[E46] Zapala się rezerwa... po chwili silnik gaśnie, pomocy

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
krauzik
Małopiszący
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-10, 08:54
Lokalizacja: Orzesze

[E46] Zapala się rezerwa... po chwili silnik gaśnie, pomocy

Post autor: krauzik »

Witam Panowie.

Dzisiaj utknąłem w środku lasu przy -20'C.

Spotkało mnie to niestety już drugi raz, mianowicie:

Zapala się kotrolka rezerwy paliwa, (myślę spoko stacja za około 20km) komputer wskazuje jakieś 95 km zasięgu w tym stanie.
Po około 10km. zapala się kontrolka DDE I silnik gaśnie, :zdziwko:
nie ma innej możliwości jego ponownego uruchomienia dopóki nie dolejemy mu soku z gumijagód (paliwa)

Pytanie moje, czy wskaźnik poziomu paliwa można w jakikolwiek sposób kalibrować, może ktoś ma sugestię?
Jest też możliwe że coś z pompą paliwa jest nie tak ?
Czy może jest dodatkowa pompa która pompuje ze zbiornika rezerwy ?
Gdzie szukać przyczyny ?

Autko to E46 320D 2004r Przebieg 180k km.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

wyciąg pompkę i obczaj pływak, czy go gdzieś nie blokuje
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

tak jak mówi pazura, najprawdopodobniej sypie ci się coś z pływakiem, pływak daje fałszywy sygnał że jest rezerwa co w efekcie końcowym zmusza komputer do wyłączenia silnika, tak mi się przynajmniej wydaje,
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

Od kiedy to jak świeci się rezerwa komputer wymusza wyłączenie silnika?
Obrazek
krauzik
Małopiszący
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-10, 08:54
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: krauzik »

Krisstoff pisze:Od kiedy to jak świeci się rezerwa komputer wymusza wyłączenie silnika?
Chciałem dodać że to nie jest tak, że jak zapali się rezerwa to gaśnie od razu.
Zapali się rezerwa zasięg około 100km a po przejechaniu 10 koniec jazdy.
Wskazanie musi być mylne na zegary. IMHO
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

czy w ogóle komputer wyłączy silnik przy niskim stanie paliwa czy dopiero zgaśnie jak braknie
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

MIRAS, jak braknie.

krauzik, zdecydowanie zle wskazuje plywak. Rozebrac i zdiagnowzowac i ew wymienic.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
krauzik
Małopiszący
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-10, 08:54
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: krauzik »

Krzys pisze:MIRAS, jak braknie.

krauzik, zdecydowanie zle wskazuje plywak. Rozebrac i zdiagnowzowac i ew wymienic.
Zabiorę się za to jak będzie cieplej, póki co będę dolewał paliwa o wiele wcześniej.
Muszę jeszcze jechać skasować DDE bo cały czas się świeci... tak jak ostatnio. To już mój dugi raz.


:mad:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Nie wiem czy to pomoże ale: Szwagier w e46 320d ma taki mały knif który rozpracowaliśmy. Od zakupu nie działał mu wskaznik paliwa. Ciągle świeciła się rezerwa. Auto robiło tak że jakis czas po odpaleniu jechało normalnie a potem nagle dostawało zamuły i kręciło sie tylko do 2500obr?! Sprawdziliśmy wiele i okazało sie że jeden z czujników w baku(a sa dwa) ciągle pokazuje 0 pomimo tankowania. Szfagier coś tam pomostkował pod tylna kanapa. Wynik z tego taki ze auto przestalo zamulac choc wskażnik paliwa ciągle w kabinie pokazuje niską rezerwe. Wniosek jest taki że w e46 320d jest jakieś zabezpieczenie(tak to można chyba nazwać) które przy niskim poziomie paliwa lub mozliwości jego zabraknięcia ogranicza moc i obroty. Możliwe że tak nie jest i jest to jakaś usterka ale oszukanie czujników w baku rozwiązało problem... Może coś bredzę ale tak jest jak pisze..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

whucrew pisze:Wniosek jest taki że w e46 320d jest jakieś zabezpieczenie(tak to można chyba nazwać) które przy niskim poziomie paliwa lub mozliwości jego zabraknięcia ogranicza moc i obroty
Ale głupoty piszesz... Też mam 320d i zdarzyło mi się kilka razy (chociaż z reguły zawsze staram się tankować zanim rezerwa się zapali) że wskaźnik paliwa miałem już prawie na 0, a licznik zasięgu pokazywał mniej niż 50 km do zrobienia, a nic takiego się nie działo żeby auto zamulało czy gasło...
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

No to nie wiem jak to wytlumaczysz co dzialo sie z szfagrowym 320d??? A mialo to zwiazek z poziomem paliwa w baku.. Ja tylko opisuje przypadek..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ