[E30] 318i Myrola

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
myrol
Małopiszący
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-03, 18:58
Lokalizacja: Warszowice / Żory

[E30] 318i Myrola

Post autor: myrol »

Kupiłem ją za skromnego tysiaka , od niecałego roku stopniowo (cały czas mam ją w eksploatacji) przybywa jej wigoru, choć jest starsza odemnie o pare miesięcy.
Wszelakie prace mechaniczne póki co wykonuję sam.

Zanim ją kupiłem była dosyć dziurawa, bita z prawego przodu, stała na flakach, z rozbebeszonym wnętrzem.
Nie wiadomo było co z silnikiem, bo rozrusznik spalony, a po założeniu nowego kręciła ale nie odpalała ( tak, tak, potem pospawałem wieniec do koła zamachowego i śmiga do teraz).
Na dodatek dziurawy bak i chłodnica.
Gaz był zamontowany, ale odcięte wszystkie przewody z elektryki.

Obrazek
Obrazek

Tutaj w trakcie prac blacharskich (przeszła remont blacharski , narazie tak z grubsza, jak wyciągnę silnik dokończy się niedoróbki)

Obrazek

Obrazek

A teraz aktualny wygląd:


Obrazek
Obrazek

Aktualnie mam zamiar zrobić pewien myk i wymienić zawieszenie, zlikwidować mały luz w ukł. kierowniczym , nowe oponki, klocki hamulcowe, remoncik serca -> m40-stki itd...
Ostatnio w te upały cieszy mnie nowe visco ;)
Dorzucę black helle jeszcze, zaślepki na halogenki, osłonę pod silnik i co tylko jeszcze dorwę w łapki będę dokładał sukcesywnie.
Jeszcze mnie nie zawiodła, a zrobiłem nią już 28 tyś km :)


Pozdrawiam wszystkich, zakochałem się w BMW i nic tego nie zmieni :)
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Oj... Straszne padactwo. Dobrze, że to troszkę podleczyłeś. Ale i tak daleko do igiełki. Jak będziesz mieć możliwość to zrób normalne zdjęcia i zrób jakieś foto ze środka
Obrazek
Kaszalot
Zaawansowany forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-09, 11:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Kaszalot »

Kaper pisze:Oj... Straszne padactwo. Dobrze, że to troszkę podleczyłeś. Ale i tak daleko do igiełki. Jak będziesz mieć możliwość to zrób normalne zdjęcia i zrób jakieś foto ze środka
Patrząc na to jak wyglądała na początku to duży postęp. Lubię jak ktoś daje nowe życie autku, to się ceni :)
myrol
Małopiszący
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-03, 18:58
Lokalizacja: Warszowice / Żory

Post autor: myrol »

Nom, może i wprost mówiąc kupiłem wraka, ale cieszy mnie grzebanie przy nim :)
A jeszcze bardziej jazda.
Do igiełki droga baaardzo daleka hehe, jak znajdę czas pstryknę środek.
Narazie mogę powiedzieć, że wykładziny na podłodze nie mam (podcieka z podszybia gdzieś i staram się namierzyć) , a siedzienia czasowo z e36 coupe.
Ale przyjdzie i czas na oryginały :)
Co ciekawe gaz w tym samochodzie odkąd go mam nie widział gazownika, sam podłączyłem, wyregulowałem i wyciągam na nim max prędkość 183 km/h co nie jest złym wynikiem. zero strzałów w dolot, itp itd.
Myślę, że może za 2 lata mniej więcej osiągnę to co chcę :)
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

myrol, sporo osób się ze mną zgodzi, że za taką kasę jaką chcesz zainwestować (i zainwestowałeś) w to auto to śmiało kupisz już drugie e30 w lepszym stanie... W sumie dobrze, że próbujesz je ratować ale robota nie jest warta takich pieniędzy. Ale rób jak uważasz - ja tego nie będę tępić... Szacun
Obrazek
myrol
Małopiszący
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-03, 18:58
Lokalizacja: Warszowice / Żory

Post autor: myrol »

Dzięki.
Każdy podąża swoją ścieżką, doskonale wiem, że lepiej z niemiec sprowadzić dobrą podstawę pod igiełkę, ale póki co wolę poskładać sam moją bawarkę i w 100% wiedzieć co w niej piszczy (lub nie piszczy ;) ) .
Po prostu lubię siedzieć w warsztacie i majstrować , ot co :)
A i pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy ;D
krzyq
Zaawansowany forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: 2011-01-13, 11:45
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: krzyq »

dzialaj dzialaj, kazda e30 warto ratowac :P
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."


Obrazek
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

podoba mi sie ze sam dzialasz jeszcze dluga droga przed toba ale wszystko kwestia czasu powodzenia
bo kazdy facet z widlami to posejdon
ODPOWIEDZ