[E39] Pokrywa zaworow

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Hugosanczez
Małopiszący
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-03, 17:18
Lokalizacja: slask

[E39] Pokrywa zaworow

Post autor: Hugosanczez »

Witam, wczoraj ściągnąłem pokrywę zaworow i osłona która jest pod korkiem wlewu oleju była delikatnieodchylona, było tam trochę mazi ale nie w tym problem.. Okazuje się że nie można założyć jej zpowrotem, i tu jest moje pytanie czy ta klapka jest mocowana na stałe czy ma jakieś mocowania??
Bo niewiem co z tym zrobić, ostateczne rozwiązanie zostaje chyba tylko klej
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

mozesz ja urwac calkowicie - nic sie nie stanie

mozesz ja przykleic ale musisz miec pewnosc ze klej trzyma na mur beton....czyli odtluszczanie czyscikiem do hamulcow - potem papier i matowienie powierzchni plus klej dwu skladnikowy epoxydowy np distal i czekanie 24h ( zerknij jeszcze na ten klej do jakich temp sie nadaje - bo olej ma nawet do 100 stopni )
...tak znowu sie czepiam...
Hugosanczez
Małopiszący
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-03, 17:18
Lokalizacja: slask

Post autor: Hugosanczez »

A nie będzie to miało jakiegoś wpływu na zwiększenie poboru oleju? W końcu po coś tam jest, i odma w tym miejscu jest podłączona?! Bo jak nie to raczej zostawię to tak jak jest..
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

wiadomo ze niemcy dali to w jakims celu - wiec radze ja zamocowac tak jak byla wczesniej - zeby sie nie urwala bo jak spadnie na walki to bedzie problem gdy ja zmieli
...tak znowu sie czepiam...
Hugosanczez
Małopiszący
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-03, 17:18
Lokalizacja: slask

Post autor: Hugosanczez »

Ok dzięki przykleje ja na Hesalu z locttite i nie puści w zyciu!!!
ODPOWIEDZ