Wady zalety wycinania katalizatora e36 2,8...

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

sprawdź może najpierw wanosa itd.bo kat zapchany,to i na wysokie ciężko by się wkręcał.ogólnie by straciło auto na mocy a nie tylko na dole :wink: jak wyglądają filtry powietrza i paliwa-wymieniałeś w ogóle?Przyczyn może być kilka.... :razz:
Obrazek
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Dajcie spokój z wycinaniem katalizatora bo już mnie głowa boli jak chcecie sobie dorobić ze sprzedaży katalizatora, to lepiej weźcie sobie nadgodziny i nie będziecie o tym myśleć lun dziewczynę na spacer. Powtarzam wycinanie katalizatora to zło konieczne, jeżeli się faktycznie zapchał trzeba go zastąpić nowym,zamiennikiem lub używanym!!!
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Soki pisze:Dajcie spokój z wycinaniem katalizatora bo już mnie głowa boli jak chcecie sobie dorobić ze sprzedaży katalizatora, to lepiej weźcie sobie nadgodziny i nie będziecie o tym myśleć lun dziewczynę na spacer. Powtarzam wycinanie katalizatora to zło konieczne, jeżeli się faktycznie zapchał trzeba go zastąpić nowym,zamiennikiem lub używanym!!!
Bo? Piszesz duzo, malo wiesz.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Mystic888 pisze:Bo? Piszesz duzo, malo wiesz.
Mystic, jak jest dobierana mieszanka paliwowa? m. in. sond. lamb. w takim wypadku trzeba wywalić z map sondę... Reszta wycina katalizatory bezmyślnie!
Jak już piszesz to podziel się z kolegami ;] szczegółami
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

juz to opisalem strone wczesniej. Nie mam zamiaru dyskutowac z kims, kto nie ma pojecia o czym pisze. Katalizatory trzeba usuwac z glowa i pojeciem o tym co sie robi. A nie "wycinanie to zlo, bo tak mi powiedzial kolega kolegi".

Sondy nie sa potrzebne, w V12 nie mam i jakos jezdzi. Wazniejsza jest przeplywka.

Dlaczego np. m30b35 seryjna bez kata ma wiecej koni niz wersja z katami? To samo z M20?
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

tak jak mystic mowi......najpierw duzo czytamy jak kazdy silnik dziala.....a potem modyfikacje wydechu i dolotu...
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ