[E34] Grzeje sie?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[E34] Grzeje sie?

Post autor: LuQ »

Mam dość dziwny przypadek i nie wiem w co celować.
Otóż pierwszy raz 2 dni temu zauważyłem że wskazówka temperatury zaczęła mi gwałtownie lecieć na czerwone pole, więc nie wiele myśląc zatrzymałem auto (wskazówka na czerwonym już była), otwieram maskę, węże miękkie, odkręcam korek, lekkie "psss" ciśnienie zeszło, woda w normie, nie zagotowana, wracam do auta, przekręcam kluczyk na zapłon i wskazówka trochę przed czerwonym, no to nadmuch ciepły na max i widzę jak wskazówka leci w dół (silnik wyłączony), doszła tak do 3/4 i nagle w sekundę znowu na czerwone poleciała, potem znowu spadła powoli do normy, i tak przejechałem 700m (tyle miałem do domu) i pod domem znowu na czerwonym. Zostawiłem auto na noc i następnego dnia koło 14, odpalam auto, i tak przejechałem tego dnia dobre 30km bez problemów, po drodze nawet trochę podriftowałem na jednym parkingu więc trochę kręcony był :D

Dzisiaj od rana jeżdżę również bez problemów i przed chwilą, nagle na 100m pod domem wskazówka znowu na czerwonym, podjechałem pod dom, i znowu to samo, otwieram maskę, wszystko w normie (nadmienię że auto również chodziło bez problemów, nie zamulało i nie zauważyłem nawet żeby dodatkowy wentylator się włączył, ale nie jestem pewien), przewody miękkie, ciśnienie po odkręceniu korka normalnie zeszło, woda w normie, nie zagotowana.

O co chodzi? Bo ja już jestem głupi :570:
Obrazek
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Stan wody sprawdź na zimnym silniku. Wentylator bankowo dobry? Może termostat się nie otwiera? Przeważnie jak się uszkadza jest cały czas otwarty...
Pompa wody pada? Zamulona chłodnica? Trzeba posprawdzać te elementy
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

stan wody na zimnym sprawdzę jutro rano
wentylator na bank dobry
termostaty wymieniany wraz z chłodnicą jakieś 2 lata temu więc ciężko stwierdzić
pompa wody sprawna, sprawdzałem od razu jak pierwszy raz mi się "zagotował"
chłodnica na bank dobra - nie dawno sprawdzana

Po za tym, tak jak napisałem wcześniej, gdyby silnik się rzeczywiście przegrzewał to pierwsze co to woda w układzie chłodzenia była by zagotowana, a tu nic... na "przegrzanym silniku" odkręcam korek, a tu krótkie pssss i wszystko w normie, woda także.

Czy może to być coś z czujnikiem temperatury? Może się zawiesza czy coś
Obrazek
elvis
Małopiszący
Posty: 7
Rejestracja: 2012-04-08, 19:49
Lokalizacja: BEUTHEN/BYTOM

Post autor: elvis »

Na pewno nie jest to czujnik temperatury.
Moze to być wisco ,po prostu pada ,moze padac pompa wody ,a może gazować głowica.
Jedz do mechanika i niech Ci sprawdzą czy nie masz gazów w układzie chłodzenia ,30 min czekania i będziesz wiedział wszystko :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

Niby czemu nie czujnik? Jak dla mnie to silnik, mimo tego że wskaźnik pokazuje czerwone pole, nie przegrzewa się, niema żadnych objawów przegrzewania się silnika prócz wskazówki na zegarach...

głowica odpada :)
Przerabiałem już ten temat, głowice wymieniałem z całym układem chłodzenia włącznie i znam każdy objaw pękniętej głowicy czy uszkodzonej uszczelki pod głowicą.

Dziwi mnie tylko fakt że w niedzielę jeździłem ostro autem i wszystko było ok, a dzisiaj przy spokojnie jeździe nagle coś...
Obrazek
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Skoro wskazówka temperatury jest na czerwonym a węże nie są twarde i po odkręceniu korka nie wali kompresja( nie wyrzuca płynu) to obstawiał bym tylko czujnik temperatury. Podmień czujnik i sprawdź co się będzie działo.
elvis
Małopiszący
Posty: 7
Rejestracja: 2012-04-08, 19:49
Lokalizacja: BEUTHEN/BYTOM

Post autor: elvis »

Jak to będzie czujnik ,to będziesz miał wielkie szczęście :wink:
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

podpowiedzcie jeszcze gdzie w moim tdsie znajdę ten czujnik? czujnik kosztuje grosze więc wymiana nie zaszkodzi (a może pomoże) i sam bym go sobie z chęcią wymienił.

Tutaj jest spis części do mojego modelu i jakoś nie mogę tego czujnika znaleźć ;/
http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?m ... spid=47379
Obrazek
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Podaj numer VIN
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

BL32416 - końcówka :)

po za tym dałem wyżej link do spisu części :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-16, 21:17 przez LuQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
waski
Zaawansowany forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2009-05-23, 17:28
Lokalizacja: bedzin

Post autor: waski »

zapraszam na fejsa do polubienia czerwonych e30
www.facebook.com/E30RedLove
masz czerwone e30 pisz z chęcią wrzucę twoje zdjęcia
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

no to czujnik znaleziony, tylko teraz pytanie gdzie on właściwie jest? i czy jestem w stanie sam go wymienić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Jak wyżej spisz numer oryginału i podmień czujnik.

Znajduje się w głowicy silnika.
Ostatnio zmieniony 2012-04-16, 21:29 przez Soki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LuQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 2011-11-30, 21:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: LuQ »

no dobra ;D tylko ciągle nie mogę dojść do tego gdzie (w komorze silnika) szukać tego czujnika :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

LuQ pisze:no dobra ;D tylko ciągle nie mogę dojść do tego gdzie (w komorze silnika) szukać tego czujnika :P
Znajduje się w głowicy silnika.
ODPOWIEDZ