[E30] E30 M52B28 Kreci ale nie chce odpalic EWS?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

[E30] E30 M52B28 Kreci ale nie chce odpalic EWS?

Post autor: Damian_e30 »

Witam :) Mam e30 z silnikiem M52B28
Jezdze tym autem co 5 miesiecy zawsze bez problemu odpalalo! Ostatnio przejechalem sie nim postawilem i po tygodniu chcialem sie przejechac Wsiadam i chce odpalac i akum do zerwa wyladowany Naladowalem akum i silnik normalnie kreci pompa paliwa tez normalnie dziala!
Wydaje mi sie ze to moze byc EWS bo zawsze slyszalem jak tak cyknol po przekreceniu kluczyka a teraz nic!
Czy Ews mogl tak sam sie spalic czy cos?

Pozdro
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Najlepiej podpiąć pod komputer. Może to być jakiś przekaźnik np: z pompy paliwa albo bezpiecznik. Posprawdzaj...
Obrazek
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Damian_e30 »

Mam ews razem z kompem petelka i ta pestka z kluczyka w schowku tak mi to elektryk kiedys podlaczyl! Jak odpinalem kostke albo przekrecalem kluczyk to zawsze slyszalem takie "cyk" a teraz cisza nic nie cyka! Dziwne tez ze ten akum do zera byl wyladowany! Teraz ogladalem to widze ze jeden kabelek sie odwinol z tasmy izolacyjnej i dotklem nim o obudowe kompa i sie za iskrzylo moze to wina tego kabla odwinietego!? Kabel ten leci do pentelki ews!
Buudii
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2010-08-04, 18:22
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Buudii »

Chyba jest takie cos, ze jak jest slabe napięcie i sie zakręci to ews moze sie rozkodować, lecz nie jestem pewien w 100%
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Damian_e30 »

Dzisiaj po rozbieralem komp i kostki czy jak to nazwac male pudelka :) Jedna sie grzeje mocno ta z ktorej wychodza kableki do pentelki i pestki od kluczyka! Wiec te grzanie sie tej kostki czy jak to nazwac spowodowalo chyba rozladowanie akuma! Co teraz sprawdzic? Czy moze trzeba bedzie kupic caly nowy zestaw komp - ews -pentelke i pestke?
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

jak mowisz ze nic nie cyka przy wkladaniu przekaźnika, to wymień pierw przekaźnik. Czy o jakiej kostce piszesz?
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Damian_e30 »

Mowie o kostce sterownik sie to chyba nazywa? To mi sie grzeje!

Obrazek

[ Dodano: 16 Lipiec 2011, 00:58 ]
Wiemienilem komp i ews i smiga dalej :)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

w moim bylym e36 ews sie po prostu spalil. ews to taka wieksza kostka z kilkoma pinami. Wg elektryka ktory mi to robil ponoc ews(ja mialem ews2) potrafi sie tak spalic. I sa dwa wyjscia: kupic caly zestaw komp,ews, pestka lub sam ews o podobnych numerach(sa na ewsie) i dac kumatemu elektrykowi. Ja tak zrobilem i kosztowalo mnie to cos 150 zl plus kosc ews za jakies 70..dawno to bylo i dokladnie nie pamietam.. Dodam tylko ze sterownik ews na twoim zdjeciu to to po prawej od kompa
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
technolo
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2011-06-21, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: technolo »

ja to tam widzę immobilizer z anteną - bo komp to troszke chyba zamalowany - o ile to komp :D
Nie wa¿ne gdzie, wa¿ne ¿e bokiem :)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

No to zamalowane po lewej to komp a po prawej ews
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Damian_e30
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2010-06-15, 17:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Damian_e30 »

Kupilem nowy zestaw komp pestka i smiga!
ODPOWIEDZ