[E36] dmuchawa nagrzewnicy - ktoredy sie dostac?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

[E36] dmuchawa nagrzewnicy - ktoredy sie dostac?

Post autor: Krzys »

moja dmuchawa chyba sie konczy albo koncza sie jej szczotki. Musze sie dostac do silnika wentylatora i stad pytanie. Ktoredy mam tam dojsc i co rozbierac. Podobno w ksiazce "Sam naprawiam" sa do tego ilustracje ale ja takiej nie posiadam. Jesli ktos wie jak sie do tego zabrac to prosze o jakies info. Bo nie chcialbym rozebrac pol auta zeby sie okazalo ze wcale nie musialem.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
El Diablo
Maniak forumowy
Posty: 1950
Rejestracja: 2009-01-09, 18:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Wittlich
Kontakt:

Post autor: El Diablo »

jeśli chodzi o silniczek dmuchawy to zabieraj się od strony komory, bo wbrew niektórym opinią trzeba wyjmować deske żeby się tam dostać, co prawda jest bardzo mało miejsca ale udało się wyciągnąć bez opuszczania silnika...
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

czyli zabierac sie za rozbieranie podszybia, tak?
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
franz3xxi
Maniak forumowy
Posty: 2175
Rejestracja: 2007-02-18, 16:20
Lokalizacja: Pszów

Post autor: franz3xxi »

tak od strony komory silnika masz silnik dmuchawy... dokładnie pod podszybiem :bmw:

a co do książki to :)

http://www.megaupload.com/?d=6WWL1HD5

strona 247 sie zaczyna opis wentylacji i klimatyzacji :P i jest tam co nieco opisane o wentylatorze (silniku) dmuchawy
Obrazek
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

franz3xxi pisze:dokładnie pod podszybiem
Niop odkręcasz ramiona wycieraczek, zdejmujesz uszczelki, plastikową pokrywę i już widać dmuchawę, obojętnie czy z klimą czy bez dmuchawa jest w tym samym miejscu.. Trzeba mieć zgrabne łapki i trochę zdolności manualnych żeby odkręcić i wyjąć dmuchawę bez pogubienia śrubek :D :D
kris185
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-13, 20:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: kris185 »

Powodzenia w rozbieraniu, strasznie mało miejsca tam jest.
Awatar użytkownika
El Diablo
Maniak forumowy
Posty: 1950
Rejestracja: 2009-01-09, 18:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Wittlich
Kontakt:

Post autor: El Diablo »

zdejmujesz uszczelki, wywalasz filtr pyłkowy, nie wiem jak u Ciebie, bo u mnie obyło się bez wykręcania wycieraczek,... za tym wszystkim pokazuje się wybrzuszona plastikowa obudowa silnika, jest głęboko, przy wyciąganiu potrzebne jest zdjęcie plastikowej odobnej maskownicy silnika, bez przedłużek się nie obędzie... (wrazie jakbyś pogubił zaczepy to chyba je mam)
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

wyjalem metoda niszczenia wiatraczka. Innego sposobu nie bylo tym bardziej ze silnik na zlom bo wirnik latal na wszystkie strony. Nie mam pojecia jak wlozyc nowy wentylator(jeszcze nie kupiony). Nie ma tam tyle miejsca. Chyba trzeba bedzie wykrecac caly mechanizm wycieraczek bo troche przeszkadzaja. Przeszkadza listwa do ktorej przychodzi paliwo. Jest bardzo kiepsko ;) Macie moze jakies nowe propozycje?
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

Krzys, po Twoim fonie podjechałbym do Ciebie i pomógł, ale miałem Astrę od kumpla na garazu i do teraz się grzebałem, jak będziesz mieć nowy wiatrak, to daj znać, jestem pewien, ze jest sposób jego zamontowania bez używania siekiery ;p
Awatar użytkownika
korona
Zaawansowany forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 2007-10-20, 07:18
Lokalizacja: SRB

Post autor: korona »

Krzys pisze:wyjalem metoda niszczenia wiatraczka. Innego sposobu nie bylo tym bardziej ze silnik na zlom bo wirnik latal na wszystkie strony. Nie mam pojecia jak wlozyc nowy wentylator(jeszcze nie kupiony). Nie ma tam tyle miejsca. Chyba trzeba bedzie wykrecac caly mechanizm wycieraczek bo troche przeszkadzaja. Przeszkadza listwa do ktorej przychodzi paliwo. Jest bardzo kiepsko ;) Macie moze jakies nowe propozycje?
W coupe z klimą trzeba wykręcić blachę osłaniającą wentylator od strony komory silnika (3 wkręty z łbem sześciokątnym 7mm) i prawdopodobnie mechanizm wycieraczek, mam wentylator w razie czego, dzwoń po 15tej
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

korona pisze:W coupe z klimą trzeba wykręcić blachę osłaniającą wentylator od strony komory silnika (3 wkręty z łbem sześciokątnym 7mm) i
to mialem wykrecone ;)

bede w kontakcie po 15 :)
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
ODPOWIEDZ