starter pack po zakupie

Sprawy o różnej tematyce
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Tu brałem ksenonony i H7 halogeny.
https://www.facebook.com/xenonhurtowniapl/

Nie wiem ja wszystkie filtry mam od Knecht/Mahle. Z tego co pamiętam najbliżej (taki sam) oryginalnemu filtru oleju jest knecht. Olej valvoline 5w50 do m54b30.

Co do wymiany filtra paliwa kup od razu nowe gumy i cybanty bo przeważnie nie jest on ruszany od nowości.
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

ahh z tym olejem ciagle dylemat :grin: jedni pisza 5w30 inni 5w40 a tutaj 5w50 :razz:
ale wybor padnie na 5w40 taki jaki jest obecnie zalany tyle ze nie castrol a valvolanie,chyba ze jutro w lucart mnie przekonaja do motula badz liqui moly :wink: reszta filtrow to juz bedzie zakup w nastepnym msc bo w tym juz sie dosc mocno wykosztowalem (samochod,oplaty za pierwsza rejestracje,niestety jeszcze recycling,oc+ac no i dodatkowo olej filtr itd wiec sie uzbieralo troche )

w dodatku nie wiem czy nie bedzie mnie czekac wymiana aku bo 2dni temu zwyczajnie padl gdy ok 15min na postoju lecialo radio i lampka nad lusterkiem, a akumulator jest orginalny z bmw wiec zapewne siedzi tam od kad z fabryki wyjechal wiec 13lat ale sprobuje go porzadnie naladowac w domu i zobaczymy :razz:

w dodatku zadziwilo mnie brak zamykania szyb po zamknieciu z pilota(sprawdze jeszcze z kluczyka) wiec w razie czego poprostu opcja zakodowania?
Jedna miłość, jedna marka.BMW
Awatar użytkownika
zawias
Maniak forumowy
Posty: 907
Rejestracja: 2009-06-14, 00:08
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: zawias »

5w50 do 323 ? ok... :D ja to sikam do m54b30 , wal 5w40 :wink: swoją drogą fajnie ze dolaczyl ktos z Sosnowca :)
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

nie nie 323 2,5 170 tylko m54b22 :wink: moje nie sprecyzowanie moglo wprowadzic w blad :smile: ja tu jestem dosc dlugo wczesniej niestety na spoty(mialem okazje rowniez byc na zlocie w rybniku w 2013? do dzis mam smyczke bts :grin: ) jezdzilem z kims bo nie posiadalem jeszcze swojego bmw a pasjonatem marki jestem od zawsze wiec lubialem nabywac wiedze chocby teoretyczna przegladajac fora czy pomagajac grzebac przy bawarkach znajomych ale teraz wkoncu moge nabyc tez praktyczna przy wkoncu nabytej swojej perelce :)
Jedna miłość, jedna marka.BMW
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Lej jak najlepszy olej i tyle czy to będzie 5w-30/40/50 bierz go jak najlepszej klasy API.
Lepiej bierz olej 40/50 bo niestety w rodzinie m54 płyn chłodniczy oscyluje koło 90-100 stopni a olej mało kiedy jest poniżej 95 stopni.

Nie wiem jak twój ale przy temperaturze 5 stopni na dworze 3,0 uzyskuje właściwą temperaturę płynów dopiero po przejechaniu około 12km.
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

bylem dzis w lucart i po poradzie na miejscu kupilem valvo max life 5w40 8litrow aby cos na wszelki wypadek bylo zapasu :) bo wchodzi 6.2-6.5l?

oraz jednak czeka mnie wymiana aku,jak wczesniej pisalem po chwili na postoju padl a teraz przy probie naladowania jest niby full w godzine.obecnie orginal bmw 70ah,wiedzac ze teraz jest masa szajsu i podrobek to moze ktos poleci cos sprawdzonego w rozsadnych kosztach 200-300zl??milo by bylo rowniez jak by ktos polecil sklep czy hurtownie :smile:
Jedna miłość, jedna marka.BMW
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

olej zmieniony :smile: stary po plukance byl czarny jak smola a filtr oleju dziurawy :570: zalany nowy,nowy filtr i odrazu lepiej sie jezdzi :grin:

zmienione rowniez zarowki mijania na osram night breaker unlimited chodz mialem dylemat z cool blue intense i wkoncu reflektory swieca jak powinny :smile:
wpadlo rowniez radio zamiast fabrycznego narazie niestety kulejacy pionner ze starego auta ale z czasem wpadnie cos na 2din na androidzie :wink:

a w drodze rowniez podswietlenie led od tablicy :smile:

po nowy aku podjade jutro do lucart ale czytajac opinie i rozmawiajac z paroma osobami skusze sie na varte silver e38 74ah 720a chyba ze na miejscu doradza cos lepszego :smile:
Jedna miłość, jedna marka.BMW
ODPOWIEDZ