xenon

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Awatar użytkownika
Lysy
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-08-02, 14:53
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

xenon

Post autor: Lysy »

Witam mam problem z xenonem chodzi mi o to ze posiadam bmw e46 coupe z 99 r i fabrycznie wyszla bawarka z orginalnym xenonem bez spryskow i bez samopoziomujacych reflektorow wtedy takie produkowali wszystko mam w orginale przetwornice samopoziomowanie z regulacja od kierowcy elektryczna homologację na lampy h7 i xenony i zabrali mi dowod bo nie wiedzieli ze jest taka historia gdzie moge dostac jakas kartke ze auto tak wyszlo z fabryki dla policji zeby mi znowu nie zabrali dowodu bo nie zamierzam sie klucic z nimi przepisy nie ida wstecz przeciesz tak jak np audi a 3 czy a 8 czyba co ma taka sama sytuacje
POZDRAWIAM

PIOTREK
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Lysy pisze:bmw e46 coupe z 99 r i fabrycznie wyszla bawarka z orginalnym xenonem bez spryskow i bez samopoziomujacych reflektorow

a kto Ci tak powiedzial...
















...bo pierwsze slysze o takich rewelacjach....

podaj koncowke vinu.....sprawdzimy czy xenon byl od nowosci

edit maly......zerknalem na Twoje wyposazenie i nie ma w nim xenonu wiec go nie bylo po wyjsciu z fabryki...

S522A XENON LIGHT Swiatlo ksenonowe

i na 100% jezeli byly xenony to bylo poziomowanie i spryskiwacze wiec xenon masz dokladany a panowie z odznakami mieli racje
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Lysy
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-08-02, 14:53
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Post autor: Lysy »

To ciekawe slyszalem co innego przeczytaj sobie tu post na samym dole pisze xenon tam koles pisE ze na początku produkcji wychodzily z xenonem bez spryskow mam samopoziomujace z regulacja elektryczna
POZDRAWIAM

PIOTREK
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Lysy pisze:To ciekawe slyszalem co innego przeczytaj sobie tu post na samym dole pisze xenon tam koles pisE ze na początku produkcji wychodzily z xenonem bez spryskow mam samopoziomujace z regulacja elektryczna
swiatla xenonowe nie byly seryjne - skoro nie masz ich w wykazie wyposazenia - tzn ze nie bylo ich jak auto wyjechalo z salonu...inna sprawa ze Twojego auto nie pochodzi z poczatkow produkcji...E46 produkowane bylo od stycznia 98 roku a Twoje auto jest z maja 99...prawie z czerwca...wiec 18 miesiecy produkcji ciezko uznac za...poczatek...
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Lysy
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-08-02, 14:53
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Post autor: Lysy »

Hm swiatla mam pod xenon z homologacja przetwornice tez orginal to tylko sprysji dac i bedzie tyle jak tak mowisz



Ciekawe wlasnie do kiedy produkowali bez spryskow bo jak mam orgi wszystko tylko dolozone to bylo by chyba ok musze sie jeszcze bardziej poczytac

WBABM31050EZ64123 moj numer vin
Ostatnio zmieniony 2015-01-13, 23:08 przez Lysy, łącznie zmieniany 2 razy.
POZDRAWIAM

PIOTREK
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Lysy pisze:Ciekawe wlasnie do kiedy produkowali bez spryskow bo jak mam orgi wszystko tylko dolozone to bylo by chyba ok musze sie jeszcze bardziej poczytac

przestan sie upierac ze masz ori xenony tylko pogodz sie z tym ze ktos zmienil lampy na xenonowe....i nic wiecej...mozna to zrobic w kazdym aucie lacznie ze zmiana wtyczek

do prawidlowego dzialania xenonow potrzebne sa spryski ktore mozna dolozyc....troche zabawy jest ale da sie to zrobic...plus poziomowanie w czasie rzeczywistym czyli czujniki na zawieszeniu....sa specjalne zestawy na allegro do takiego poziomowania i wiem ze ludzei je dokladali....ze spryskami to trzeba szukac raczej ori bo to juz wieksza zabawa...

tutaj masz skrot przepisow: http://xenon-hid.sfdesign.pl/przepisy.html

wiec wlasciwie brakuje Ci tylko spryskow wg przepisow
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Lysy
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-08-02, 14:53
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Post autor: Lysy »

Ok dzieki mam jeszcze pytanko do ciebie ile by kosztowaly i gdzie moge dostac orginalne spryski do niej bo nie chce zadnych dziur robic w zderzaku dzieki wogole za informacje nie upieram sie tylko piprostu mowie to co slyszalem a kazdy mowi co innego wiesz jak jest

Dzisiaj pojade zrobic przeglad podbija mi ale nie chce miec takiej samej sytuacji z tym dowodem wiec chce zamontowac te spryskityle mialem kontroli trzepali mi cale auto i dopiero w katowicach mnie drapli ba dmuchanie a 2 wysiadl i zapraszam na bok heh
Ostatnio zmieniony 2015-01-13, 23:13 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
POZDRAWIAM

PIOTREK
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

allegro.pl ...albo pytaj czy ktos tutaj nie ma na forum - wiecej Ci nie pomoge
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Lysy
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-08-02, 14:53
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Post autor: Lysy »

Ok dzieki wielkie za info
POZDRAWIAM

PIOTREK
Gulik
Moderator
Posty: 0
Rejestracja: 2014-08-27, 11:39
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Gulik »

Spryski to koszt około 500-600 zł Zbiornik,Pompka,Węzyki, Dysze na lapy do tego dochodzi koszt listewek i zaślepek + ich ew. lakierowanie.

Jak dobrze poszukasz to za te 500 zł z listewkami znajdziesz. Nie wiem jak to jest z podpinaniem, ale na pewno trzeba kodować. Być może da się to obejść podpinając drugą pompke pod pierwszą żeby działały na raz, ale wtedy od stacji do stacji płynu będzie starczać. Chyba, że będziesz używał spryskiwacza bardzo lekko bo z tego co widziałem dość spore ciśnienie musi być żeby wysunęły się spryski.

Sam poszukuje dyszy do sprysków bo resztę mam, ale kupić "osobno" też ciężko.

Co do xenonu przerobiłem temat. Dołożyłem bez problemu osobiście posiadam listewki razem z zaślepkami i "spyrskiwacze". Jednakże są nie podpięte gdyż nie mam całej reszty zbiornik, weżyki itd. Przy kontroli policyjnej sprawdzili mi homologacje lamp, pokazałem im naklejki i "wyciągnąłem" dysze delikatnie srubokrętem. Powiedzieli ze wszystko pasuje. Na pytanie dlaczego nie działa odpowiedziałem, że mam mało płynu do spryskiwaczy przez co nie ma odpowiedniego ciśnienia :D panowie przyznali racje, że tak może być i bez problemu pojechałem dalej.

Koszt sprysków - 500-600 zł + malowanie listewek. Pod warunkiem, że uda Ci się za 500 kupić z listewkami do przedlifta o wiele łatwiej.
Ostatnio zmieniony 2015-01-17, 13:23 przez Gulik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ