[E36] *e36 TDS-ik by Kristoofer

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Krzysiek
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-30, 23:51
Lokalizacja: Śląsk

[E36] *e36 TDS-ik by Kristoofer

Post autor: Krzysiek »

O to moja srebrna Becia tzw. oczko w głowie :) !
Moja historia związana z tą Marką zaczęła się ok. 8 lat temu zaraził mnie Tata który kupił swoją pierwszą e39 523i chyba VANOS (170KM) 1996r. i zmieniło się coś we mnie marzyłem żeby też mieć samochód marki BMW (Bóg Mnie Wybrał :D) wszystko w tym samochodzie było idealnie dopracowane w środku było cicho i ogólnie długo by opowiadać , następne było e46 kombi m-pakiecie z 2 litrowym motorem (150KM) 2005r. Stwierdził jednak że dla niego ten samochód jest za mały, więc doradziłem mu że skoro e39 była ok to żeby sobie taką kupił na pełnym wypasie , i zaczęły się poszukiwania w końcu znaleźliśmy w Rudzie śląskiej ideał z 2002r. w kombi, czarny metalik w shadow line i m-paku z 3 litrowym dieslem niby fabrycznie mającym (216KM)czasem daje się przejechać niesamowita frajda mieć tyle mocy pod butem PS.Namówiłem go ostatnio na kupno 17" BBS RS740 :bmw: , W końcu i ja czerwcu 2 lata temu zakupiłem moją Bunie była strasznie zaniedbana ale powolutku ją dopieszczam a ona odwdzięcza się swym urokiem który cieszy (bo jeżeli starszy samochód budzi podobny albo nawet większy podziw niż nowy to znaczy że ma dusze! a każde BMW ma dusze co potwierdzi każdy pasjonat taki jak ja , choć ja jestem trochę psychofanem , ale są więksi fanatycy niż ja ;P ) :bmw: za każdym razem jak do niej wsiadam czuje jak bym ją co dopiero kupił ciesze się jak małe dziecko i choć nie ma dużej mocy to da się nią pocipieć , możecie się śmiać ale jak na 90 kucy daje rade np . na światłach :P ostatnio wyprzedziłem 130 konnego paska B5 Fl i byłem w szoku :O może nie ma dużo mocy, ale to bardzo wdzięczne autko , od razu chciał bym obalić mit dotyczący silników TDS! prosta sprawa jak dbasz tak masz i nie mowie o głaskaniu bo kilka razy zdarzyło się tzw. pospiech i na zimnym dostawał konkretnie w palnik :kolebka: mój wybór padł na 1.8 TDS bo były do wyboru tylko 2 pojemności diesla chciałem się nauczyć i poczuć smak tył napędu nie zależało mi na mocy bo wiem że gdybym 2 lata temu jako jeszcze nie doświadczony kierowca miał za dużo kucy pod butem to długo bym nią nie pojeździł a nie o to w tym chodzi przechodząc z bardzo wdzięcznego Golfa 2 - 1.6TD który miał zabójcze (60KM) i był to mój pierwszy samochód który miałem rok i zrobiłem nim 22 000km i tak naprawdę tylko raz przy pierwszych moich parkowaniach tyłem bez wspomagania na 15" BBS'ach przytarłem lekko zderzak w moim samochodzie , później zdecydowałem się na coś (wtedy trudniejszego, chociaż jeżdżę nią niecałe 2 lata i z nie jednego poślizgu ja wyprowadziłem to nadal mam szacunek do tył napędu) Przy pierwszym dalszym wypadzie na mokrej drodze wcześnie rano na łysych bieżnikowanych oponach i felgach wtedy, styling 44 17" , gdy wpadłem w poślizg zaczęła się panika i w głowie próbowałem przypomnieć sobie zasadę o której, mówił mi tata mianowicie co zrobić w takiej sytuacji .. Ale nie chciałem się rozbić :P przypomniałem sobie za to o zimnej krwi od razu się obudziłem gdy zobaczyłem jak lecę centralnie przodem w bariery energo chłonne które oddzielają pasy na dwupasmówce , nie mam pojęcia jak z tego wyszedłem zrobiłem to zupełnie nie świadomie polegając na instynkcie.. Ale jak już wyprowadziłem samochód z poślizgu zmieniłem zdanie co do tył napędu, z czasem poczułem że, to ja mam kontrole nad samochodem ze każdy ruch kierownicy ma znaczenie i działa, później kwestia manipulacji gazem którego też trzeba używać z umiarem, a czasami zależnie od sytuacji w ogóle go nie używać i wtedy jest git . Można powiedzieć ze przekląłem przód napęd gdyż moim zdaniem jest on nie do końca bezpieczny bo jak by się nie dostosowało prędkości np. na łuku to nas wyrzuci i lipa , słyszałem nawet że jak się ma tylni napęd to można z dużo większą prędkością wejść w zakręt, łuk . Wg. mnie nie ma żadnej frajdy z prowadzenia samochodu, wyposażonego w przedni układ napędowy , bo co to za przyjemność gdy dodając lekko gazu unosi się przód i dociąża się tył i koła automatycznie buksują (i przeważnie są wąskie jak tzw. rowerówki :D) w tył napędzie jest zupełnie na odwrót przód, wyrywa do góry a tył dociąża, dzięki czemu koła mają większą przyczepność mają ją też temu że można sobie wsadzić dowolne laczki poczynając od chyba 185 a kończąc na 245 (Mowa o tyle) dane z mojego słupka ;) bo na pewno komuś się udało wsadzić szersze :) albo np. palenie gumy ręczny i pizda.. -,- a w tył napedzie? rozkminiłem że trzeba trzymać prawą nogą hamulec i gaz i lewa noga strzelić sprzęgłem :) niestety nie sprawdziłem tego być może dla tego ze mam dobre hamulce z tyłu a być może dla tego ze jest za mało mocy :roll: . A teraz trochę o felgach z tego co się dowiedziałem w e36 ET jest od 30-47 i średnicą piasty mniejsza niż w e39 , stylingi 32 z pierścieniami centrującymi dają rade ale był większy problem mianowicie mają one ET20 i szer. 8J i się nie mieściły pomimo że opony są naciągnięte (do stożka) nie chowały się w nadkolu ale , mądry wujek Google podsunął pomysł rolowania nadkoli nie miałem nic do stracenia a bardzo chciałem jeźdźić na tych aluskach, po to je kupiłem , pewnej niedzieli zdeterminowani bo, obaj chcieliśmy w końcu zobaczyć jak wygląda na nowej alu (tata powiedział "nie martw się ja się nie uda i Ci nie wejdą to zawsze do mojej spasują.. Wtedy powiedziałem że wejdą choćbym miał nadkola ciąć :P " tak więc po śniadaniu poszliśmy z naszą profesjonalną "maszynką" do rolowania nadkoli (wałek do ciasta :D) i tym sposobem weszły dziękuje haha ale się rozpisałem nawet w szkole tyle nie pisałem :P ale na temat BMW mogę długo rozmawiać mam nadzieje że uda mi się dotrzeć jak jakiś mały spocik ew. Duży zlot i powymieniamy się wiadomościami i doświadczeniami .
Opis:
Numer podwozia WBACC51010EX40348
Kod typu CC51
Typ 318TDS (EUR)
Typoszereg E E36 (4)
Seria 3
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M41
Pojemność skokowa 1.70
Moc 66
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor ARKTISSILBER METALLIC (309)
Tapicerka STOFF/ANTHRAZIT (C3AT)
Data prod. 1997-08-05
Wyposażenie słabe ale chciałbym sobie jakieś bajerki poupychac np. OBC 18 przycisków i jest jeszcze kilka pomysłów w których mam nadzieje pomożecie jak będzie trzeba :) :

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S242A FAHRERAIRBAG MIT SERIENKRANZ(PUR) Kierownica z poduszką powietrzną
S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera
S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
S410A FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN Siłownik szyby elektryczny przedni
S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących
S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku
S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne
S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
S668A RADIO BMW REVERSE RDS Radio BMW Reverse RDS
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

Składanie Wyposażenie seryjne
Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
Zawias MTS'a niby 40/20 a tył jest niżej niż przód jest tzw. koza ale kupiłem juz na tym zawiasie.. (wolał bym zawias z jakiejs pożadniejszej firmy ew. Gwincik :) ale narazie ciesze sie z tego co mam , ze wogóle jest niższa i twardsza niz na ori. ) spręzyny dokładnie sprawdzone amory tez wygląda na to ze jest ok . Tylko pytanie dlaczego tył siedzi bardziej niż przód może ktoś miał ten sam problem i moze pomoć, doradzić, ew. oblukać? bo nie moge juz na to patrzeć .. :(
Aluski od kolegi z forum : Ow3NowSk1 , Styling 32 z e39 ET20 / 8J / 17'' Ral: 9007
Opony rownież od kolegi powyzej : Michelin Primacy HP 215/45/R17
zamieszczam kilka zdjęć :)
Obrazek
Obrazek

kilka dni po kupnie i rejestracji .

mam nadzieje że bedzie się Wam sie podobać tak jak mi włożyłem w nią sporo pracy ! :) :)
miłego oglądania ! :

Obrazek

tak jak pisałem wczesniej KOZA! na zimówkach 16"

Obrazek

Piękne ! S32! w drodze z Krzyżanowic od kolegi Ow3NowSk1, juz sie gęba śmiała na sam widok ;)

Obrazek

A tutaj juz w końcu na Bawarce ! :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tutaj jeszcze amor nie siadł do końca.
Obrazek
mam nadzieje ze sie Wam podobała ! czekam na opinie ! Piąteczka ! :bmw:
Ostatnio zmieniony 2014-04-05, 10:31 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

czemu nie wrzucisz bezpośredniego linku do zdjęć żeby sie wyświetliły?? Opis konkretny :mrgreen: wygląda na zadbaną, ja bym usunął znaczek z tylnej klapy. Poza tym ładny sedanik :wink:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Krzysiek, powinieneś jakieś felietony pisać... Co do galeri to zbyt dużo pitolenia o dupie marynie, za mało konkretnego. Ja jestem zbyt leniwy żeby klikać w linki do zdjęcia więc to popraw ! Koła znam - ale kolor nie pasuje
Obrazek
Zychu.
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-18, 19:16
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Zychu. »

Ale się rozpisałeś :roll: Chyba często bywasz w okolicach Turystycznej, bo często auto widuje, fajnie pasują tu czarne s32, no i zajmij sie tymi nadkolami :razz: ale przed wszystkim porządna galeria, bo zaraz mod ci zamknie :573:
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Krzysiek, Zobacz jak wyglądają inne galerie i popraw jak najszybciej rozpisałeś sie jak poeta a normalnych foto nie chce ci się wstawić :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
KOWAL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 434
Rejestracja: 2013-11-24, 00:03
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: KOWAL »

ładny sedanik :) nic tylko dbać i jeździć :)

popraw galerie tak jak wyżej piszą Ci koledzy:)

życzę bezawaryjności :bmw:
Obrazek
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

ładny sie prezentuje ,galerie zrobisz i będzie malinka
dbaj o ten silniczek :mrgreen: jak będziesz potrzebował jakies cześci do silniczka to pisz,ja za jakis 1 lub 2 tygodnie wyciągam mój ,sprawny jeżdzący palący ,nie cieknący :mrgreen:
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Witam cię Krzyśku i od razu poznałem twoje autko :mrgreen: . Wygląda na zadbaną, fajnie ,że ma szyber , koła też ekstra. Trochę jeszcze gleby na przód brakuje ale myslę ,że to ogarniesz. Do zobaczyska :wink: :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Krzysiek
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-30, 23:51
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Krzysiek »

Poprawione foto :bmw: :)
wrazle
Zaawansowany forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 2012-11-16, 13:02
Lokalizacja: Żory

Post autor: wrazle »

kolor styl32 mi się nie widzi :<
WrazleR ------->
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

wywal ringi, spasuj maskę i gleba... i jeszcze raz powtórzę, że nie podoba mi się tutaj ten kolor felg... - za ciemne
Obrazek
Krzysiek
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-30, 23:51
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Krzysiek »

Kaper pisze:wywal ringi, spasuj maskę i gleba... i jeszcze raz powtórzę, że nie podoba mi się tutaj ten kolor felg... - za ciemne
Ringi mi sie podobają dodają jej uroku ;) maske planuje juz tej wiosny spasować (obiecuje!) przedni zawias też jest w planach tyko kasy brak (inne wydatki) ;) a co do felg , to według mnie kolor Ral:9007 idealnie pasuje do srebrnego autka , bardziej niz popularny np. srebrny R:9006 lub czarny R:9005
PS. Na zywo jest kozak efekt! zdjęcia nie oddają tego uroku :) :oops:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Widziałem wczoraj na żywo i wygląda na zadbaną :bmw: Szkoda ,że nie jechałeś na s32.. kolor s32 może być fajny jeśli zaciski pomalujesz na jasny kolor, pasowało by wg mnie hamulce pomalować w kolor nadwozia.. Takie moje zdanie. Ogólnie mi się podoba i wybacz ,że się nie zatrzymałem ale leciałem z żoną na spóznione zakupy :wink: Następnym razem musimy pogadać :bmw: Pozdro :bmw:

P.S. a autko rób po swojemu byle by było wszystko na odpowiednim poziomie :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Mam u siebie te same opony co ty, swietnie zachowuja sie na mokrej drodze, dobry wybor :)
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Krzysiek
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-30, 23:51
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Krzysiek »

Spoko, spoko ziomeczku whucrew, następnym razem, już musimy pogadać! ! ;-) Ta Twoja też piękna! Gangsterka! ;-) moja teraz nie wygląda bo mała stłuczka była i atrapa wgnieciona.. Aż szkoda by było zakładać s32. Bo Becia trochę straciła na "design'ie" ale czekam na pieniążki i porobie może z Twoją pomocą? Byłbym. Ci wdzięczny ;-) SZEROKOŚCI :bmw:
ODPOWIEDZ