[E34] E34 Silver Diesel Project

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

No i ładnie! Oby to wytrzymalo jak najdłużej!! :twisted:
ace
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2010-05-09, 19:18
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: ace »

ładna piąteczka licznik gryzie się strasznie z autem lampy tylne "troszkę" też ale ogólnie bmka mi się podoba
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Jak mówiłem, tak zrobiłem :) Dzisiaj pogoda znowu dopisała więc dokończyłem to co zacząłem przedwczoraj czyli listwy.

Dzisiaj renowacji poddane zostały listwy przedniego zderzaka (zdjęcia poniżej) i boczne listwy drzwi. Te drugie pomalowałem trochę inną farbą niż listwy zderzaków, wybrałem taką samą farbę jaką malowałem dolne listwy drzwi czyli...hmm i tu mi ciężko określić ;D Jest to czarny lakier który się mieni (coś jakby z dodatkiem miniaturowego brokatu - na zdjęciu puszki widać na nakrętce ten kolor), wygląda to super i fajnie się komponuje z resztą :)

Zdjęcia przed i po bocznych listew nie dodałem bo niestety kiepsko wyszły i nie widać po zdjęciach jakiejś większej różnicy :P

Listwy przed
Obrazek

Listwy po
Obrazek

Lakier zastosowany do listew bocznych drzwi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BoGDaN
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-04-13, 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BoGDaN »

ja jak malowalem listwy to oprocz czarnego matu uzywalem jeszcze struktury w sprayu z bolla
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Przypomniało mi się że jeszcze nie pokazywałem jak się prezentuje oświetlenie nocne w samochodzie, także oto kilka fotek ;)
Wszystko przerabiane samodzielnie przeze mnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Didik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 2011-04-03, 22:25
Lokalizacja: Godów

Post autor: Didik »

Dosyć odważne te oświetlenie.
Jednak mnie wgl nie przekonuje :bmw:
Autko widać że zadbane i dobrze, jednak ja bym został przy oryginalnym oświetleniu no i przede wszystkim zegarach :)
Ważne że Tobie sie podoba :bmw:
[url=http://-lines.ru/][img]http://-lines.ru/rez/ab213120.gif[/img][/url]

Zestaw wahaczy BMW E39 + gałki kierownicze
Master Sport 420zł
Zestaw wahaczy BMW E46 + tuleje + gałki kierownicze
Master Sport 550zł
Awatar użytkownika
Dadeck
Zaawansowany forumowicz
Posty: 478
Rejestracja: 2011-03-14, 22:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Dadeck »

Przekonałeś mnie! Musze sie zabrać za listwy :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Dzisiaj parę dodatków doszło ;)
Standardowe oświetlenie wnętrza zostało zamieniona na wersję exclusive czyli na lampy z bocznymi, niezależnymi satelitkami, super to wygląda, a wieczorem żarówki halogenowe robią naprawdę dobrą robotę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzięki koledze który rozbiera starą e34 udało mi się dorwać rarytas do tego modelu czyli tylne i przednie gumy na zderzaki :D
Tył już założony, a przód czeka na swoją kolej - może jutro :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

LuQ pisze:wersję exclusive
nie exclusive tylko poprostu licht pakiet a w zeby byl komplet to jeszcze podswietlane daszki przeciwsloneczne ;)
LuQ pisze:udało mi się dorwać rarytas do tego modelu czyli tylne i przednie gumy na zderzaki
czy ja wiem czy to taki rarytas ja to wyrzucam lopatami :P ale dobrze miec bo fajnie wypelnia ta dziure pomiedzy zderzakiem a karoseria ;)
:)
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Pablo pisze:nie exclusive tylko poprostu licht pakiet
wiem, wiem ;p tak tylko nazwałem to "po swojemu" :D
Pablo pisze:a w zeby byl komplet to jeszcze podswietlane daszki przeciwsloneczne ;)
zgadza się :) Podświetlania daszków nie brałem bo przede wszystkim nie mam w podsufitce otworów na to wyrobionych, a że sama podsufitka będzie kiedyś odnawiana, to te małe światełka zrobię dopiero jak ją doprowadzę do odpowiedniego stanu :)
Pablo pisze:czy ja wiem czy to taki rarytas ja to wyrzucam lopatami :P
Szukałem tego jakiś czas i nie mogłem dorwać ;p na allegro bardzo rzadko się to spotyka, a co pytałem osób które rozkładały e34 to akurat tego elementu nie miały ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

LuQ pisze:przede wszystkim nie mam w podsufitce otworów na to wyrobionych
Każda podsufitka ma przygotowane miejsce pod te lampki wystarczy lekko ja opuscic w aucie nozyk do tapet i po 10 minutach masz wyciete wszystko jest idealnei zaznaczone na zasadzie wyzlobien od wewnetrznej strony tak samo wiazke pod to miala kazda e34 ;)
LuQ pisze:Szukałem tego jakiś czas i nie mogłem dorwać ;p na allegro bardzo rzadko się to spotyka, a co pytałem osób które rozkładały e34 to akurat tego elementu nie miały ;D
wystarczylo do mnie napisac :P
:)
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Dzisiaj zawitał w mojej buni od wieków oczekiwany element, i mogę tu bez problemów powiedzieć że jest to rarytas w e34 tds.
Trochę roboty z tym było... przerabianie ramki, mostkowanie pinów, zmiana podświetlenia na białe (niestety przyciski zostawiłem, bo nie jestem w stanie tego zmienić, ale ten pomarańcz nie gryzie się tak bardzo z resztą :razz: )
No i jest! OBC 16 i to w wersji angielskiej :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki pomocy Łukasza nie musiałem wydawać 350zł na OBC do tds'a tylko kupiłem normalne OBC 16, a kolega dorobił mi kostkę kodującą którą wlutowałem w układ ;)

A tak to teraz wygląda :) Nie sprawdzałem wszystkich funkcji, bo zabawę z montażem skończyłem o 20:30 więc już ciemno było i zimno :razz: także funkcjonalność sprawdzę jutro, ale termometr wiem że działa :br:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

No i zabrałem się w końcu za podsufitkę :D
Na wstępie bardzo dziękuję Wojtkowi za pomoc w wyciąganiu podsufitki z auta :)

1 Dzień prac za mną. 6 godzin zabawy, bolące ręce i trochę wkurwiania się, ale było warto :)

Dzisiejszy postęp:
- ściągnięty stary materiał z podsufitki wraz z klejem
- ściągnięty stary materiał z przednich i tylnych słupków
- wycięte dziury w podsufitce na lampki pod daszkami
- podklejona podsufitka w miejscach gdzie się rozwartstwiała
- lampki daszków, tylne lampki i wszystkie rączki przemalowane na czarno

Niestety główną, przednią lampkę oświetleniową nie da się przemalować więc trochę byłem załamany, bo wszystko będzie na czarno, a tu takie coś beżowe na środku, ale szczęście dopisało i znalazł się ktoś to sprzedawał akurat taką, czarną lampkę :D
Więc nie wiele myśląc od razu kupiłem - http://allegro.pl/lampka-bmw-e34-e32-so ... 15860.html

Wczoraj zostały jeszcze zakupione nowe daszki z wewnętrzną elektryką, bo te moje niestety nie są w nią wyposażone, a bez tego lampki pod tymi daszkami nie będą świecić jak trzeba :P

Prace na jutro:
- wymontowanie bocznych słupków z auta i ściągnięcie z nich starego materiału
- kupienie obudowy na słupek do mojego wskaźnika doładowania, dopasowanie i zamontowanie obudowy do przedniego lewego słupka

W sobotę rano jadę po materiał, i całą sobotę poświęcam już na oklejanie wszystkich elementów :)

Postępami będę się oczywiście chwalił ;D

(prawie) wszytko wyciągnięte z auta
Obrazek

Lampki daszków - porównanie
Obrazek

Lampki tylne - porównanie
Obrazek

Efekt końcowy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Jak planowałem tak tez zrobiłem, a nawet i więcej bo, odziwo, bardzo szybko doszły do mnie daszki (słoneczniki), które zamówiłem przed wczoraj :)
Dzisiaj daszki zmieniły barwę na czarną, boczne słupki zostały wyciągnięte z auta, a plastiki przemalowane także na czarno (jak wszystko ;p).
Do przedniego lewego słupka, dopasowałem (roboty z tym było co nie miara ;/) i zamontowałem obudowę na mój wskaźnik ciśnienia doładowania.

Także wszytko jest już przygotowane do jutrzejszego dnia, czyli oklejania nowym materiałem po który jadę z samego rana :D

daszki - porównanie
Obrazek

przedni lewy słupek z zamontowaną obudową wskaźnika doładowania
Obrazek

boczne słupki przed malowaniem
Obrazek

Dzisiejsze postępy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

czym to wszystko malowales ?
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ