obroty stoją 1.8 IS

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
PiotrekE34
Małopiszący
Posty: 68
Rejestracja: 2011-12-22, 19:38
Lokalizacja: Turza Śląska

obroty stoją 1.8 IS

Post autor: PiotrekE34 »

Przedstawiam problem wczoraj chyba zaczeło brakować paliwa zaczoł nie przyśpieszać przy dodawaniu gaziu przy 2,5 RPM i schodziłem w dół ale dojechałem zalałem beną i zrobiłem wczoraj jeszcze 40 KM. dziś z rana do pracy (4km.) nic się nie działo z powrotem też nic. Ale jadąc po południu po 1 km. tak samo jak by znów beny nie miał (wczoraj wlałem 20L. więc nie brakuje) jedynie pomaga mu jak pószcze pedał i wcisne na maxa 2\3 razy ale tylko na pare sekund potem znów jak by się bena kończyła zwalnia. Więc odłączyłem przepływke nic i włączyłem i nic nadal ten sam problem. Jak stoje to nic nie faluje :sad:
oczywiście IS bez LPG pare dni temu wymieniony olej i filtr. Za tydzień jade w trase i musze mieć sprawny samochód więc w czym problem? może świece ???
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Podłącz pod kompa i sprawdź ciśnienie jakie robi pompa paliwa. Może być tak że ją dojechałeś. Powinna mieć 3 bary. Ja miałem 1.9 bara i też auto zamulało. Może pomogę :)
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
PiotrekE34
Małopiszący
Posty: 68
Rejestracja: 2011-12-22, 19:38
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: PiotrekE34 »

Jutro zobacze :)
Awatar użytkownika
PiotrekE34
Małopiszący
Posty: 68
Rejestracja: 2011-12-22, 19:38
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: PiotrekE34 »

świece zobaczone silniczek krokowy też po odpięciu nadal ten sam problem przerywa a na kompie brak błędów
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

ale tu nie chodzi czy są błędy bo błędu może nie wykazać, tylko możesz mieć za małe ciśnienie na pompie paliwa, i to jest prawdopodobna przyczyna :wink:
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Moloch ma rację oczywiście. Podpinając Bawarkę pod kompa nie sprawdzasz tylko czy masz błędy tylko wszystkie parametry pracy podzespołów w Twoim przypadku ciśnienie jakie tworzy pompa paliwa lecz nie zaszkodzi sprawdzić reszty pierdół dogłębnie.
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
PiotrekE34
Małopiszący
Posty: 68
Rejestracja: 2011-12-22, 19:38
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: PiotrekE34 »

A silniczek krokowy zacioł się jakieś 3 miechy temu i teraz po odpięciu chodzi przejechałem parę km. podłączyłem go i samochód chodzi już normalnie
ODPOWIEDZ