[E46] Nie działają wentylatory

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Sebek#13
Zaawansowany forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: 2013-06-16, 11:17
Lokalizacja: Chorzów

[E46] Nie działają wentylatory

Post autor: Sebek#13 »

Witajcie, zauważyłem, że w mojej E46 nie działa ani wentylator chłodnicy ani klimatyzacji. Klimatyzacja chłodzi, lecz nie włącza się wentylator, gdy jeżdżę samochodem, nagrzewa się dosyć mocno, a wentylator chłodnicy również się nie włącza. Wykluczyłem usterki mechaniczne, ponieważ nie chodzi ani 1, ani 2. Co je łączy ? jakiś bezpiecznik, przekaźnik, moduł ?

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Częsta usterka to uszk. moduł na wentylatorze, u mnie naprawa 50zł.
igora_s1
Małopiszący
Posty: 26
Rejestracja: 2014-05-08, 22:55
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: igora_s1 »

Witam, pozwólcie że się dołącze do tematu wentylatora. Mianowicie problem jest taki że nie działa mi ani nawiew ani klimatyzacja, jak załączam nawiem to slychać jakies chrobotanie w okolicach podszybia.Gorsze jest to że po przejechaniu paru km temperatura mi podskakuje pod czerwone pole i szybko staje i wyłąćzam auto bo nie chcę czegoś narobić gorszego. Odłączyłem wentylator od kostki, do kostki idzie prąd a jak podaje prąd bezpośrednio z aku na wentylator to nic nie kręci:(. Kupiłem używany wentylator orginalny ale nic nie idzie, daje prod z aku i też nic:( sprzedawca mówił że działa, nie chce mi się wierzyć że oba są padnięte:( dodam że na wentylatorze nie mam żadnego modułu, idą tylko dwa grube kable i jeden cieńki, pomóżcie :cry:
Jedno słowo" BMW"
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Do wentylatora dwa grube to zasilanie, a trzeci sterowanie... Na ten cienki podaj 6V, albo 12V i zobacz czy wystartuje. Oczywiście podaj również zasilanie + i - na wentylator. Ważna jest polaryzacja!
igora_s1
Małopiszący
Posty: 26
Rejestracja: 2014-05-08, 22:55
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: igora_s1 »

Właśnie jakieś 30 min temu podawałęm tak jak mówisz i dalej nic, silnik pochodził dłuższa chwila na wolnych obrotach i temp skoczyła znowu pod czerwone pole. Co to może być??
Jedno słowo" BMW"
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Wentylator / moduł wentylatora (nie wiem jaki masz zamontowany) - WYMIANA. Kup jakąś używkę ;)
igora_s1
Małopiszący
Posty: 26
Rejestracja: 2014-05-08, 22:55
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: igora_s1 »

Wiesz co mam zamontowany bez modułu, kupiłem używkę i nic, dalej nie działa i temperatura skacze:(
Jedno słowo" BMW"
Sebek#13
Zaawansowany forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: 2013-06-16, 11:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Sebek#13 »

Jak to masz zamontowany bez modułu ? Chyba, że nie skumałem czegoś.
igora_s1
Małopiszący
Posty: 26
Rejestracja: 2014-05-08, 22:55
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: igora_s1 »

Zamontowany bez modułu tzn wiatrak jest w plastikowej obudowie, w środku jest wiatrak do wiatraka ida 3 kable i zadnej kostki z modułem nie ma


http://allegro.pl/wiatrak-klimatyzacji- ... 79349.html
Jedno słowo" BMW"
ODPOWIEDZ