiorslawek »

To po wypłacie (;)) podjade uzupełnić brak bądź nadmiar czynnika.
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

albo za dużo gazu albo za mało ....
trip
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-08, 23:54
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: trip »

odkopuje temat
gdzie najlepiej w okolicy rybnika moge nabic klime bo odstawilem do nosiadka do swierklan stalo caly dzien wieczorem z ciekawosci zadzownilem i dowiedzialem sie tyle ze to stary model klimy i oni takiego nierobia :/ jak zapytałem kto mi to moze zrobic to powiedzial mi "podobno jakis gosciu w katowicach" dzwonilem do kumpla co robi w woshmaster kolo makro i powiedzial ze faktycznie jak stara klima to oni tez tego nienabija :(
technolo
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2011-06-21, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: technolo »

dzwoń po gościach od lodówek i klimatyzacji przemysłowych ci jeszcze mogą ci coś pomóc
u ciebie jeszcze był freon (R12) który jest już wycofany/zabroniony (od prawie 20 lat)
Nie wa¿ne gdzie, wa¿ne ¿e bokiem :)
trip
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-08, 23:54
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: trip »

dokladnie i musze przerobic klime moze ma ktos dobrego fachofca w rozsadnej cenie ???
technolo
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2011-06-21, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: technolo »

nie dowiadywałem się dokładnie ale z tego co mi się obiło o uszy to między 1000 a 2000 zł więc interes mało opłacalny - no chyba że chcesz tym autkiem śmigać przez dłuuuugi czas ;)
ale to chyba lepiej sprzedać bryczkę i kupić już coś nowszego - od 93 już klima szła z gazem R134a który już też jest powoli wycofywany (do 2017r ma być wycofany) i obecnie zaczyna się stosować czynnik R1234yf
Nie wa¿ne gdzie, wa¿ne ¿e bokiem :)
ODPOWIEDZ